Mercedes Benz Forum
Atentie :
Acest forum este destinat pasionatilor de Mercedes Benz din Romania.Orice informatie oferita de dvs va contribui la buna dezvoltare a acestui forum.Nu uitati sa va inregistrati pe forum.

Go Back   Mercedes Benz Forum > Limuzine > Mercedes Benz S Klasse > Sfaturi la achizitie - S Klasse

Sfat achizitie W140 S320

Sfaturi la achizitie - S Klasse

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 09-30-2015, 00:43 AM   #1
bigjorj
Junior Member

Motorizare : 6.0
:
[Junior Member]
Smile Sfat achizitie W140 S320

Salutare tuturor! Am avut foarte multe incercari esuate de a deveni fericitul posesor al unui W140, dar inca mai incerc. Din pacate sansele de a gasi unul in stare buna sunt din ce in ce mai slabe.
Mentionez ca nu locuiesc in Romania si astazi a aparut pe un site de vanzari un W140 S320. Masina este din 1995, are 318.000 km si arata foarte bine in poze.
Atasez si un link cu anuntul. http://www.finn.no/finn/car/used/obj...ckthrough=true

Masina are cam toate dotarile,inclusiv Soft Close functional, incalzire scaune spate, carte service si cutie de viteze recent reconditionata.
Va rog sa imi dati cateva sfaturi si pareri in legatura cu achizitionarea acestei masini. Va multumesc
bigjorj is offline   Reply With Quote
Old 10-01-2015, 08:33 AM   #2
bigjorj
Junior Member

:
[Junior Member]

Chiar nimeni? �� Sambata merg sa vad masina. La ce sa fiu atent? Ce trebuie verificat mai amanuntit?
Old 10-01-2015, 12:00 PM   #3
gavryus
Senior Member

gavryus's Avatar

Motorizare : 3700
:
[Senior Member]

Mi'a sarit si mie masina asta in ochi acum ceva timp. Din poze arata tare bine. Nu cunosc care's bubele la modelul asta dar ca si sfat cand mergi sa o verifici asigura'te in primul rand ca functioneaza bine cutia, mai ales ca zice in anunt ca a avut probleme in trecut. Sa nu bruscheze la schimbatul vitezelor, sa mearga kickdown'ul, etc. Am reparat o cutie automata la masina mea si te avertizez de pe acuma ca nu e ieftin. Din ce vad are si ceva optiuni, verifica si fiecare buton in parte sa vezi ce functioneaza si ce nu. In rest nu stiu ce sa mai zic, trebuie luata la un test drive si vazut cum se comporta pe drum. Cu rugina nu pare sa aiba probleme, cel putin din ce se vede in poze. Daca vrei pot merge cu tine sambata sa o vezi, locuiesti in Oslo?
Old 10-01-2015, 15:41 PM   #4
bigjorj
Junior Member

:
[Junior Member]

Salutare. Locuiesc la aproximativ 450 km de Oslo, in Sogn og Fjordane. Am vb azi cu vanzatorul si spune ca este in stare perfecta. Cutia a fost recent reconditionata. Si dupa spusele lui, totul functionea. Este posibil sa ajung sambata in Oslo si ..daca tot am drum,as face si o proba. ��

Reply

Tags
achizitie, s320, sfat, w140

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules