Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Probleme "260" SEC

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Caut caseta de directie de 126 in stare buna...astept oferte,

    Multumesc!

    Comment


    • #32
      Originally posted by MAC99 View Post
      Caut caseta de directie de 126 in stare buna...astept oferte,

      Multumesc!
      Pana la urma am avut dreptate...iti bate si caseta ca si la mine. Dupa cum a zis si Sovieticool, merge si de W123 dar cred ca trebuie schimbat levierul de pe ea.
      W 126 `87 300 SDL OM606 24v Automatic
      W 126 `86 300 SD OM617 Automatic
      W 124 `93 E250 D ex 300 D


      - Bond - James Bond.
      - `Dullah - Abdullah.

      Comment


      • #33
        Originally posted by MAC99 View Post
        Am si eu cateva probleme si as vrea niste sfaturi (ajutor)

        1. se aude un trancanit cand merg pe piatra cubica sau mai trec prin cate o groapa sau la viteze mari cand iau dreapta de volan la roata din stanga fata...am inteles ca ar fi joc la "tirantul longitudinal" (e prima oara cand aud de aceasta piesa) si care am inteles ca e o piesa destul de scumpa...poate imi spune si mie cineva cam cat ar fi unul si unde il gasesc mai ieftin...
        Gunoiul meu prezinta aceleasi simptome, de cand am luat-o acum 2 ani.Goril mi-a vorbit de aceeasi piesa magica. Ai vreo poza ? Masina ta e f. misto, mai ales rotile. Bafta la restaurare.
        Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
        http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
        http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

        Comment


        • #34
          Originally posted by carmine View Post
          Gunoiul meu prezinta aceleasi simptome, de cand am luat-o acum 2 ani.Goril mi-a vorbit de aceeasi piesa magica. Ai vreo poza ? Masina ta e f. misto, mai ales rotile. Bafta la restaurare.
          Am o pereche de tiranti perfecti suna-ma maine si vorbim

          Comment


          • #35
            O caseta de directie ptr SEC-ul meu in stare perfecta ai?

            Comment


            • #36
              Macara geam

              Originally posted by MAC99 View Post
              ...

              2. geamul din drapata fata are o problema la macara...coboara complet dar cand il ridic la 10cm pana la inchidere trosneste si nu mai urca...am dat jos fata de usa si din cate am vazut roata dintata scapa...probabil s-a rupt (tocit un dinte)...o idee ar fi sa gasesc o macara (daca are cineva sa zica un pret)...o sa incerc sa aflu si daca se poate face roata dintata dintr-un material mai dur la un strung...
              Originally posted by MAC99 View Post
              ...

              2. Nu stiu ce oferta sa fac...habar n-am cat e o macara sh...o sa ma interez si-ti spun...
              Originally posted by Ford_V6 View Post
              Sudezi macaraua unde lipsesc dintii aia si ii faci cu o pila triunghiulara daca ai rabdare si nu sunt multi. Sau pe o masina de danturat. Eu asa am facut si a tinut 3 ani fara probleme.
              Originally posted by MAC99 View Post
              Update...


              Reparearea macaralei geam dreapta fata...cand se mai incalzeste o dau jos si o sa va urmez sfatul si o sa incerc sa-i fac dinti noi (Multumesc ptr sfat!)
              Repararea mecanismului de la trapa...dar asta momentan nu e o urgenta
              Originally posted by dan500se View Post
              Am aceeasi problema la geamul soferului exact la ultima portiune, nu urca ultimii 5-10 mm (trebuie ajutat cu mana)! Se pare ca se poate reface portiunea aceea cu sudura - am vazut acest lucru la una din macaralele celeilalte masini...era sudat si probabil ca atinut chiar mai mult timp.Oricum, este o problema comuna mai ales la geamurile de pe partea soferului.

              Iata ce simplu se poate repara "dantura" macaralei. A durat maxim 15 minute (a durat muuuuuuuult mai mult scoaterea macaralei din usa).
              Attached Files
              Last edited by dan500se; 09-15-2010, 13:10 PM.
              W123 280E Blue Green Metallic

              W126 280SE Champagne Metallic
              W126 280SE Black Blue Metallic
              W126 500SE Lapis Blue Metallic
              W126 500SE Midnight Dark Blue

              W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
              W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

              Comment


              • #37
                A iesit super , problema e ca e foarte dificil sa mai gasesti un meserias cu rabdare pt asa ceva in Bucuresti.
                W126 500SEC
                W124 200CE
                W210 280 4MATIC

                Comment


                • #38
                  Originally posted by bebe944 View Post
                  A iesit super , problema e ca e foarte dificil sa mai gasesti un meserias cu rabdare pt asa ceva in Bucuresti.
                  Rabdare si pricepere! Nici nu stiu in ce ordine...

                  Eu sunt foarte multumit de rezultat. E "ca nou"!
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • #39
                    Are cineva de vanzare balamaua de la capota (in stare buna) de partea stanga pentru SEC-ul meu?

                    Merci

                    Comment


                    • #40
                      @Mac99- ce motor ai avut inainte pe SEC ?Nu e puturoasa acum cu 2.6 ?
                      Cum ai procedat cu admisia si alimentarea de la V8?Ce adaptare ai mai facut?
                      Scuze de offtopic dar eram tare curios...
                      W126 500SEC
                      W124 200CE
                      W210 280 4MATIC

                      Comment


                      • #41
                        Originally posted by bebe944 View Post
                        @Mac99- ce motor ai avut inainte pe SEC ?Nu e puturoasa acum cu 2.6 ?
                        Cum ai procedat cu admisia si alimentarea de la V8?Ce adaptare ai mai facut?
                        Scuze de offtopic dar eram tare curios...
                        Salut, nu e puturoasa deloc dar nu sunt f multumit de motor din cauza consumului. Schimbul motorului nu e meritul meu, asa am cumparat masina dar din cate am inteles nu e mare inginerie...

                        Comment


                        • #42
                          Orice motor ar fi avut pun bani ca era mai lent ca un 2.0 16V tot de acum 20 de ani. Orice motor pui din generatia de aur K-Jetronic este lent si consuma enorm.
                          1991 R129 300SL-24
                          1991 w124 300CE-24
                          1993 w202 C280
                          1978 w116 450SEL 6.9
                          1987 w201 190E 2.0
                          1991 Lancia Thema 8.32 Ferrari

                          Comment


                          • #43
                            Ce vrei tati , generatia anilor respectivi , dar ala e farmecul lor cu bune si cu rele.Eu am un Volvo XC90 si nu am aceeasi senzatie in el ca in W126 500 SEC crede-ma !!!
                            W126 500SEC
                            W124 200CE
                            W210 280 4MATIC

                            Comment


                            • #44
                              Sa revenim...are cineva o balama de stanga pentru capota de SEC? Stie cineva daca se gasesc OEM pe undeva?

                              Merci

                              Comment


                              • #45
                                Presupun ca este vorba despre asta...codul original este A 126 880 03 28
                                Attached Files
                                Bruno Sacco... “for the designer, the automobile is one of the most complex design problems of all. The car is a synthesis between function and aesthetics on the one hand, and a number of other concrete and abstract factors which undergo constant change.

                                W126 280SE
                                W123 280CE
                                W126 500SEC
                                W220 500L

                                'Mercedes Benz...The Best or Nothing'

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF