Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Meniu secret casetofon w204

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Meniu secret casetofon w204

    Salutare pentru cine doreste sa se auda muzica un pic mai tare in masina,vorbesc pentru cine are si doreste sa mentina impiantul original am descoperit meniul secret unde poti ridica Db (bassul)si alte setari care nu le inteleg,vorbesc de un audio 20 care nu are amplificatie originala din fabrica, postez niste poze poate cineva e mai expert ca mine.Daca va uitati la boxele din fata Db e setat +2 si alea din spate -1 acum eu le-am ridicat la +4 pe toate si se aude de parca as avea subwoofer in masina.Recomand pentru cine doreste sa modifice sa faca poze cum era setat original din fabrica (asa poate reimposta totul cum era original daca nu e multumit de sunet) IMG_0798.jpg

    IMG_0874.jpg

    IMG_0875.jpg

    IMG_0876.jpg

    IMG_0877.jpg

    IMG_0878.jpg

    IMG_0871.jpg

    IMG_0873.jpg

    IMG_0872.jpg

  • #2
    Nu cred ca ii spune Audio20 la sistem..
    In sfarsit, din poze nu se intelege care este prima tasta care se apasa.. pe urma vine 1 si #
    Care este prima?

    Comment


    • #3
      Am descoperit, este tasta de inchis telefonul. Am verificat, nu merge si pe Audio20.

      Comment


      • #4
        Originally posted by cristian27 View Post
        Salutare pentru cine doreste sa se auda muzica un pic mai tare in masina,vorbesc pentru cine are si doreste sa mentina impiantul original am descoperit meniul secret unde poti ridica Db (bassul)si alte setari care nu le inteleg,vorbesc de un audio 20 care nu are amplificatie originala din fabrica, postez niste poze poate cineva e mai expert ca mine.Daca va uitati la boxele din fata Db e setat +2 si alea din spate -1 acum eu le-am ridicat la +4 pe toate si se aude de parca as avea subwoofer in masina.Recomand pentru cine doreste sa modifice sa faca poze cum era setat original din fabrica (asa poate reimposta totul cum era original daca nu e multumit de sunet) [ATTACH]103329[/ATTACH]

        [ATTACH]103330[/ATTACH]

        [ATTACH]103331[/ATTACH]

        [ATTACH]103332[/ATTACH]

        [ATTACH]103333[/ATTACH]

        [ATTACH]103334[/ATTACH]

        [ATTACH]103335[/ATTACH]

        [ATTACH]103336[/ATTACH]

        [ATTACH]103337[/ATTACH]
        Pe mine ma intereseaza inaltele daca se pot ridica !? Bass este suficient, mediile sunt ok. Probabil, pentru inalte mai trebuie sa montez si ceva twittere!

        Comment


        • #5
          Prima tasta e aia de inchis telefonul dupa # si dupa 1....incearca sa apesi dupa ordinea care am enumerato tinand in cele din urma pe toate 3 deodata vreo 10 sec

          Comment


          • #6
            Eu am doar Audio20 tu ai Aps20 este diferenta..
            La Audio 20 nu am gasit pana acum meniu secret.

            Comment


            • #7
              Originally posted by dialiv View Post
              Eu am doar Audio20 tu ai Aps20 este diferenta..
              La Audio 20 nu am gasit pana acum meniu secret.
              Care este diferenta intre ele?chiar vroia sa deschid un topic sa intreb daca se potriveste alte casetofoane la mine caci am gasit un NTG4 parca ala care iese displeyul singur

              Comment


              • #8
                Cel la care se ridica displayul singur este Aps50. Aps 20 si Aps50 sunt sisteme de tip command.
                Audio 20 este un simplu radio cd care are si un modul de telefon incorporat.
                Ps. Mai multa atentie la exprimare....

                Comment


                • #9
                  Originally posted by cristian27 View Post
                  Salutare pentru cine doreste sa se auda muzica un pic mai tare in masina,vorbesc pentru cine are si doreste sa mentina impiantul original am descoperit meniul secret unde poti ridica Db (bassul)si alte setari care nu le inteleg,vorbesc de un audio 20 care nu are amplificatie originala din fabrica, postez niste poze poate cineva e mai expert ca mine.Daca va uitati la boxele din fata Db e setat +2 si alea din spate -1 acum eu le-am ridicat la +4 pe toate si se aude de parca as avea subwoofer in masina.Recomand pentru cine doreste sa modifice sa faca poze cum era setat original din fabrica (asa poate reimposta totul cum era original daca nu e multumit de sunet) [ATTACH]103329[/ATTACH]

                  [ATTACH]103330[/ATTACH]

                  [ATTACH]103331[/ATTACH]

                  [ATTACH]103332[/ATTACH]

                  [ATTACH]103333[/ATTACH]

                  [ATTACH]103334[/ATTACH]

                  [ATTACH]103335[/ATTACH]

                  [ATTACH]103336[/ATTACH]

                  [ATTACH]103337[/ATTACH]
                  Am incercat si eu varianta ta, insa la mine apare alt meniu. Am cautat partea de muzica , dar nu o gasesc. Reseteaza gps, tel, cd, dvd, dar parte de audio nu gasesc!

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by bodo0202 View Post
                    Am incercat si eu varianta ta, insa la mine apare alt meniu. Am cautat partea de muzica , dar nu o gasesc. Reseteaza gps, tel, cd, dvd, dar parte de audio nu gasesc!
                    Intra pe fiecare dintre ele (fara sa modifici ceva)poate gasesti altceva nu stiu ca si eu am gasit pe un forum strain guida...

                    Comment


                    • #11
                      Am incercat si eu la Audio 50 APS . C-Klasse 2010 (15.02.2010). Functioneaza .
                      Are foarte multe meniuri si submeniuri insa cel mai interesant mi s-a parut faptul ca are memorate toate DTC-error pe care le-a avut masina asezate in ordine cronologica .
                      Super tare meniul .
                      Attached Files

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by liviulucian View Post
                        Am incercat si eu la Audio 50 APS . C-Klasse 2010 (15.02.2010). Functioneaza .
                        Are foarte multe meniuri si submeniuri insa cel mai interesant mi s-a parut faptul ca are memorate toate DTC-error pe care le-a avut masina asezate in ordine cronologica .
                        Super tare meniul .
                        Se pot sterge sau intelege ceva din codurile de erori ?daca poti face ceva schimbari (in bine )anuntama ca eu deocamdaca ma limitez doar la sistemul audio,nu vreau sa fac vreo prostie.As dori sa ii activez daca se poate ,,Volumul audio dinamic,,la casetofon (daca se cheama asa)

                        Comment


                        • #13
                          Da se pot sterge erorile stocate . Nu am testat daca se sterg toate sau individual insa inclin sa cred ca se pot strege numai integral . Meniul are optiune clear all DTC .
                          Cat priveste erorile sunt date in clar . Ex. 'Error engine cyl 1 implausible signal' . Sau 'can not read instrument cluster' Nu sunt date coduri gen P144067 .

                          Comment


                          • #14
                            Salut. Functioneaza combinatia si pe Audio 20. Stie cineva daca exista un update de software pentru audio 20? Multumesc.

                            Comment


                            • #15
                              Din cate stiu in functie de VIN exista

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF