Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes 300 GD Restaurtat

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #2
    Hai ca am o tastatura ......apas una si apare alta

    Comment


    • #3
      Felicitari pentru achizitie !
      Era una la Neamt de vanzare tot alba, dar am fugit ca nu se incadra la retro si era cu motorul de 3000.
      Cred ca G-ul merita mai multe imagini si o poveste mai completa gen: de unde a fost cumparata, cat, de ce, pentru ce, motorizare, etc.
      Stefan

      Comment


      • #4
        Mercedes 300 GD , 90 caluti , motor clasic 3000, An 02,10.1987 achizitionata din Anglia cu volan pe partea gresita, de la Crucea Rosie , de circa 6 ani statea avea iarba flori in interior, uleiul marmelada etc , kilometraj 48.000 mile reali , pret achizitie 4500 euro total
        Masina arata jalnic , cu toate acestea am reusit sa vin cu ea pe roti in Romania
        Restaurarea a inceput 20.feb 2017 , dez complect si refacuta total , ca si investie aproximativ 4700 E , mai am ceva de lucrat la ea , posibil in max 30 zile sa iesim pe soselele patriei

        Comment


        • #5
          Imi place cum ai incorporat troliu in bara fata. Majoritatea fac niste bare imense, butucanoase care arata hilar. Vad in poze ca ai si pus volanul unde trebuie, ce a trebuit sa mai schimbi pe ea sa mearga?
          Last edited by grizzlee; 09-15-2017, 09:14 AM.

          Comment


          • #6
            Caseta de directie / pedalierul / conexziunile de la roti pivoti etc

            Comment


            • #7
              Originally posted by Ceausescu View Post
              Caseta de directie / pedalierul / conexziunile de la roti pivoti etc
              Deci sa inteleg ca puntea fata(butuci,fuzete,port fuzete,discuri,etrieri,diferential) ramane si se schimba doar barele cu capete de bara,caseta de directie si trei pedale(sau doua,la automata)?Bordul se muta dintr-o parte in alta ca la Freelander sau trebuie unul pe stanga?Multumesc!

              Comment


              • #8
                Originally posted by dog View Post
                Era una la Neamt de vanzare tot alba, dar am fugit ca nu se incadra la retro si era cu motorul de 3000.
                Vrei sã cumperi o maºinã la care un cardan nou costã cca €800 ºi care are un caiet de întreþinere nesimþit de stufos dar... fugi de un de impozit de 2000lei/an???
                Aaaa? Vitara, ceva? Jimny? Cu volan pe dreapta...

                Comment


                • #9
                  Nu. Nu voiam, doar am cochetat cu ideea, oricum este alegerea mea daca vreau sau nu sa fiu magarit de statul roman doar pentru faptul ca am cativa cm3 in plus.
                  Nu trebuie sa ma justific nicaieri daca imi permit sau nu sa platesc 800 coco pe un cardan, daca imi permit sau nu un G.
                  Toti "bogatii", baiatii lui tata sunt hateri pe siteul asta - vezi dom'le "vrea si saracul asta sa-si ia Mercedes".
                  Scuze de off initiatorului topicului.
                  Ps. Postul tau nu tau nu are nici o treaba cu topicul.
                  Last edited by dog; 01-02-2018, 11:11 AM.
                  Stefan

                  Comment


                  • #10
                    Salut suna-ma pt detalii schimbare volan 0722307734 Dragos

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF