Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

S.I.A.B. 2007 - Impresii, poze , comentarii.

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • S.I.A.B. 2007 - Impresii, poze , comentarii.

    Salut. Maine ma bag la SIAB cu un prieten si nefestele. O sa revin cu poze si impresii. Si voi cred ca o sa faceti la fel.

  • #2
    Ar fi f misto sa puneti multe poze pt astia care sunt mai departe de otopeni
    Ml 270CDI
    BMW 535d E60

    Prediction is very difficult, especially about the future ...

    Comment


    • #3
      SIAB 2007... o mare dezamagire!

      Salutare la oameni! Am asteptat editia asta a salonului cu mare interes. Dar, surpriza! Dezamagire totala. Sa incepem cu inceputul. Primul lucru ar fi numele expozitiei... Salonul International Auto Bucuresti. SALON??? Locul destinat evenimentului seamana mai degraba cu grajdurile pe care le proiectam in facultate la Constructii Zootehnice. Ventilatia...La pamant. Mori de cald in primele 5 minute.Spatii de servicii??? Deplorabileeee! Parcarea??? Nu cred ca ceea ce este acolo se poate numi parcare in 2007 intr-o tara cu pretentii de UE. In concluzie cuvantul SALON nu este cea mai buna denumire. INTERNATIONAL??? Nu stiu de ce factori este data aceasta titulatura, dar eu ca roman, nu sunt deloc mandru cu acest eveniment , de cum a fost organizat , de cum a fost promovat. AUTO. Asta este singurul cuvant care poate are o oarecare valoare de adevar... BUCURESTI. Pe draq. Ca a fost pozitionat langa lanul de porumb in Otopeni...
      Acum sa vorbim in detaliu despre loc in sine. Cum este posibil ca o metropola europeana care are un spatiu expozitional de traditie, aproape de centru , si anume ROMEXPO, sa organizeze un eveniment de o asemenea anvergura la Otopeni? Nu am nimic cu Otopeniul. Nu intelegeti gresit. Dar totul arata ca o improvizatie. La Romexpo sunt spatii de servicii, poti sa mananci , poti sa te duci la o toaleta civilizata... La Romexpo se poate ajunge pe diferite rute cu diferite mijloace de transport, se pot evita aglomeratiile... La Romexpo nici o expozitie nu arata ca o improvizatie...La Romexpo este personal experimentat. La Romexpo sunt mai multe intrari, atat pentru masini cat si pentru pietoni. Poti sa lasi masina acasa, poti veni pe jos. Dar ei nu...Au optat pentru un loc in care nu ai alta ruta decat DN1. Am facut fix 2 ore si jumatate de la P-ta Muncii pana la Otopeni... Am mancat o prajitura - k pentru ceva serios, o saorma, niste mici, un sandwich trebuia sa astept cel putin o ora - pe niste box paleti langa lanul de porumb la 20 de metri de o gramada mare de gunoi... Toaletele...Ecologice. Nu stiu cati dintre voi ati avut "placerea" sa dati klu` la apa in asa ceva... E cumplit . Cade parul din nas.
      Sa vorbim si de printese... Sunt puse comunist in spatiul lipsit de imaginatie. Parca sunt parcate la Billa. Sunt si cateva chestii de efect, recunosc, cum ar fi standurile pentru ATV-uri si alte cateva... In rest nimic deosebit. Acelasi tratament din partea expozantilor... "Domnu`!!! NU ATINGETI MASINA CA LASATI URME!!! NU AVETI VOIE SA INTRATI!!! NU DATI MUZICA TARE!!!" Chestii de gen... Care nu se mai fac... Mai ales la marci low-end. Din pacate nu prea am putut sa fac poze de ansamblu datorita aglomeratiei excesive. Din aceasta cauza nici nu am putut sa vizitez tot. Am zis ca mai bine vin alta data.
      Sa nu uitam nici femeile... COOOL!!! Nu va luati nevestele (cum am facut eu ) k trebuie sa mergeti cu ochii inchisi. )
      Cam atat ma duce mintea sa scriu dupa o zi extenuanta. Daca am scris mai putin despre masini , deloc despre MB , cer clementa. Din pacate nu am putut analiza acest eveniment din punct de vedere automobilistic datorita nemultumirilor legate de organizare. Si cand am draci nu ma pot concentra. O sa mai merg inca o data si sper sa fie mai bine.
      Sfaturi. Plecati de dimineata. Cand doarme lumea. Chiar daca poate ajungeti mai devreme, dar evitati traficul , aglomeratia de la standuri, puteti sa faceti si niste poze , evitati aerul foarte cald din standuri, puteti sa beti o cafea fara sa asteptati ... etc. Programul incepe la 10:00. Si tine pana la 20:00 din cate am inteles.
      Cam atat ar fi de spus din partea mea. Daca am fost prea negativ, scuze. O sa revin cu impresii dupa a doua vizita.
      Attached Files

      Comment


      • #4
        Perfect de acord. Mie mi-a luat 1 ora sa parchez masina la 2 km pe marginea drumului........pana am intrat in grajduri eram deja obosit.
        As mai adauga la ceea ce s-a spus gunoiul mult si arhi prezent...ca doar s-a facut in Romania distractia, nu prin Elvetia.........parca a fost mai aerisit la Baneasa acum cativa ani.......oricum denumirea de salon e muult prea mult...seamana mai mult a bazar, targ de masini......

        Comment


        • #5
          Subscriu la ce s-a spus mai sus si in plus 2 chestii care m-au mai deranjat: taxa de 15ron pt o asa zisa parcare pe camp si lipsa de profesionalism a expozantilor (altfel spus, gaseai numai mimoze si indivizi top-model pe care daca ii intrebai ceva legat de masina iti raspundeau senin: nu stiu, eu sunt doar model...)
          ps: basca sauna din interior (bine ca nu l-au facut in august)

          Comment


          • #6
            interese de ROMAnia...in detrimentul publicului.Negocierea a fost clara...ca sa participe la SIAB masinile lui TIRIAC evenimentul trebuia organizat la el.Nu uitati si anul trecut ce a facut numai cu firmele lui.
            Nu uitati de mafia din ind auto pentru care platim TAXA de inmatriculare si IMPOZITE ABERANTE.
            Faceti un calcul matematic asupra taxelor de participare si a tarifului de intrare+parcare si veti vedea ca s-au mai imbogatit rapid niste baieti destepti...

            Comment


            • #7
              Din ce am vazut la targ, m-a impresionat profund masinuta din imagine, de la standul Oldtimer.
              Attached Files

              Comment


              • #8
                Dap, a fost masina unei cunoshtintze, a vindut-o, vad ca cine a cumparat-o a bagat banul gros in ea. Foarte bine...

                Comment


                • #9
                  Ma bucur ca nu am batut drum din sibiu daca e cum spuneti ...
                  Ml 270CDI
                  BMW 535d E60

                  Prediction is very difficult, especially about the future ...

                  Comment


                  • #10
                    Pai mai bine vii in Bucuresti, te asezi la metrou la Romana si astepti. Si vezi masini si femei de te plictisesti... Sau mai bine intri pe net si vezi poze de la event fara sa dai un ban si fara sa te enervezi cumplit cum am facut-o noi, cei care am fost. Eu oricum o sa mai merg o data saptamana viitoare. Sambata dimineata. Plec la 7 de acasa, imi iau tablele la mine si pana incepe dau o partida de table, imi beau cafeaua, citesc presa... ) Care vrea sa vina sa-l fac o linie in parcare , sunteti bineveniti...

                    Comment


                    • #11
                      Am inteles, mai bine astept o emisiune pe la tv despre cum a fost si dau o tabla aici la munte la un gratar
                      Ml 270CDI
                      BMW 535d E60

                      Prediction is very difficult, especially about the future ...

                      Comment


                      • #12
                        Cu o floare nu se face primavara ......si nici salon international in corturi......suntem de tot plinsul....

                        Comment


                        • #13
                          Cred ca voi ajunge duminica, asta cu o conditie, sa ma pot tine pe picioare. In caz contrar, ma lipsesc. Si asa, dupa cite vad, nu prea am mare lucru de pierdut...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by doktor4carz View Post
                            Cred ca voi ajunge duminica, asta cu o conditie, sa ma pot tine pe picioare. In caz contrar, ma lipsesc. Si asa, dupa cite vad, nu prea am mare lucru de pierdut...

                            Pai oricum eu mai voiam sa mai dau o tura dar dupa cum am zis plec la 7 de acasa sa merg intins pana la loc. Poate ne vedem si dam o tabla in parcare...

                            Comment


                            • #15
                              sunt dezamagit de cea ce se numeste SIAB, este complet aiurea,mai multe masini vezi pe strada decat acolo, pierdere de timp. Imi pare rau ca am ajuns in Frankfurt exact cand se termina salonul auto, macar acolo ai ce sa vezi si iti trebuie 2 zile ca sa vezi toata expozitia. Din cate am inteles era 25 de euro intrarea dar merita. Parerea mea

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF