Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Proiecte Facelift - W222, W207, W117, W156, W166, W176, W292

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Proiecte Facelift - W222, W207, W117, W156, W166, W176, W292

    Executam proiecte Facelift pentru W222, W207,ML/GLE W166/292, A W176, CLA/GLA W117/W156, Faruri MULTIBEAM si LED High Performance pt toate modelele actuale inclusive S W222 .

    Proiectele se fac doar cu repere originale noi sau SH, faruri, stopuri, proiectoare, calculatoare, bari grile, praguri, oglinzi, etc care se afla de obicei pe stoc pentru modele enumerate.

    Functie de componentele instalate se asigura functionabilitate corecta pt MuULTIBEAM, NightVision, Cornering Lights, ActiveCurvenlight, ILS, IHC, IHC+, Matrix, etc.

    Deasemenea elemente pt AMG Style sau AMG Optic.

    Toate operatiile inclusiv componentele se factureaza si beneficiaza de garantie.

    Mult mai multe foto pe site-ul nostru.
    Attached Files
    Last edited by cl600; 11-17-2017, 22:49 PM.
    http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


    www.mbretrofit.ro

    Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

  • #2
    Pentru un w212 se pot schimba cele doua proiectoare de ceata cu DRL-uri?

    Am pus si doua poze pentru o mai buna exemplificare.

    Cam la ce pret ar ajunge intrega modificare?

    Multumesc
    Attached Files
    “Sã nu faci nimic e tare greu. Nu stii când ai terminat.” - Leslie Nielsen

    Comment


    • #3
      Originally posted by lucio View Post
      Pentru un w212 se pot schimba cele doua proiectoare de ceata cu DRL-uri?

      Am pus si doua poze pentru o mai buna exemplificare.

      Cam la ce pret ar ajunge intrega modificare?

      Multumesc
      Se pot monta, insa eu recomand modelul nou de proiectoare pt w212 - cele drepte.

      Faceliftul spate pt W212 e gata, acum lucram la fata...
      Attached Files
      Last edited by cl600; 07-26-2013, 07:52 AM.
      http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


      www.mbretrofit.ro

      Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

      Comment


      • #4
        Salut!

        Am achizitionat un MB w212 si fostul propietar a apucat sa cumpere stopuri de facelift numai ca le-a pus pe masina si a bagat direct mufele, iar acestea nu functioneaza corect. Intrebarea este: Se pot face sa functioneze corect? Daca da, ce suma de bani ar impune aceasta manopera?
        Mercedes Benz W212 E220CDI AMG
        ex. Audi A4 B8 2008
        ex.Bmw 520d LCI 2009
        ex.Bmw 318d LCI 2003

        Comment


        • #5
          Originally posted by wazzup View Post
          Salut!

          Am achizitionat un MB w212 si fostul propietar a apucat sa cumpere stopuri de facelift numai ca le-a pus pe masina si a bagat direct mufele, iar acestea nu functioneaza corect. Intrebarea este: Se pot face sa functioneze corect? Daca da, ce suma de bani ar impune aceasta manopera?
          Costa 200lei+tva, la noi aceasta operatie. Trebuie sa te asiguri ca stopurile sunt in regula ( 90% din cele de olx au probleme, mai ales cele mari de pe aripi nu aprind "mustatile" complet).
          http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


          www.mbretrofit.ro

          Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

          Comment


          • #6
            Stopurile sunt originale.Momentan se aprind complet cele de pe aripi. Cele de pe portbagaj nu se aprinde decat marsalierul.
            Partea proasta este ca eu nu sunt din Bucuresti. Daca lucrati in weekend ar fi excelent. Daca nu va trebui sa vad cand imi iau o zi libera. Se face programare, sau cum se procedeaza?

            Am trimis acelasi mesaj si pe site, deoarece am vazut ca aici nu se mai postase de mult si m-am gandit ca exista posibilitatea sa nu raspunzi.
            Last edited by wazzup; 12-04-2016, 07:57 AM.
            Mercedes Benz W212 E220CDI AMG
            ex. Audi A4 B8 2008
            ex.Bmw 520d LCI 2009
            ex.Bmw 318d LCI 2003

            Comment


            • #7
              Sambata am fost la colegul nostru cl600 pentru codarea stopurilor facelift la al meu w212. Si pentru ca asa e corect, o sa las un review aici.
              Din punctul meu de vedere atat el, cat si colegul, mi s-au parut foarte buni in ceea ce fac.
              Recomand cu incredere!
              Mercedes Benz W212 E220CDI AMG
              ex. Audi A4 B8 2008
              ex.Bmw 520d LCI 2009
              ex.Bmw 318d LCI 2003

              Comment


              • #8
                Salut,se poate face la un W212,urmatoarele:
                Incalzire bancheta
                TV am Navi dar trebuie sa vad exact ce am
                un facelift frontal(piese+manopera)
                Mersi.

                Comment


                • #9
                  Orice se poate face, daca masina este cel putin 350 4Matic.
                  http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                  www.mbretrofit.ro

                  Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by cl600 View Post
                    Orice se poate face, daca masina este cel putin 350 4Matic.
                    Buna asta.
                    O sa te sun.

                    Comment


                    • #11
                      Salut, am un w176 Facelift cu sistemul ILS, cred. Se poate seta sa ramana DRL albastre asa cum sunt ele cand deschizi masina pentru 2 sec, ma refer daca le pui manual pe pozitie sa se faca albastre si cand treci pe automat sa fie albe din nou?

                      Comment


                      • #12
                        Ai LED Performance ( Static LED), iar albastru nu cred ca este legal acceptat altfel decat cum se aprinde acum.
                        http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                        www.mbretrofit.ro

                        Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                        Comment


                        • #13
                          Pt ca ne place sa ne laudam, ia uitati cu ce ne jucam si noi acum:

                          Bucură-te de videoclipurile preferate și de muzica preferată, încarcă conținut original și arată videoclipurile tale prietenilor, membrilor familiei și lumii întregi pe YouTube.


                          Plus ( doar pt teste ) Strobe Light ca Safety Car de la F1...
                          Last edited by cl600; 11-17-2017, 22:48 PM.
                          http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                          www.mbretrofit.ro

                          Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                          Comment


                          • #14
                            As vrea sa stiu , daca "liniutele" alea sunt proiectate pe asfalt pe bune ...

                            Ar fi interesant pt colegi sa postati si faceliftul la w222 .

                            Comment


                            • #15
                              Pe bune, desigur.
                              http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


                              www.mbretrofit.ro

                              Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF