Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Discutii la liber intre membrii forumului.

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Nu vorbeam de bani ,vorbeam de calitate,ca si exemplu am vazut ceva poze cu printul Charles pe net cu o pereche de pantofi pe care ii are de 20 ani(marca LOOB) si nu cred ca e vorba de bani la el.Concluzia e calitate nu cantitate!

    Comment


    • #47
      Asa este, stiu faza cu pantofii. Dar sincer eu nu am avut treaba cu astea... nu am ce sa le reprosez...
      W123 280E Blue Green Metallic

      W126 280SE Champagne Metallic
      W126 280SE Black Blue Metallic
      W126 500SE Lapis Blue Metallic
      W126 500SE Midnight Dark Blue

      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

      Comment


      • #48
        La cele clasice, aparatul cu lama ,am renuntat din ziua cand am plecat in armata....As fi aratat mai bine daca ieseam din cusca unui leu decat dupa ce le foloseam in baie .Eu am barba aspra si probabil de asta...Dar, sa ne intelegem, eu nu am probleme cu tipul de aparat de barbierit ci cu barbieritul cu spuma in general !!!Astorul e ok, eu tre sa recunosc ca ma barbieresc 1-2 luni cu un aparat, care isi face treaba si nu ma taie....Eu am o problema cu procedeul in sine, urasc sa ma barbieresc desi sincer as dori sa arat barbierit in fiecare zi !!!Problema mea este cum pot gasi un procedeu mai usor si mai rapid, de aceea as dori sa incerc cu electricele..Plus ca fiind mai tot timpul pe drum as dori ceva cu care sa imi fac treaba si sa nu arat pe post de Mos Craciun cand mai ajung pe la cate un client nou....Norocul meu ca a aparut moda barbilor Ma gandeam la cele cu trei capuri,rotative si la toate reclamele de la tv.....Dar desi tipii care fac reclame la ele arata de parca au orgasm, nu am reusit sa prind nici unul la telefon sa imi spun a care e mai bun
        Problema mea era sa nu ma apuc sa dau cate 2-3 sute de lei pe un aparat doar sa ma barbieresc o data si apoi sa il arunc....
        De aceia intrebam daca foloseste cineva si e multumit, sa imi spuna:du-te si ia X si o sa fii multumit !!!
        PS: Cat priveste epilatul si bronzatul,ma descurcam eu....gaseam eu unul cu Mertan sa o duc si eu bine...
        Last edited by Cristi Nazarov; 09-12-2017, 21:26 PM.
        Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
        Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
        Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
        SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
        https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

        Comment


        • #49
          Originally posted by Cristi Nazarov View Post
          ...tipii care fac reclame la ele arata de parca au orgasm...
          Da, mai ales reclama cu Neymar... Are si el "tri fire si un floc" si face reclama la Gillete...
          W123 280E Blue Green Metallic

          W126 280SE Champagne Metallic
          W126 280SE Black Blue Metallic
          W126 500SE Lapis Blue Metallic
          W126 500SE Midnight Dark Blue

          W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
          W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

          Comment


          • #50
            A,da Pai ala se poate barbieri si cu patentul la ce are el
            Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
            Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
            Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
            SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
            https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

            Comment


            • #51
              Ca sa înmoi barba procedeazã astfel:spala fata cu apa și sãpun de preferat special pt asa ceva dar merge și unul normal apoi prosop fierbinte sau apa cat de calda reziști de la dus și cumpãra un preshave și ai sa vezi ce moale e barba.Nici eu nu sunt mare fan bãrbierit dar nu am incotro.

              Comment


              • #52
                Ai incercat oare sa vezi cum ti-ar sta cu umpic barbita?

                Eu de vreo 3-4 ani la insistentele unei foste iubite nu mai ma barbieresc, si da mai bine, par mai matur. Odata la 2 saptamani ma tund si aranjez si in acelasi timp frizerul imi tunde si barba la 0,5 cu masina de tuns , dupa contur cu briciul si voila..


                Atasat poze cum arata

                Aici eram proaspat tuns si tunsa si barba , a 2-a zi ..




                Si cam asa arata dupa 2 saptamani.. doar ca , te poti rezolva singur daca ai timp si chef pe fiecare saptamana , iei totul la 0,5 si dai contur.. si o masina de tuns e 150 lei ( buna ) sau te duci la frizer.. cu 500 lei iesi un an fresh pe fiecare saptamana )

                Să știi să lupți când vrei să ai.
                Să nu regreți când pierzi sau dai

                Comment


                • #53
                  Eu nu am făcut armata. Am prins în schimb vreo 4 ani de lot național de canotaj. Probabil ca e mai grea armata dar și din canotaj "m-am întors bărbat" .
                  Multă muncă, multa rupere de oase, multa transpirație și n-am ajuns sa plec la mondiale. Asa ca am plecat acasă și m-am pus cu burta pe carte. Am rezolvat toată matematica de liceu în 3 luni și am luat bacul. Poli și de-atunci tot "injineresc".
                  Am bonus 3 hernii de disc. Cel puțin medalii am mai multe decât discuri defecte ).
                  ÃŽntre timp cumva discuția a trecut la bărbi. La capitolul asta sunt destul de relaxat... Pentru ca NU am cu ce. Mulți ani am dat cu apa și cu Gillette Mach 3 direct. Fără aftershave.
                  Acum de când s-a mai îndesit barba dau cu o nivea și apoi același gen de aparat. Copiii prefera să-i pup fără să-i zgârii. Soția nu face presiuni. Biserica însă (ca și standard) parca promovează barbiereala. Asa ca de-obicei sâmbăta seara sau duminica dimineața bifez și asta.
                  Interesanta observația cu clienții a colegului Cristi. Eu sunt în general un tip foarte relaxat și promovez ținută obligatorie la birou... Pantaloni scurți și șlapi.
                  Nu mi-am dat seama pana acum dacă am pierdut vreun client din cauza de aspect nebussines. Și dacă da, sa fie sănătoși
                  Last edited by adidc; 09-12-2017, 22:28 PM.
                  E220 cdi W210, 2001

                  E320 W210, 1997
                  C180 W202, 1994
                  W123 200D, 1978 cu inima de W124


                  Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by adidc View Post
                    Eu nu am fãcut armata. Am prins în schimb vreo 4 ani de lot național de canotaj. Probabil ca e mai grea armata dar și din canotaj "m-am întors bãrbat" .
                    Multã muncã, multa rupere de oase, multa transpirație și n-am ajuns sa plec la mondiale. Asa ca am plecat acasã și m-am pus cu burta pe carte. Am rezolvat toatã matematica de liceu în 3 luni și am luat bacul. Poli și de-atunci tot "injineresc".
                    Am bonus 3 hernii de disc. Cel puțin medalii am mai multe decât discuri defecte ).
                    ÃŽntre timp cumva discuția a trecut la bãrbi. La capitolul asta sunt destul de relaxat... Pentru ca NU am cu ce. Mulți ani am dat cu apa și cu Gillette Mach 3 direct. Fãrã aftershave.
                    Acum de când s-a mai îndesit barba dau cu o nivea și apoi același gen de aparat. Copiii prefera sã-i pup fãrã sã-i zgârii. Soția nu face presiuni. Biserica însã (ca și standard) parca promoveazã barbiereala. Asa ca de-obicei sâmbãta seara sau duminica dimineața bifez și asta.
                    Interesanta observația cu clienții a colegului Cristi. Eu sunt în general un tip foarte relaxat și promovez ținutã obligatorie la birou... Pantaloni scurți și șlapi.
                    Nu mi-am dat seama pana acum dacã am pierdut vreun client din cauza de aspect nebussines. Și dacã da, sa fie sãnãtoși

                    Ce facultate ai urmat la Politehnica? Ca tot a venit vorba..
                    Să știi să lupți când vrei să ai.
                    Să nu regreți când pierzi sau dai

                    Comment


                    • #55
                      Construcții. Având în spate liceul de arhitectură ma cam descurc în proiectare .
                      Liceul l-am făcut cam la distanta dar în general îmi copia caietele și apoi veneam și-mi dădeam tezele. Diriginta era bună prietena cu antrenoarea de la club. Pe cei de la lot nu-i interesa dacă știu gramatica sau mate.
                      A fost o perioada interesantă.
                      E220 cdi W210, 2001

                      E320 W210, 1997
                      C180 W202, 1994
                      W123 200D, 1978 cu inima de W124


                      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                      Comment


                      • #56
                        Eu am intrat pe transporturi,trafic si logistica Sper ca o sa -mi fie de folos.
                        Să știi să lupți când vrei să ai.
                        Să nu regreți când pierzi sau dai

                        Comment


                        • #57
                          Ceva dragut de povestit, ca am uitat, legat de primele zile din faimoasa scoala de ofiteri .
                          Intr-un dormitor, cu 20 de insi, am reusit sa adjudec un pat "la parter". Am zis ca e smecherie, nu mai urc scara aia de metal ruginit...
                          Nu a fost asa . In prima noapte, cand s-a dat stingerea, m-am asezat linistit in pat. Incercam sa nu ma gandesc prea mult la ce am facut . Colegul de deasupra a venit mai tarziu si in clipa in care s-a strecurat in pat, au inceput sa iasa si sa cada peste mine ploshnite. Una, doua, prin toate gaurile saltelei ieseau de acolo familii intregi . Cateva ore am combatut situatia, apoi am adormit. Pe la 4 dimineata, suna alarma. Ma trezesc buimac, nu-mi venea sa cred ochilor. Dormeam in/peste gandaci . Care mai de care mai storcit... Si uite asa, manjit de ce contin ploshnitele alea, in chiloti (era fff cald), aliniat la perete cu alti nefericiti, ma uitam stupefiat la un bou de comandant de companie care zbiera de parca era surd, incercand sa se impuna!
                          Genul de "te mananc, bai kktule "
                          Am zis ca asta e, trece, insa deja, dupa cateva saptamani, o luaseram cu totii razna. Scobeam pilaful, si ala de gasea mai multe gargaritze in el, castiga. Ce? Nu stiu... Ma gandesc si acuma .

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • #58
                            Alt episod amuzant din catanie, daca mai suportati , ca vad ca nu s-a schimbat tema.
                            Era 7 dimineata, urma sa dam onorul la drapel, venea comandantul in unitate.
                            Bausem doua cafele, fumasem cateva tigari si surpriza . M-a luat asa un zgomot interior, cu samburi cu tot. Zic, e de rau! Ma duc sa rezolv problema! Iau cu mine un frate, sa nu plec singur de scolo. Doi insi sunt mai greu de pedepsit, ma gandesc, mai ales ca fratele era nepotul cuiva .
                            Rezolv drama, ies falnic de acolo, si uitandu-ma satisfacut pe cer, calc pe un capac se canal, care, sub presiunea fizicului meu, se rabateaza si cad in hazna pana la talie. Pana la talie pentru ca AKM-ul din dotare mi-a salvat reputatia . L-am sprijinit de marginile canalului si ma tineam de el mai ceva ca noi, de mercedesele noastre.
                            Si strig la camarad: scoate-ma, ba, de aici, ca am mainile ocupate... Ma tin de pusca!
                            Ala zice: ba, nici daca se mai vedea doar chipiul, nu puneam mana pe tine, esti plin de... glorie! Si urla la un soldat de tria cartofii: Tilicareee, la mine!
                            Ordin, zice soldatul!
                            Scoate-l pe dom' sergent major de acolo!
                            Ala vine, se uita cu ochi de caprioara la mine, si apoi fuge in spatele plutonului care tocmai dadea onorul la drapel, avand comandantul unitatii in fata, strigand:
                            Haideti repede baa! A scapat un sergent in kkt, sa-l scoatem de acolo...
                            P.S.1 La loto nu am luat nimic inca... insa m-am ales cu o permisie ad-hoc de la Ltl., fiind din Bucuresti...
                            Pleaca drk acasa si te spala, bai frate... asa ceva nu am vazut... iesi de aici!
                            P.S.2 Nu vreau sa va povestesc cat am curatat la pusca aia... si ce.
                            P.S.3 La examenul final, de grad, la proba sportiva de lupte/imobilizare, chiar l-am batut pe camaradul meu Si nu era pantomima!

                            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                            Comment


                            • #59
                              Originally posted by AlinMarius View Post
                              Eu am intrat pe transporturi,trafic si logistica Sper ca o sa -mi fie de folos.
                              Colegu', cand vrei sa faci practica te iau cu mine pe teren,Romanica-Germanica si Belgica sau ce se mai nimereste ..Te invat eu logistica si transport de o sa iesi premiant
                              Cat priveste barbuta,nu, multumesc dar nu fac parte din acest partid...E de ajuns ca o port si eu uneori si doua saptamani datorita faptului ca nu am timp cand ajung pe acasa sa o dau jos...De aceea cautam metode rapide de scapat de ea, eventual in mers la volan daca se poate....
                              Barbier,lighean cu apa calda si restu,da da, asta daca vine cineva cu ele dupa mine pe traseu Eu ma delectez cu 1850 de km in 26 de ore si voi imi spuneti de barbier?
                              Mercedes Sprinter ( Stela ) 316 cdi , 2005,"fosta" !
                              Mercedes Sprinter (Steluta) 318 cdi, 2009,mariaj incheiat de curand.cu satisfactie!
                              Mercedes Sprinter (Blacky)319 cdi,2012 !
                              SC.Arm Logistics S.R.L Galati - Transport marfa Romania-Belgia 1,4 t,cu asigurare Cmr/Transport auto-moto pe platforma / Cristi Nazarov 0722525076 / arm_logistics@yahoo.com / nazarovcristi@gmail.com
                              https://www.facebook.com/pages/Trans...4975727?ref=hl

                              Comment


                              • #60
                                @Zeus
                                Fiind subofiter operativ la Isu si eu "servesc patria !"
                                Am fost la o interventie in mediul rural, noapte, lumina putina, dupa ce am stins sura cu animale, si ceva pe linga ea strig la un coleg de al meu: "Ai grija ca acoclo era un wc !" Nu am apucat sa termin ! A patit exact ca tine, l-am spalat cu presiune, a pus "prezanta" in "bancheti", a mers in chiloti pina la uitate si tot mirosea a kkt !
                                Baraba iese din discutie in cazul meu !
                                Stefan

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF