Mercedes Benz Forum
Atentie :
Acest forum este destinat pasionatilor de Mercedes Benz din Romania.Orice informatie oferita de dvs va contribui la buna dezvoltare a acestui forum.Nu uitati sa va inregistrati pe forum.

Go Back   Mercedes Benz Forum > SUV-uri/monovolume/camioane/altele > Mercedes Benz GLK Klasse > Probleme tehnice - GLK Klasse

schimbare volan glk

Probleme tehnice - GLK Klasse

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 07-13-2017, 14:35 PM   #1
danyel91
Junior Member

Motorizare : 220 4 matic
:
[Junior Member]
Default schimbare volan glk

buna ziua ma poate ajuta si pe mine cineva in legatura cu schimbatul volanului la un glk 220 an 2009 care avea volan multifunctional + leve schimbator si am pus volan model facelift dupa un a class model amg tot cu aceleasi comenzi si cu leve schimbator singura diferenta ca al meu avea toate comenzile in airbag iar cel montat in volan airbag-ul este separat , problema este ca nu se aprind ledurile in butoane si nu merg nici comenzile nici caxonul , citeste doar airbag-ul precizez ca cele doua mufe sunt identice cu cele dinainte daca ma poate ajuta cineva !
danyel91 is offline   Reply With Quote
Old 07-13-2017, 16:35 PM   #2
b97dmt
Senior Member

b97dmt's Avatar

Motorizare : w 204 200 cdi/ w 212 250 cdi 4matic
:
[Senior Member]

In Bucuresti , colegul CL600.
b97dmt is offline   Reply With Quote
Old 07-13-2017, 16:54 PM   #3
broscutza2001
V.I.P

broscutza2001's Avatar

Motorizare : w211 kompressor, w204 kompressor, Sprinter 211 CDI
:
[V.I.P]

Ai modelul nou de volan cu acel "minicalculator" separat si toate firele rosii.Trebuie luata schema in mana si cautat fir cu fir altfel nu merge nimic.Stiu pe cineva cu un w212 normal care a pus de fl si lea legat intre ele pana a nimerit spre fericirea lui nu a stricat nimic.In teorie cam orice coleg cu star diagnosis te pot ajuta sau service care are acces la program.Daca esti din Bucuresti ai colegii Cl600, MasterMario, Popeye_pmm.

Last edited by broscutza2001; 07-13-2017 at 16:57 PM.
broscutza2001 is offline   Reply With Quote
Old 07-14-2017, 00:25 AM   #4
danyel91
Junior Member

Motorizare : 220 4 matic
:
[Junior Member]

nu reusesc sa pun poze cu modelul pnt ca depasesc dimensiunea , modelul pe care eu l-am montat este cel cu partea de jos plata cu airbag mic in centru si comenzi pe volan practic placa cu firele se gaseste in volan nu pe airbag ca cel dinainte , singurul lucru care nu inteleg de ce nu merge nimic nici claxonul nici levele nici comenzile nu se aprind nici luminile in butoane , nu are comenzi in plus sau in minus iar mufa de alimentare in coroana din spatele volanului este la fel , numai ca inainte pe pozitizia 4,5,6 erau firele alb,rosu ,negru acum la acesta pe acceasi pozitie 4,5,6 sunt toate 3 negre nu imi dau seama daca sunt corecte asa sau nu, sau daca trebuie scris ceva in centralina , intreb toate astea pentru ca sunt in dificultate fiindca eu nu sunt in tara ajung intr-o luna iar aici le este frica sau nu sunt in stare se il faca am fost la 3 electricieni auto

Last edited by danyel91; 07-14-2017 at 00:28 AM.
danyel91 is offline   Reply With Quote
Old 07-14-2017, 19:32 PM   #5
Zeus
Super Moderator

Zeus's Avatar

Motorizare : E280 4matic
:
[Super Moderator]

Respecta regulile de postare. Litera mare, punctuatie!
Pozele trebuiesc redimensionate inainte sa le urci, serverul este limitat...
Zeus is offline   Reply With Quote

Reply

Tags
glk, schimbare, volan

Currently Active Users Viewing This Thread: 1 (0 members and 1 guests)

Thread Tools
Display Modes

Posting Rules