Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrari Auto Mercedes Benz

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #76
    Originally posted by Adymike View Post
    Si ce am cerut eu aveti?

    Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk
    Buna ziua , imi cer scuze n-am apucat sa raspund , va recomand taler pe nou si saboti de altfel pentru ca nu comercializez talere la noi. Multumim !
    Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

    Comment


    • #77
      Multumesc, vroiam ceva provizoriu

      Trimis de pe al meu SM-J500FN folosind Tapatalk

      Comment


      • #78
        Jante w203

        Salut,

        Ai jante pe 17 pentru w203?

        Ms,
        Marius

        Comment


        • #79
          Salut!
          Bara spate ml 270 cu senzori de parcare?
          Cui tractare...
          Ms

          Comment


          • #80
            Buna seara. Ma intereseaza tripla dreapta pentru w211 2003 avantgarde, daca este, in ce stare si la ce pret. Multumesc.

            Comment


            • #81
              Originally posted by corso_marius View Post
              Salut,

              Ai jante pe 17 pentru w203?

              Ms,
              Marius
              Jante 17 Modelul din imagine.
              Attached Files
              Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

              Comment


              • #82
                Originally posted by Carlaniasi View Post
                Salut!
                Bara spate ml 270 cu senzori de parcare?
                Cui tractare...
                Ms
                Buna , imi pare rau nu avem bara de W163.
                Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                Comment


                • #83
                  Mercedes Benz A - Klass W169

                  An : 2005

                  Motor : 1991 cm3 CDI

                  Cutie : Manuala 5 trepte


                  0743462289 / 0757145320 / Alba Iulia
                  Attached Files
                  Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                  Comment


                  • #84
                    Salut. Un scaun fata W202 fara rupturi aveti? Modelul din poza.
                    Attached Files

                    Comment


                    • #85
                      Originally posted by Bursuc GSX View Post
                      Salut. Un scaun fata W202 fara rupturi aveti? Modelul din poza.
                      NU avem modelul din poza, doar alt model daca doresti .
                      Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                      Comment


                      • #86
                        Cumpar calculator injectie auto

                        Mercedes Benz w202 1996 C 200 ELEGANCE
                        Numarul : 018 545 11 32 Tip: SW0295
                        BOSCH 0 261 200 614

                        tel 0721012082
                        Last edited by cattouk; 01-11-2018, 16:13 PM. Reason: telefon

                        Comment


                        • #87
                          Originally posted by cattouk View Post
                          Mercedes Benz w202 1996 C 200 ELEGANCE
                          Numarul : 018 545 11 32 Tip: SW0295
                          BOSCH 0 261 200 614

                          tel 0721012082
                          Buna ziua , imi pare rau dar nu avem Modul De APrindere decat pe Siemens . O zi buna , Multumim !
                          Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                          Comment


                          • #88
                            cumpar cutie de viteze

                            Buna seara,
                            Am nevoie de cutie de viteze pentru masina cu seria wdb2110061X107585.
                            Codurile care le-am gasit pe cutie sunt: A2112609700 si 716649.

                            Va multumesc.

                            Tel: 0761.323.402

                            Comment


                            • #89
                              Originally posted by alexbbs7 View Post
                              Buna seara,
                              Am nevoie de cutie de viteze pentru masina cu seria wdb2110061X107585.
                              Codurile care le-am gasit pe cutie sunt: A2112609700 si 716649.

                              Va multumesc.

                              Tel: 0761.323.402
                              Am sa verific codurile stiu ca am doua bucati de pe w211.
                              Dezmembrari Auto Mercedes-Benz Alba-Iulia Sos. De Centura Contact : 0743 462 289

                              Comment


                              • #90
                                Imi spui te rog daca ai cumva si un G Wolf la dezmembrat? Am trecut zilele astea pe centura si am vazut unul parcat in fata .

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF