Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Întâlnire națională

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Întâlnire naionalã

    Originally posted by playfair View Post
    Pe drumul de legatura intre Curtea de Arges si Campulung este rezervatia Valsan. Merg acolo de vreo 7 ani. Se ajunge prin Bradet, apoi cheile Valsanului. Pe 4 iulie am sa plec cu rulota acolo pentru o saptamana. Sunt vreo 2 pensiuni acolo (si foarte multe inainte de a intra in rezervatie, in Bradet) iar pentru cei carora le place cu cortul sau rulota si dispun de asa ceva, este loc gramada. Este adevarat ca locul e izolat asa ca cei "dependenti" de miezul civilizatiei s-ar putea sa nu se simta confortabil. Pe de alta parte cei care sunt de parere ca le suna telefonul prea des o sa adore locatia. Am sa fac poze si am sa ma interesez de cazare apoi o sa va dau de veste ce si cum, poate o sa va surada varianta. Locul e superb. Poze mai vechi am, daca se doreste, dar as dori OK-ul moderatorilor sa nu postez imagini si sa aflu apoi ca n-ar fi trebuit.

    Sunt ursi multi in zona aceea? Coboara spre pensiuni dupa mancare?


    Sent from my iPad using Tapatalk

    Comment


    • #17
      N-am intalnit pe nimeni pe acolo sa-mi spuna de intalniri cu ursi. Pe acolo trec destul de des padurile noastre carand camioane si poate de aia nu prea vin prin zona, dar o sa ma interesez mai amanuntit. Mai exista ursi in Romania?

      Comment


      • #18
        Se are că ne strângem. Și eu zic că muntele e cea mai bună variantă. este la mijlocul țării adică nu face nimeni mulți km.

        Comment


        • #19
          inca un vot pentru Munte. Transalpina, Transfagarasan sau orice propuneti. As fi disponibil in perioada 11 -31 iulie.
          http://www.w204.ro

          Comment


          • #20
            Gata si concediul pe anul asta. In rezervatia Valsan se ajunge, cum spuneam, dupa Bradet, prin Cheile Valsanului. Drum de vreo 9 km din care vreo 2,5 asfaltat restul cum se vede in imagini, mai bun sau mai prost. In poiana asfaltat in intregime. Mai departe drumul se desparte catre un mic lac de acumulare ( si mai departe traseu catre varful Moldoveanu) si catre Barajul Vidraru. Acum 3 ani am incercat drumul catre Vidraru si a trebuit sa merg f. incet eu avand garda la sol joasa. Este insa paradisul celor cu masini inalte iar zona e superba. La pensiune sunt 12 camere cu un total de 24 locuri. Pt. rezervari aveti telefoanele in poze. In zona din fata pensiunii se poate merge la gratar dar nu se mai poate cu masina. S-au improprietarit unii si au blocat cele doua cai de acces. In rest spatiu destul. In zona mai vin localnici, majoritatea de prin zona, in special in weekend. In rest e liber. Noi am fost de luni pana miercuri singuri. Undeva sus prin munti e un fel de adapost de animale unde li se ofera hrana si acolo se aduna salbaticiile, iar in perioada asta oricum oile sunt sus de tot in munti la pasunat asa ca acolo se duc ursi, lupi, lei, tigri si alti balauri. In poiana daca lasi mancare afara din cort/rulota mai degraba vin cainii pripasiti pe acolo. Cam asta e cu Valsan. Daca aveti intrebari, trageti. Ca alternative, pe Transfagarasan dupa Arefu si inainte de centrala electrica de la Vidraru, pe stanga, era odata un camping, 5 lei intrarea. Spatiu pt. cort/rulota + pensiuni. Apoi un restaurant cu o parcare maricica in fata. Mai departe, dupa ce ocolesti lacul de la Vidraru, inainte de serpentinele care urca la Balea Lac, pe stanga, mai sunt niste pensiuni. Apoi Balea lac, Balea cascada s.a.m.d. Acuma, depinde de gusturi, cine unde doreste sa mearga. Eu as mai face un weekend la munte dar nu am decat unul pe luna liber. Daca se pupa cu intalnirea vin cu cea mai mare placere. Poze:
























            Comment


            • #21
              Salut,
              Ne mai intalnim? Am urmarit cu mare interes sa vad daca se stabileste un loc de intalnire, insa, din pacate, nu s-a stabilit nimic pana acum.
              Mie, spre exemplu, cum a zis si colegul broscutza2001, imi place zona Lacu Rosu Bicaz - chiar voi fi acolo cu familia in perioada 12-16 august - daca sunt doritori ar fi super daca ne-am intalni acolo.
              Last edited by Hunter-ReNu; 07-26-2016, 09:55 AM.
              Sa aveti drumuri line si concedii dese !

              Comment


              • #22
                Colegul daca iti face placere ne putem intalni ssi doar noi.Ma mai intalnesc cu colegii de forum am mai stabilit intalniri.Daca vrei lasami un numar de telefon in privat si te sun poate cine stie ne intersectam prin zona!
                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                Comment


                • #23
                  Ok - ti-am trimis PM cu numarul meu.
                  Sa aveti drumuri line si concedii dese !

                  Comment


                  • #24

                    Eu am reusit sa ajung si la intalnirea nationala!Am gasit acolo un OM ( cu litere mari da!) deosebit!Poti vorbi cu el orice despre orice si nu doar cu el.O companie placuta in care timpul a fugit ca i-am pierdut urma!Data viitoare poate punem E langa E!


                    Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                    Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                    Comment


                    • #25
                      Da... am fost numai noi doi (ma refer la masini). Data viitoare sper sa fim mai multi.
                      Si mie mi-a placut compania ta si discutiile despre masini - omul chiar se pricepe, citeste mult despre subiectul asta si e pasionat ...
                      ... si mi-a mai placut discutia despre iepuri...stii tu la ce ma refer
                      Sa aveti drumuri line si concedii dese !

                      Comment


                      • #26

                        Hai sa vada si lumea de ce vorbim!Poate ne vedem si prin Italia cine stie.Daca vreodata treci pe acolo ai cazare si masa gratis la mine casa o am mare[emoji2]


                        Inviato dal mio iPhone utilizzando Tapatalk
                        Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                        Comment


                        • #27



                          Sent from my iPad using Tapatalk

                          Comment


                          • #28
                            Originally posted by broscutza2001 View Post

                            Hai sa vada si lumea de ce vorbim!Poate ne vedem si prin Italia cine stie.Daca vreodata treci pe acolo ai cazare si masa gratis la mine casa o am mare[emoji2]
                            Multumesc de invitatie - sigur cand voi trece prin Italia dau un semn.
                            Imi place cuibusorul tau pentru iepuri - au acolo dotari de 5*
                            Sa aveti drumuri line si concedii dese !

                            Comment


                            • #29
                              Sa inviem putin mortul!!!Ne intalnim pe undeva in august dragi colegi?Spre exemplu dupa data de 7 voi fi in tara 3 saptamani!Voi fi in zona Moldovei, Bucuresti, probabil Timisoara si Brasov dar inca nu sunt batute in cuie ultimele 2 destinatii!Lista deschisa pentru locatie si astept sa vad doritorii!
                              Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                              Comment


                              • #30
                                Eu Locatia nu conteaza asa de mult cat timp e in weekend.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF