Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

inchidere centralizata

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • inchidere centralizata

    Am cumparat acum un an un classe A170 cdi din 2000.Fostul proprietar avea decat o cheie si pentru a deschide usile o telecomanda mica cu un singur buton de la gemini.Acum nu mai functioneaza telecomanda si am cumparat un alt sistem care are doua chei .Sistemul de la Gemini cred ca a fost pus in locul celui original dar nu stiu unde sa caut ca mai am putin si demontez jumatate de masina.

  • #2
    Salut si mi-e mi-a luat ceva pana sa gasesc si in final dupa lungi cautari l-am gasit sub bord dupa mocheta la picioarele pasagerului din dreapta.acum depinde ce a gandit ce-l care l-a montat bafta

    Comment


    • #3
      S-a mai discutat despre inchidere centralizata aici: http://www.clubmercedes.ro/inchidere...da-t29726.html
      Folositi si functia SEARCH inainte de a deschide un thread nou.
      Ceea ce nu ma distruge ma face mai puternic!

      Comment


      • #4
        Am cautat si acolo dar nu am vazut nimic in afara de niste fire . Cum arata ala original?

        Comment


        • #5
          Am incercat azi toata ziua sa montez alarma si inchiderea centralizata dar nu am reusit.Am citit toate subiectele de pe forum legate de montare si tot nu functioneaza.Modulul l-am legat la mufa compresorului de vacuum din portbagaj asa cum am vazut in discutiile de pe forum dar fara nici un folos.Incerc sa pun o foto cu schema modulului de la care vreau sa reusesc sa fac functionare doar inchiderea din telecomanda de pe cheie.[IMG][/IMG]

          Comment


          • #6
            sper sa fi reusit SAM_1820.jpg

            Comment


            • #7
              azi am desfacut si in stalpul din partea soferului am gasit niste fire dar nu am reusit sa fac nimic.nu poate nimeni sa-mi spuna unde este pozitionat modulul de inchidere centralizata?macar o poza sa vad cum arata.ca la picioarele pasagerului nu am gasit nimic.

              Comment


              • #8
                Originally posted by mario21 View Post
                azi am desfacut si in stalpul din partea soferului am gasit niste fire dar nu am reusit sa fac nimic.nu poate nimeni sa-mi spuna unde este pozitionat modulul de inchidere centralizata?macar o poza sa vad cum arata.ca la picioarele pasagerului nu am gasit nimic.
                Bagam si noi o litera mare? Acolo unde trebuie?

                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                Comment


                • #9
                  Vorbeste cu Epurare_coco ca e de la voi si e inginer, se pricepe.

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by mario21 View Post
                    azi am desfacut si in stalpul din partea soferului am gasit niste fire dar nu am reusit sa fac nimic.nu poate nimeni sa-mi spuna unde este pozitionat modulul de inchidere centralizata?macar o poza sa vad cum arata.ca la picioarele pasagerului nu am gasit nimic.
                    Te rog, nu ne face de ras. Colegul Zeus are multa dreptate. Macar un pic.
                    Completeaza la profil ca esti, momentan, in Italia.
                    Din idei fixe, unii nascociresc postari. Rezulta doar numar de postari all'and'Dallas!
                    Ai avut curajul sa spui de unde esti, nu unde ai ajuns momentan. Mergi mai departe!
                    Last edited by epurare_coco; 01-27-2013, 19:56 PM.

                    Comment


                    • #11
                      Crapy Coco ! nu le are cu asa ceva .atentie mare din portiera sofer dupa montarea alarmei sau modulu de inchidere trebuie anulate (taiate)niste fire dupa se bat semnalele in cap si treaba e naspa .domnu cu epurare posibil sa fie inginer acolo la staia de epurare ))
                      diagnoza reparatii mb dezmembrari auto

                      Comment


                      • #12
                        Pentru colegul Mario21 - 23 postari: Ortografia limbii romane este obligatorie conform regulamentului nostru. Am vazut ca ai inteles acest lucru de pe PM unde am spus ca nu ma pricep. Trimiterea la mine a fost doar o rautate specifica colegului.
                        De ce nu este obligatorie GRAMATICA SI ORTOGRAFIA ROMANA pentru gmihai24 - 973 postari dar, mai ales, pentru colegul Alexcristian200 - 430 postari care habar nu are, nici in romaneste, nici in englezeste sa scrie CAT DE CAT NORMAL sa se inteleaga ceva? Meseria mea este apa canalizare epurare. Adica ecologie pentru dejectii. Doar ca si in romaneste si in engleza se scriu total DIFERIT.
                        Doar flame?
                        Last edited by epurare_coco; 01-28-2013, 14:13 PM.

                        Comment


                        • #13
                          Pentru alexcristian200 ce fire trebuie sa tai?

                          Comment


                          • #14
                            Sal.Nu trebuie sa tai firele.Aici ai pdf cu sistemul original de inchidere centralizata al masinii in cauza.Alarma ta(gemini) avea si senzori sau doar lucra cu centralizarea?
                            Attached Files

                            Comment


                            • #15
                              Nu. Lucreaza numai ca inchidere centralizata.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF