Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Manual A Class, 170 CDI - aici!

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Originally posted by morientes View Post
    Se poate sa imi trimiteti si mie manualul de service pt A170 (w168) pe email !
    Ai mail. Succes!

    Comment


    • Buna ziua .
      Va salut cu respect pe toti!
      Mi-am cumparat si eu prima mea masina, un Mercedes-Benz Vaneo 1.7 Cdi Diesel din 2002.
      As fi tare incantat daca puteti trimite si mie un Manual de utilizare si unul Service pentru acest model, doresc sa invat.Daca are cineva si EWA2008 ar fi de nedescris!mmm...
      Puteti trimite la email : alin_ctin2007@yahoo.com
      Multa sanatate colegi si fara accidente!

      Comment


      • Salut amsi eu un A 170 cdi automat si mi-a aparut martorul BAS-ESP ,am fost cu ea am reparat calcularorul ma costat 400 euro ,am schimbat swichul de la pedala ,alternatorul original valeo ,kitul de accesori curea +role ,si masina imi merge tot in avarie imi baga testarul ,sterge defectele dupa care imi apare martorul de la motor si bas-esp, si masina imi da izbituri cand schimb D N R P. spuneti-mi ce are ca ma mancat de bani o iau raza ?sunt momente cand dispar bas esp si merge normal.

        Comment


        • Originally posted by alinasd View Post
          Buna ziua .
          Va salut cu respect pe toti!
          Mi-am cumparat si eu prima mea masina, un Mercedes-Benz Vaneo 1.7 Cdi Diesel din 2002.
          As fi tare incantat daca puteti trimite si mie un Manual de utilizare si unul Service pentru acest model, doresc sa invat.Daca are cineva si EWA2008 ar fi de nedescris!mmm...
          Puteti trimite la email : alin_ctin2007@yahoo.com
          Multa sanatate colegi si fara accidente!
          Ai pe mail manualul pentru w168. E in mare parte acelasi. Succes!

          Comment


          • Multumesc frumos mihainv22,nu ma asteptam ..Deja, m-am apucat de invatat, inca ma gandesc cum sa traduc din germana in engleza sau romana manualul service. Ar fi de nedescris daca imi poate da cineva si softul de diagnosticare, ewa2008,un link ceva.
            Drumuri bune si fara accidente la toti!

            Comment


            • Buna seara, sotul meu a cumparat un Mercedes A170 CDI din 1999 si nu avea manual de utilizare si nici de service. Am cautat pe net foarte mult si am gasit unul in rusa, si nu inteleg nimic. Am ajuns aici de la google. Si am vazut ca toata lumea isi trimite adresa de mail, am zis sa incerc si eu. Oare mi-ati putea trimite si mie un manual pe mail? Mi-ar fi de mare ajutor sa stiu toate butoanele ce fac.... emailul meu este tyacounts@gmail.com. Multumesc anticipat!

              Comment


              • Originally posted by Taby View Post
                Buna seara, sotul meu a cumparat un Mercedes A170 CDI din 1999 si nu avea manual de utilizare si nici de service.
                Manual pe mail...succes!

                Comment


                • Multumesc nespus de mult, manualul de utilizare ma ajuta enorm!! Chiar nu ma asteptam sa il primesc!! Cel de service, l-am downloadat, just in case, dar nu cred ca o sa ma apuc vreodata de reparatii oricum masina e acum in service deoarece e cumparata din Germania cu mici defectiuni!! Dar oricum multumesc si pentru cel de service!! Chiar daca e in germana, poate odata va fi nevoie si de el!
                  Va multumesc inca odata! Faceti treaba buna, mai ales pentru cei ca mine care cumpara masini fara manuale!! Muuuuult succes in continuare cu acest forum!

                  Comment


                  • Buna ziua. Ma puteti ajuta si pe mine cu manuale pt A150(W169-2007) in engleza sau romana? Multumesc anticipat.

                    Comment


                    • Buna ziua,
                      In primul rand sa va salut dupa o lunga perioada de timp in care nu am mai fost prezent in aceasta comunitate. De cateva zile am revenit printre posesorii de Mercedes, de data asta am cumparat un Mercedes A 170 CDI din 2002. Va rog frumos daca este posibil sa ma ajutati cu documentatia pe care o aveti pentru acest model de masina. Adresa mea de mail este : mih_amb@yahoo.com
                      Multumesc anticipat!!!

                      Comment


                      • Buna ziua. Ma puteti ajuta si pe mine cu un manual pt A170 CDI(2001) ? Multumesc anticipat. mairean.ciprian@yahoo.com

                        Comment


                        • Originally posted by mih_amb View Post
                          Buna ziua,
                          Adresa mea de mail este : mih_amb@yahoo.com
                          Mi-ai dat mesaj pe privat, ai deja manualul pe mail.

                          Originally posted by Ciprian M. View Post
                          Ai manualul pe mail, o seara buna!

                          Comment


                          • Originally posted by mihainv22 View Post
                            Mi-ai dat mesaj pe privat, ai deja manualul pe mail.



                            Ai manualul pe mail, o seara buna!
                            Multumesc!!!

                            Comment


                            • Buna ziua, recent am achizitionat un A class, motor 1.7 si am nevoie de manual. Rog un coleg dragut sa-mi trimita si mie manualul pe mail.Multumesc frumos
                              poparemuscristian@yahoo.com
                              Last edited by bazooka; 11-18-2016, 11:41 AM. Reason: am uitat mailu:)

                              Comment


                              • Originally posted by bazooka View Post
                                Buna ziua, recent am achizitionat un A class, motor 1.7 si am nevoie de manual.
                                poparemuscristian@yahoo.com
                                Manual pe mail...succes!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF