Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mecanic in Sibiu care se pricepe la A class

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Mecanic in Sibiu care se pricepe la A class

    Buna ziua.M ar interesa un mecanic in Sibiu care se pricepe la A class.

  • #2
    Salut, vezi privat!

    Comment


    • #3
      Asemeni si eu, rog o recomandare de mecanic care sa se priceapa la interventii A-Class (A170 cdi) - Sibiu.
      Multumesc

      Comment


      • #4
        Si pe mine m-ar interesa.

        Comment


        • #5
          Si pe mine m-ar interesa, daca a gasit cineva.

          Comment


          • #6
            Salutare, din pacate mecanicu care s-a ocupat de masina mea a plecat in strainatate. Problemele de natura electrica le-am rezolvat la Popovici, constatarea la el e cam piperata 200 ron. Bafta!

            Comment


            • #7
              Poate mai gasim pe altcineva priceput la A-Classe. Conteaza sa cunoasca masina asta, o spun din experienta proprie:

              Am fost cu ea la 3 service-uri (de cartier), unii incep sa se comporte indesirabil numai cand vad masina. In general doar personal foarte tanar, injuraturi, iti arunca piesele, pierd suruburi (nu exagerez) si iese un fel de "hai ca merge" sau te amana pana te razgandesti.
              La Bosch service a fost cineva? Acolo am observat personal mai cu experienta si preturi sub cele de la reprezentanta.
              Am de schimbat o garnitura la injector si nu mai vreau sa o las pe mana oricui, mai ales ca extractia trebuie facuta cu multa grija si pricepere.

              Comment


              • #8
                Originally posted by coman_cristyan View Post
                Salut, vezi privat!
                Buna seara!
                Imi puteti da si mie recomandarea? Tot pt un A am nevoie de cineva de incredere!
                Multumesc

                Comment


                • #9
                  Buna ziua!

                  Pe tractorului mai este un nene Orlando care se ocupa si de mercedes, intre timp, a mai actualizat preturile, dar, e serios.

                  O zi buna!

                  PS: daca mai stiti mecanici, postati aici problemele sau recomandarile pentru ei.

                  Comment


                  • #10
                    Va rog sa-mi recomandati si mie un mecanic in Sibiu sau service (exclus Autoklass la care am fost in trecut si am fost nemultumit) care se pricepe la A Klasse 170CDI W168 din 2004. Momentan vreau sa schimb bujiile cu incandescenta (a inceput sa se aprinda becul) si vreau sa colaborez si pe viitor cu el.
                    Multumesc.

                    Comment


                    • #11
                      Raspund tot eu, sa nu moara si capra vecinului: Auto Tom, Str. Moldoveanu, nr. 31 - o sa mai merg la ei.

                      Comment


                      • #12
                        Dar in Bucuresti, stiti pe cineva?

                        Comment


                        • #13
                          Deci, nu avem nici un mecanic #priceput la A class in Sibiu!? Intreb pt.un prieten...

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by Luci12 View Post
                            Deci, nu avem nici un mecanic #priceput la A class in Sibiu!? Intreb pt.un prieten...
                            gruiarew Recomanzi mecanicul tau colegului Luci12 ?
                            W168 or nothing!

                            Comment


                            • #15
                              Cu recomandatul e destul de tricky chestia. Nu pot zice că recomand dar pot zice unde am fost:
                              1. Sigemo pentru unghiuri. Dacă nimeriți pe unul Antonio la întâmpinare clienți mereți în altă parte. Eu m-am certat urât cu el, dar s-a rezolvat cu nea Vasile, mecanicul, după ce m-or lăsat în spate. Nu blocaseră volanul și n-am vrut să plec cu el strâmb. Nu l-am mai văzut pe Antonio pe acolo. Probail s-au mai plâns și alții;
                              2. E un tip Lucian sau Lau undeva pe Moldoveanu, peste drum de Rollfast (îs niște mașini în drum, n-aveți cum să-l ratați). Lucrează destul de scump din punctul meu de vedere dar nu prea ai treabă cu el. Suni, îi duci mașina îți spune când vii după ea, te duci plătești și aia e. Nu povești aiurea. Am schimbat un alternator la el la W168 și la W169 cablul la frăna de mână și un termostat. Restul de reparații le fac la niște băieți în Timișoara, dar astea de mai sus m-am prins cu nădragii în vine. Alternatorul a picat pe A1 pe la Cristian (huruia fulia de ziceai că se rupe cotețul în două) și la W169 am rupt cablul într-o vineri și luni aveam RAR-ul.
                              De recomandat nu pot recomanda pe nicicare, nici pe băietii de la Timișoara, că dacă văd A-Klass mă sună și mă spurcă instant (le-am trimis destui pe cap).
                              Fosta: W168 A160 '99 Benzină
                              Actuala: W169 A200 '04 Benzină
                              Urmează: Dacia 1300 '74

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF