Mercedes Benz Forum
Atentie :
Acest forum este destinat pasionatilor de Mercedes Benz din Romania.Orice informatie oferita de dvs va contribui la buna dezvoltare a acestui forum.Nu uitati sa va inregistrati pe forum.

Go Back   Mercedes Benz Forum > Limuzine > Mercedes Benz S Klasse > Sfaturi la achizitie - S Klasse

Sfat achiziie s320 w221

Sfaturi la achizitie - S Klasse

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 04-21-2016, 21:36 PM   #1
oda111
Junior Member

Motorizare : 2.0
:
[Junior Member]
Default Sfat achiziie s320 w221

Va salut domnilor!
Sunt prezent pe acest forum de mai bine de 1 an de zile, nu am avut postari pana acum deoarece inca nu sunt posesor de MB,dar am citit majoritatea topicurilor ultimului am, am devenit fan b97dmt si yaniss :d.
Rugamintea mea catre cunoscatori este de a ma sprijini cu niste sfaturi ( sper eu obiective) in incercarea de a achizitiona un w221. Momentan am gasit doar acest exemplar care se potriveste din punct de vedere financiar si geografic : http://autovit.ro/anunt/mercedes-ben...-ID7Gh1qx.html.
Daca aveti informatii despre masina aceasta in mod special, mi-ar fi de ajutor, daca sunt si argumentate ar fi extraordinar. Ideea e ca nu vreau sa ma arunc aiurea, iar membrii de aici consider eu ca sunt cei mai īn masura sa ma ajute, desigur daca sunt dispusi sa o faca.
Daca voi cunoasteti si alte oferte va rog sa le postati aici, in final tot trebuie sa aleg una, sper sa fie cea mai buna.
Cu respect, Alin.

Last edited by oda111; 04-21-2016 at 21:43 PM.
oda111 is offline   Reply With Quote
Old 04-21-2016, 22:47 PM   #2
b97dmt
Senior Member

b97dmt's Avatar

Motorizare : w 204 200 cdi/ w 212 250 cdi 4matic
:
[Senior Member]

Multumesc de aprecieri .
Acum sa-mi dau si eu cu parerea despre masina http://www.mobile.de/ro/categorie/au..._gear,fsh:true

Pretul vs km...ceva nu e ok .
b97dmt is offline   Reply With Quote
Old 04-21-2016, 23:03 PM   #3
oda111
Junior Member

:
[Junior Member]

Īntr-adevar, e cam prea ok anuntul, de asta am si decis sa mai cer pareri. Acum, cu riscul de a fi avocatul diavolului, daca masina e inscrisa la noi ,nu cred ca va putea obtine vānztorul un pret similar cu una echivalenta ca si numar de kilometri si dotari care se vinde īn Germania. Desigur, asta e un gānd optimist de-al meu dar sunt constient ca nu multi au educatia mentenantei ca sa nu mai zic mentenantei preventive (cum este cazul masinilor tale).
Multumesc pentru raspuns!
Old 04-21-2016, 23:11 PM   #4
broscutza2001
V.I.P

broscutza2001's Avatar

Motorizare : w211 kompressor, w204 kompressor, Sprinter 211 CDI
:
[V.I.P]

Oricum daca te bagi la un S ai nevoie de o testare amanuntita cu Star-ul pentru ca asa poti vedea starea reala a masinii si cam toti parametrii ei.200000 de km sunt putini pentru o masina de genul atata timp cat sunt servisati cat de cat la timp (exemplu in italia MB cere la 25000 interval ulei si consumabile).
broscutza2001 is online now   Reply With Quote
Old 04-21-2016, 23:22 PM   #5
oda111
Junior Member

:
[Junior Member]

M-am gāndit la o testare, numai ca nu cunosc oameni cu Star īn Dolj. As fi dispus sa platesc expertiza si deplasarea, numai sa gasesc omul si sa fie de acord proprietarul cu o astfel de practica. Ma gāndesc ca daca sunt veridice datele oferite īn anunt, nu ar avea de ce sa refuze un astfel de test.
Nu ma sperie numarul de kilometri, dupa cum bine ai spus, daca are mentenanta facuta cum trebuie ar trebui sa fie ok, sunt masini relativ robuste din cate am aflat citind pe forumuri.

Reply

Tags
achiziie, s320, sfat, w221

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules