Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes G pentru competitii offroad

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mercedes G pentru competitii offroad

    In Targu Mures este un atelier care pregateste mercedes G pentru competitii de off road.Sunt niste baieti super, si scot niste masini construite de la sasiul gol de ramai impresionat cum se poate vedea in pozele de pe siteul clubului http://www.offroadclubmures.com
    Am participat si anul acesta la OFF ROAD MURES TROPHY 2008 si pot sa spun ca G-urile au fost printre castigatori la toate sectiunile.
    Imi doresc o asa masina.
    ____________
    W 201 190D
    W 202 C180 fosta masina

  • #2
    Si eu imi doresc o asa masina...dar pina atunci baga poze cu evenimentele off si la noi pe site...pe unde mergi ca si eu am microbul asta...si da-ne de stire ce evenimente mai sunt pe la voi ca poate mai apar 2-3 spectatori...

    Comment


    • #3
      Poze offroad

      Astea sunt de la concursul din 2007 de la Targu Mures.
      Attached Files
      ____________
      W 201 190D
      W 202 C180 fosta masina

      Comment


      • #4
        Frumos...La cit mai multe intruniri si km multi off-road!

        Comment


        • #5
          cumparare

          Nu chiar asa extrem ... dar si eu sunt in cautare de 4x4. Daca auziti ceva, va rog dati-mi de stire ca va vad oameni seriosi .
          Nici o fapta buna nu ramane nepedepsita.

          Comment


          • #6
            E alta comunitate acolo.Eu de 1 an sunt acolo prezent .Pacat ca nu am stiut ca sunteti pasionati domnilor ca va invitam la Bran la o intalnire de 3 zile.
            Daca vreti sa va apucati de extrem va spun de acum ca bugetele sunt imense.Eu fiind la inceput am vrut sa incep cu o masina autohtona.Asa ca am cumparat un Aro.cele mai ieftine cauciucuri pt distractie m-au costat apropae 40 mil.Modificarile de la mecanica alte 25 mil.Iar la o plimbare pleci cu multe piese dupa tine si esti sigur ca vi fara ele.Oricum senzatia in astfel de comunitati este de altceva.Tb sa fi oricand dispus sa ajuti dar in acelsi timpstii ca niciodata nu o sa fi lasat in urma.Este ca o imensa fratie.

            Comment


            • #7
              chiar de extrem nu pentru ca stim ca mereu trebuie sa pulsezi bani. dar niste plimbari pe munte prin zone inaccesibile unei masini normale merita sa incercam. eu sunt din bucuresti si innebunesc pana la cel mai apropiat munte sau deal facand uneori doua ore ca sa ies din bucuresti, o ora pe centura la ploiesti, sin inca o ora ca sa trec de sinaia(sunt pasionat sa merg si pe trasee montane cu rucsac si cort). am un suzuki samurai, i-am pus ceva anvelope (mt bf goodrich)si incet incet o sa-i pun si un troliu. dar de curand tot bantui pe site-uri dupa un G classe cu un motor de 250 diesel. masina este super tare pentru plimbari si nici la consum nu te usuca asa mult. dar banii chiar sunt o problema pentru ca una deja dotata cu niste cauciucuri, troliu si eventual ceva blocante costa. asa ca ....pana atunci stau cu "veverita" care isi face treaba bine.

              Comment


              • #8
                Eu din Constanta ce sa mai zic....Maninc ceva piini pina la un munte adevarat....

                Eu urmaresc doar rally-raid pe forestiere si ceva asemanator...Natura si relaxarea conteaza.Pe sosea ma grabesc intotdeauna dar la munte m-am calmat instantaneu...

                La extrem sunt multe modificari care cer buget si efort pe masura....

                Comment


                • #9
                  Originally posted by asfalttango View Post
                  Eu din Constanta ce sa mai zic....Maninc ceva piini pina la un munte adevarat....

                  Eu urmaresc doar rally-raid pe forestiere si ceva asemanator...Natura si relaxarea conteaza.Pe sosea ma grabesc intotdeauna dar la munte m-am calmat instantaneu...

                  La extrem sunt multe modificari care cer buget si efort pe masura....
                  Pai te bagi la open sau la incepatori.Acolo nici nu bagi cine ce sume de bani dar nici plimbare cu gasca nu faci decat ca spectator.Si adevarul ca la tine inafara de plaja si eventual vreun deal pe la Macin..nu prea vad unde ai putea sa faci off road.Oricum daca te virusezi ...si simnt eu ca deja te-ai flambat...iti recomand sa incepi cu un aro .E cam cel mai ieftin pt off road.Piesele sunt ieftine fata de orice alt model iar in teren fac fata cu brio la suparaturi de zeci de mi de euro.
                  Si ca fapt divers 2 poze de la o plimbare de acum 2 saptamani..
                  Attached Files

                  Comment


                  • #10
                    Eu am intentie altceva...Sa vad daca treaba merge si imi aduc un SAMURAI benzinar (tot la Bg inmatriculat) si pe ala il tin de off-extrem...Dar eu vreau natura pura mai putin umblata...vreau relaxare ...si nu ma deranjeaza sa incurajez "gasca" de pe margine..trebuie cineva sa le faca si poze...iar asta imi place!

                    Comment


                    • #11
                      La fel am facut si eu. e un tip pe la medias care tot aduce samuraie si le vinde la preturi relativ decente; de la el am luat o veverita cu 3000 euro(avea niste cauciucuri late de 265 si ceva muzica pe ea) i-am pus mt-uri, l-am bagat pe bulgaria (inca nu se umblase la taxa si era vreo trei mii euro anul trecut) si vreau sa spun ca urca in draci prin locuri relativ inaccsesibile pentru masini 4x4(masina este scurta si foarte usoara, circa 800 kg). marele avantaj la a mea este ca tot de la acelasi baiat am luat o servo directie si este extrem de manevrabil. singura problema ca sa zic asa este ca mai mult de 80-90km nu prea merge sa rulezi cu el pentru ca nu ii permit mt-urile dar nu este o masina de viteza. important este sa iti iei unul cu motor de 1300 cmc si nu cu motor de 1000 cmc pentru ca se cam simte diferenta.cat despre G, ramane mai departe un vis cam greu de atins.

                      Comment


                      • #12
                        Oameni buni puneti o poza sa vada si ochiul meu cum arata "vovoritza" asta, ca ma-ti virusat.
                        .. ________ ..
                        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
                        (Oo\==/oO)
                        ..U...............U.
                        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
                        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

                        Comment


                        • #13
                          Maine punem si o poza, dar sper sa nu incalcam cu ceva regulile site-ului.

                          Comment


                          • #14
                            Mishto poza... Nu ma mai satur privind la ea.

                            Comment


                            • #15
                              Eu la un G visez de ani de zile..,am avut si testat mai multe 4x4 pana acum. Pana la G-ul mult visat imbin utilul cu placutul calarind o Toyota Rav4(garda la sol neasteptat de mare pt un Suv,diferential blocabil,incaltata cu BfGoodrich-uri)...face treaba!

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF