Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Discutii la liber intre membrii forumului.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Originally posted by Cristi Nazarov View Post
    Colegu', cand vrei sa faci practica te iau cu mine pe teren,Romanica-Germanica si Belgica sau ce se mai nimereste ..Te invat eu logistica si transport de o sa iesi premiant
    Cat priveste barbuta,nu, multumesc dar nu fac parte din acest partid...E de ajuns ca o port si eu uneori si doua saptamani datorita faptului ca nu am timp cand ajung pe acasa sa o dau jos...De aceea cautam metode rapide de scapat de ea, eventual in mers la volan daca se poate....
    Barbier,lighean cu apa calda si restu,da da, asta daca vine cineva cu ele dupa mine pe traseu Eu ma delectez cu 1850 de km in 26 de ore si voi imi spuneti de barbier?

    Esti sofer pe tir sau ?
    Să știi să lupți când vrei să ai.
    Să nu regreți când pierzi sau dai

    Comment


    • #62
      Nu "colegu"....dar fac asta https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl , asa cum apare in semnatura
      Nu e reclama,va rog nu sunati ca am destule pe cap Stima.
      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

      Comment


      • #63
        Originally posted by Cristi Nazarov View Post
        Nu "colegu"....dar fac asta https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl , asa cum apare in semnatura
        Nu e reclama,va rog nu sunati ca am destule pe cap Stima.
        Si eu am lucrat pe o duba vara asta..

        Nu ar strica sa ies si extern.. Poate mai te ajut cand esti obosit )

        Cam cat iei pe cursa, sau e firma ta personala?
        Să știi să lupți când vrei să ai.
        Să nu regreți când pierzi sau dai

        Comment


        • #64
          Colegul Cristi are firma lui, masina lui...
          Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

          Comment


          • #65
            Mai e cineva care are o problema cu parfumurile cumparate din Ro ,parca nu persista la fel ca cele luate de dupa Budapesta incolo!

            Comment


            • #66
              Daaaaaaaaaaaaa... Si daca ar fi sa pot sa imi iau ce parfum vreau din RO, as lua cel pe care scrie TESTER!
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #67
                ) Una e 1million din romania ,alta e 1 million dincolo de Budapesta.. Eu nu am mai gasit parfum sa persiste mai mult de o ora
                Să știi să lupți când vrei să ai.
                Să nu regreți când pierzi sau dai

                Comment


                • #68
                  Discutii la liber intre membrii forumului.

                  Incercati parfumurile arabesti persista 3 zile minim [emoji41][emoji12][emoji1303]. Le-am testat la recomandarea unei prietene acolo la ei la temperaturi de +50 de grade ziua, iar a doua zi mirosul parfumului de pe tricoul purtat cu o zi inainte se simtea de la 1 metru.
                  Sa nu mai punem la socoteala ca sunt si ieftine si au sticlute si ambalaje mult mai rafinate decat brandurile consacrate.
                  Un parfum european original cumparat din afara Romaniei, acolo a mirosit fix o ora ca sa facem comparatia completa.
                  Nici europenii nu mai sunt ce au fost in materie de parfumuri [emoji23][emoji23][emoji23].


                  Sent from my iPhone using Tapatalk

                  Comment


                  • #69
                    Eu am un parfum scump care îl folosesc la evenimente și de zi cu zi am din astea de câteva milioane luate din magazinele de parfumuri de la noi dar nu ma țin de dimineațã pana dupa-amiaza.Cel scump îl iau de afara nu risc sa dau pe el mai puțin și sa îl iau din Ro ca nu miroase ca cel luat din vest.Legat de parfumurile arabesti le-am încercat și eu dar nu m-au dat pe spate. Eu numai parfumuri cu mirosuri orientale folosesc.

                    Comment


                    • #70
                      Domnul meu, dvs de la Timisoara abia acum va puneti intrebari legate de parfumurile din Romanica???
                      Pai la noi in Galati, acum 5-6 ani a gasit garda in magazinul central parfumuri contrafacute la pret de original !!!!Eu unul si prietenii din anturaj nu ne mai cumparam parfumuri de aici de ani de zile....A mai fost o perioada un magazin deschis in port gen dutty-free care avea produse mai bune si de unde mai cumparam, dar am renuntat de mult...Sa tina o zi, asta e un vis,tineau cel mult o ora doua si costau la fel ca cele din vest....
                      Pe viitor, va invit in gasca mea , comanda pe net la adresa mea din Germania si livrare in Timisoara saptamanal contra unei cafele baute impreuna .Spun comanda in Germania pentru ca multi nu livreaza in Romania sau dureaza mult livrarea....Stima.
                      Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                      Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                      Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                      SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                      https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                      Comment


                      • #71
                        A coborat unu' odata la metrou mirosind a 1Million ) Cred ca omu ori a avut ceva parfum original ori a tornat cu sticla pe el pentru ca mirosea de la Gara de Nord pana la Dristor 2 ..
                        L-am simtit inca inainte sa coboare scarile..
                        Să știi să lupți când vrei să ai.
                        Să nu regreți când pierzi sau dai

                        Comment


                        • #72
                          Asta cu parfumurile o aplic de mult, cam 10 ani,dar de discutat nu am putut pt. ca nu aveam topic.Parfumul scump tot din De. Mi l-a adus cineva ca eu nu aveam drum atunci.Pai normal ca dacã în De. e 300 euro parfumul și pe site-urile românești e 600 lei îți pui un semn de intrebare,eu nu prea sunt amator de super oferte.De bãut cafea oricand!AlinMarius dacã parfumul nu e contrafãcut atunci mirosul persista, acum 2 luni am gãsit cutia de la un parfum luat din Free Shop în 2007 și cu cutia desfacuta mirosea toatã camera.Cred ca de la vama dintre Bg cu Gr l am luat.
                          Last edited by steradulescu; 09-20-2017, 08:38 AM.

                          Comment


                          • #73
                            Parfumurile ca parfumurile, dar sa vedeti diferentele dintre uleiurile de motor luate din Germania si cele cumparate din Romania.


                            Sent from my iPhone using Tapatalk

                            Comment


                            • #74
                              Eu nu ma prea pricep la parfumuri. Am avut un singur parfum original de cand ma stiu (Bulgari Notte) si probabil ca l-as lua din nou. Nici nu stiu daca se mai produce. Bulgari ala m-a tinut inspre 2 ani. Si tinea mirosul binisor. Adevaru-i ca nu ma dau pentru ca nu-mi place. Prefer sa miroasa hainele a curat .
                              Pe de-alta parte nici nu am probleme cu mirosul "personal".
                              Acum am ceva "lichide" de pe la Avon si ma mai dau dar tot asa ma tine o sticluta cateva luni .
                              Deodorant gel si la revedere.
                              PS-am luat de la Bulgari un parfum pentru doamna mea si nu stiu daca era original dar tinea mirosul foarte bine (tot BVL si ala).
                              E220 cdi W210, 2001

                              E320 W210, 1997
                              C180 W202, 1994
                              W123 200D, 1978 cu inima de W124


                              Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                              Comment


                              • #75
                                Originally posted by Crazyady View Post
                                Parfumurile ca parfumurile, dar sa vedeti diferentele dintre uleiurile de motor luate din Germania si cele cumparate din Romania.


                                Sent from my iPhone using Tapatalk


                                Celegu' nu mã face sa duc uleiul inapoi [emoji3][emoji3][emoji3]


                                Sent from my iPhone using Tapatalk

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF