Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Mercedes Strichacht, un model superb!?

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Sunt de acord cu tine, dar din fabrica au iesit cumva asa pentru Europa cel putin?

    Comment


    • #62
      Intradevar au fost si cele intretinute vor fi , masini aparte !

      Sunt masini cu un aspect deosebit si fiabilitatea recunoscuta !
      NU SE COMPARA CU ASA ZIS "MASINI" DIN ZILELE NOASTRE !
      Nu au computere , circuite integrate ( mai nou toate chinezesti ).......
      Multi chiar si pe acest forum , le spun :
      cazane , troaca , roaba ......... etc.

      Ma rog......... eu am alta parere despre aceste masini, care au 25 - 30 -40 ani ...
      sunt curios cite vor mai circula din cele noi ( astea cu telecomanda ) cu care aproape nici nu tre. sa conduci ..........

      CRACIUN FERICIT PTR. TOATA LUMEA !
      Omul invata pina la moarte si cind.............

      Comment


      • #63
        Cazanele astea "nenorocite" cu volan alb ...... ,









        Comment


        • #64
          Ca deobicei , replica pe masura ))))))))

          Citiva sigur viseaza la asa o masinuta ........... pardon cazan !!!!!!

          Intradevar superb exeplar !!!!!!

          Craciun fericit !!!!!
          Omul invata pina la moarte si cind.............

          Comment


          • #65
            Ce chestie...
            Cand te gandesti ca in urma cu vreo 2-3 ani la sectiunea Mercedes W114-W115 apareau zilnic posturi noi, iar acum nu s-a miscat nimic de vreo doua luni, ca sa nu mai zic ca la acest thread nu s-a miscat de vreo 6 luni nimic. Ma bucur ca am prins macar perioada cand era activitate pe aici (desi recunosc ca nu am avut o contributie foarte serioasa la aceasta), dar macar asa am reusit sa raman fidel modelului deoarece am invatat astfel sa mi-l repar. Oare sa fie criza de vina? Sau lipsa de timp pentru hobby cand omul de rand e prea preocupat sa supravietuiasca in uimitoarea si facinanta Romanie? Poate are legatura si cu disparitia lui Dok din acest peisaj, despre care trebuie sa recunoastem ca-i mai dadea ceva culoare. Oricum nici nu prea mai conteaza pentru ca fanii modelului W114-W115 clar s-au imputinat.
            Last edited by dr_krl; 07-03-2012, 21:45 PM.

            Comment


            • #66
              Fiind masini foarte vechi doar cei impatimiti si cei nostalgici mai sunt interesati de acest model,daca era vreun logan se vorbea intruna.

              Comment


              • #67
                Problema acestui model este diferenta enorma intre aspectul unui exemplar ingrijit si un cazan.
                Ca sa obtii o masina care intoarce capete e nevoie de multi bani. Am vazut aici restaurari facute cu dragoste, dar niciuna cu bani.
                Este masina mea preferata, dar nu am curajul sa ma apuc de un proiect pentru ca nu vad cum sa ma incadrez in buget. Iar cei cu bani au alte preferinte.
                W114 il faci pentru tine, nu-ti mai scoti banii.
                Poate ca atitudinea mea este gresita, egoista.
                Si mai vad o problema - "pur"-ismul. Multe ar fi salvate de tehnologia de pe modele mai noi, pentru ca exista inconveniente in utilizarea lor zilnica. Primul exemplu care imi vine in minte este mix-ul cu w202.
                Cred ca rezultatul unor astfel de combinari ar fi un mercedes si nu un "pimped ride".

                Sunt dispus la replici descurajante...

                Comment


                • #68
                  Originally posted by ezu View Post
                  Problema acestui model este diferenta enorma intre aspectul unui exemplar ingrijit si un cazan.
                  Ca sa obtii o masina care intoarce capete e nevoie de multi bani. Am vazut aici restaurari facute cu dragoste, dar niciuna cu bani.
                  Este masina mea preferata, dar nu am curajul sa ma apuc de un proiect pentru ca nu vad cum sa ma incadrez in buget. Iar cei cu bani au alte preferinte.
                  W114 il faci pentru tine, nu-ti mai scoti banii.
                  Poate ca atitudinea mea este gresita, egoista.
                  Si mai vad o problema - "pur"-ismul. Multe ar fi salvate de tehnologia de pe modele mai noi, pentru ca exista inconveniente in utilizarea lor zilnica. Primul exemplu care imi vine in minte este mix-ul cu w202.
                  Cred ca rezultatul unor astfel de combinari ar fi un mercedes si nu un "pimped ride".

                  Sunt dispus la replici descurajante...
                  Incerc eu o replica incurajatoare...
                  Exista inca (chiar si in RO) W114/115 care nu au nevoie de restaurare. Stiu eu unul pe care il vanez de mai bine de doi ani. Are 70000, un singur proprietar din 1968 pana acum si are nevoie doar de polish, o revizie si un petec de tabla la pedalier.
                  Partea proaste e ca proprietarul are o problema de succesiune si nu e foarte dispus sa se agite pe tema asta...
                  Iar pretul despre care am discutat e foare decent. Asa ca sper...

                  Comment


                  • #69
                    Daca se ajunge la combinatii, se pierde farmecul de a poseda si a fi posedat de catre un W115. Eu personal sunt de parere ca nu e loc de compromisuri la acest model.

                    Comment

                    Working...
                    X
                    Logan | Dacia Logan |Anulare DPF