Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

E220 cdi W210 - road companion

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • E220 cdi W210 - road companion

    Dupa cum spune si titlul noua masina din dotare este E220 cdi W210 de 143 Cp (an 2001)...exact aceeasi pe care o vindea colegul nostru Silviu (Cutaresku).
    Cu ocazia asta sunt din nou posesor de Mercedes.
    Primul drum, Bucuresti-Timisoara, subliniaza faptul ca am cumparat o masina si jumatate in primul rand masina fiind exact ca si in descriere si mai apoi venind la pachet cu o serie de piese si repere noi si originale.
    Subliniez faptul ca si vanzatorul este tot un om si jumatate.
    Sa fie intr-un ceas bun.
    Attached Files
    E220 cdi W210, 2001

    E320 W210, 1997
    C180 W202, 1994
    W123 200D, 1978 cu inima de W124


    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

  • #2
    Frumoasa maina
    Spor la cât mai multi km fãrã incidente


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    Comment


    • #3
      Inseamna ca ti-ai facut timp! Sa ne vedem candva in TM (sau AR)...
      W123 280E Blue Green Metallic

      W126 280SE Champagne Metallic
      W126 280SE Black Blue Metallic
      W126 500SE Lapis Blue Metallic
      W126 500SE Midnight Dark Blue

      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

      Comment


      • #4
        Sa te duca sanatos inca 210.000km!
        Ultimele 2 poze ale masinii inainte de a-si schimba vizitiul si domiciliul
        Attached Files
        https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

        Comment


        • #5
          Si primele 2 poze ajuns acasa.
          Am venit binisor si cu un consum ok avand in vedere clima on si mersul destul de tare pe autostrada pe tempomat.
          Multumesc pentru urari.
          Attached Files
          E220 cdi W210, 2001

          E320 W210, 1997
          C180 W202, 1994
          W123 200D, 1978 cu inima de W124


          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

          Comment


          • #6
            Odata ajunsi acasa am inceput prima de zi de lucru impreuna. Traficul s-a inrautatit simtitor din cauza scolilor dar am observat un lucru foarte interesant: masina asta a reusit sa-mi dea o stare de liniste.
            Eu nu sunt un om agitat dar in multimea de probleme de rezolvat intr-o zi de multe ori "prind viteza" si uneori in trafic as vrea sa se dea toate masinile de-oparte sa trec eu.
            Cu ocazia asta am facut o pauza si am dus masina la prima baie pe meleagurile Timisene.

            PS - 8.4 l/100 km mi s-a parut foarte ok avand in vedere conditile din oras.
            Attached Files
            E220 cdi W210, 2001

            E320 W210, 1997
            C180 W202, 1994
            W123 200D, 1978 cu inima de W124


            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

            Comment


            • #7
              Am vãzut azi masina la ieșire din Jebel spre Sag exact la calea ferata ne am intersectat.

              Comment


              • #8
                Asa este. Am avut mult de alergat si in oras si afara. Prima poza...cu un consum mai mult decat multumitor. Cam 30 de km am facut in oras.
                Am inlocuit macaraua stanga spate. Un producator mai necunoscut dar cu pret bun (160 lei) si un reper foarte asemanator cu originalul.
                Am avut putin de furca la un nit de jos pt ca macaraua asta era usor mai arcuita si a intrat putin mai greu.
                Pe youtube este un tutorial foarte fain...
                ►It's important to check and maintain worn window guides, tracks, and seals. The majority of window regulator failures are a result of a lack of inner door m...

                Nici nu prea trebuie sa sti inglish
                Attached Files
                Last edited by adidc; 09-22-2016, 17:23 PM.
                E220 cdi W210, 2001

                E320 W210, 1997
                C180 W202, 1994
                W123 200D, 1978 cu inima de W124


                Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                Comment


                • #9
                  Maine dupamasa sunt in TM. Poate facem undeva o intalnire ad-hoc.
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #10
                    Domnilor cateva poze cu ultimele "upgrade-uri" la masina.
                    In primul rand farurile care erau destul de matuite si au iesit nesperat de bine (dupa parerea mea). S-a aplicat folie pe ele si nenea asta care le-a facut zice ca garanteaza 3 ani pentru folie. 80 de lei polish-ul si 100 de lei folia. Dau contactul daca cineva din Tm e curios.
                    Legat de folia neagra pe geamuri am tot stat in cumpana. Nu-mi place neaparat mai mult masina acum, insa am destul de multe argumente pro-folie. In primul rand pentru copii care au un confort mai sporit si in al doilea rand faptul ca de multe ori am pe bancheta acte care contin informatii personale ale unor clienti si nu e ok sa zgaiasca toti la ele. Plus ca uneori mai pun si laptopul in spatele scaunului, jos. Folia a fost aplicata de acelasi individ care a facut si farurile. 300 de lei. Pe luneta se putea mai bine.
                    Posibil sa facem un polish complet cu ceara protectoare. Astept sa-mi spuna omul cat ma costa. Mi-ar placea sa fie putin mai atent la detalii dar are marele avantaj ca are atelierul in curte la vecinul meu .

                    Posibil sa incerc o inmatriculare fara plata taxei de timbru. Am stat de vorba cu avocat si sincer pe principiul "because I can" as incerca sa vad ce se intampla. O sa ma mai gandesc cum procedez. Cert este ca in curand masina va avea numere de Tm. Va tin la curent.
                    In cotinuare foarte multumit de masina si in mod special de consum . Ne apropiem de 2000 de km.
                    Attached Files
                    Last edited by adidc; 09-29-2016, 10:17 AM.
                    E220 cdi W210, 2001

                    E320 W210, 1997
                    C180 W202, 1994
                    W123 200D, 1978 cu inima de W124


                    Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                    Comment


                    • #11
                      Nice,
                      ma intereseaza pe mine montatul de folii in TM dar si mai multe detalii despre actiunea cu inmatriculare fara taxa

                      Comment


                      • #12
                        Salutare domnilor,
                        Ma intereseaza un interior pentru W210 2002...piele cu incalzire si ventilare si reglare electrica fara memorii. De preferabil ceva pe crem. Nu-mi trebuie neaparat si fetele de usi dar am nevoie de plansa centrala cu locul pentru butoanele de incalzire pt scaune. Daca stiti pe careva dati-mi va rog de stire.
                        E220 cdi W210, 2001

                        E320 W210, 1997
                        C180 W202, 1994
                        W123 200D, 1978 cu inima de W124


                        Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                        Comment


                        • #13
                          Upgrade la muzicanti:
                          Cu pretul pierderii comenzilor de pe volan am trecut la playerul din imagini. Am cautat ceva cu alta iluminare dar pana la urma m-am resemnat.
                          Sunt multumit de felul in care e aranjat meniul si citeste ok USB-ul.
                          Attached Files
                          E220 cdi W210, 2001

                          E320 W210, 1997
                          C180 W202, 1994
                          W123 200D, 1978 cu inima de W124


                          Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                          Comment


                          • #14
                            Cer scuze pentru postarea consecutiva.
                            Ma intereseaza reperul din pozele atasate. Daca are cineva ceva informatii va rog sa dezvoltam pe topicul deschis la E-klasse/Discutii despre model...accesand link-ul de mai jos.
                            Va multumesc.

                            PS-mi se misca destul de tare incarcatorul de telefon in slot-ul pentru bricheta, pana intr-acolo incat nu face contact si nu incarca; daca v-ati mai intalnit cu problema asta si ati rezolvat-o dati de stire.

                            Attached Files
                            E220 cdi W210, 2001

                            E320 W210, 1997
                            C180 W202, 1994
                            W123 200D, 1978 cu inima de W124


                            Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                            Comment


                            • #15
                              Ce ai postat tu acolo e optiunea " no smoking package " . Numa' ce mi-am luat si eu pt. 202 "sertar" din asta! Vezi la mine pe topic!
                              W123 280E Blue Green Metallic

                              W126 280SE Champagne Metallic
                              W126 280SE Black Blue Metallic
                              W126 500SE Lapis Blue Metallic
                              W126 500SE Midnight Dark Blue

                              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF