Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ornament toba evacuare

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Cum se monteaza ?

    Comment


    • #17
      Au șuruburi cu cap imbus pe piulițã. Se strâng pana se fixeazã pe țevile originale. Doua șuruburi pe fiecare țeava. Se monteazã ușor.
      Attached Files
      Last edited by vladmarcu; 01-12-2016, 22:06 PM.

      Comment


      • #18
        Multumesc frumos

        Comment


        • #19
          Super arata,si pe mine m-ar interesa

          Comment


          • #20
            Originally posted by floringi View Post
            Super arata,si pe mine m-ar interesa
            Vezi link-ul de mai sus. Poți sa dai comanda.
            Am vãzut la un C200 un ornament cu țeava ovala ca la c220. Ieșea prea mult in afara. Se vedea ca nu-i de-acolo si venea strâmb in scobitura din bara. Oricum, daca ai c200 pe spate, clar nu merge țeava ovala. Eu am dezlipit însemnele de pe spate cu un uscãtor de par. Am fãcut-o mai light
            Last edited by vladmarcu; 01-12-2016, 23:10 PM.

            Comment


            • #21
              Dar ce diametru are teava de esapament pana in toba finala? Caut de vreo ora pe net si ori nu stiu sa caut ori chiar nu gasesc nicaieri.
              Ar mai fi o varianta sa anulezi toba finala si sa pui direct pe teava un ornament dublu din inox sau oval.

              Comment


              • #22
                Baieti,

                Am verificat astazi ornamentul pe care il are @vladmarcu si vad ca ar fi 39 EUR pe site, ceea ce inseamna cam 180 de lei.
                Autozubehör für Mercedes Benz, BMW, VW, Audi und Smart. Wir bieten Ihnen hochwertige Qualität und Zuverlässigkeit. Im Angebot haben wir Premium Edelstahl…


                Pe langa asta costul de livrare este 13.4 EUR, adica vreo 60 de lei.

                Vreti sa facem un group buy?

                Am vazut mai devreme ca @b97dmt ar fi interesat. Sunt si eu.
                Daca ne adunam 3 ar insemna 200 de lei ornamentul.

                Comment


                • #23
                  Astazi a ajuns ornamentul de la Schaetz.
                  A durat fix o saptamana de cand am plasat comanda si pana cand a ajuns in tara.

                  L-am montat, si dupa cum se vede in poze, arata perfect.
                  Se monteaza super usor si sta foarte bine pe toba.

                  Atasez si poze pentru cei interesati de cum arata pe masina.
                  Attached Files

                  Comment


                  • #24
                    Chiar arata bine. Cred ca voi comanda si eu. Pe la noi. U am vazut sa se gaseasca de cumparat.


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • #25
                      Daca sunt doritori de ornament toba evacuare pt 2 tevi le vand eu, am dat masina si am pastrat ornamentele !


                      Sent from my iPhone using Tapatalk

                      Comment


                      • #26
                        Stie cineva unde gasesc ornamente de evacuare cu doua tevi pentru un W203 care are orientate in jos evacuarea?


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment


                        • #27
                          Originally posted by Jiovany View Post
                          Stie cineva unde gasesc ornamente de evacuare cu doua tevi pentru un W203 care are orientate in jos evacuarea?


                          Sent from my iPhone using Tapatalk
                          Pentru cele orientate in jos si eu sunt interesat, am vazut unele chestii dar nu's ok, nu stiu daca se prind ok fara probleme.
                          Daca afli ceva posteaza te rog, eventual si o poza.
                          Bafta.

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF