Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W203 probleme cu inchiderea centralizata

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #61
    Ma bucur ca ai reusit sa rezolvi si ca am putut ajuta, eu tot pline l-e am dar cel de la care am demontat amplificatorul avea acele suruburi si cu ai spus ca parea ca vor sa iasa acele laterale m-am gandit ca poate al tau are acel tip de surub.

    Comment


    • #62
      Probabil la alte modele asa functioneaza. Nu stiu, oricum. Ma bucur ca am svapst de stresul asta... acum sper sa nu apara altele. Numai bine!

      Sent from my SM-G920F

      Comment


      • #63
        Salut,sunt nou pe aici,detin de curand un Mercedes c180 kompresor w203 din 2003,de cand am cumparat masina proprietarul mi-a spus ca nu mere inchiderea centralizata si nici casetofonul,atunci pe moment entuziasmat de masina am zis ca nu-i problema le rezolv pe parcurs,de catrva saptamani ma tot chinui sa rezolv problema am mers cu cheia la un electronist ,mi-a spus ca e "defecta pe partea radio" a zis ca a reparat acolo mi-a schimbat si bateriile si nimic ,am incercat sa sincronizez apasand de 2 ori pe butoane,dupa in contact pana la treapta doi ,am incercat cheia dupa si tot nu merge,mentionez nu imi merg ambele chei,beculetul rosu de pe chei se aprinde cand apas pe butoane,am desfacut si casetofonul crezand ca e ceva si pe acolo in legatura cu radio,nu am putut sa l repar si am luat altul after market am inlocuit mufa de radio ca nu se potrivea si radio acum imi merge perfect prind multe posturi chiar bine,mentionez ca usile se blocheaza din butonul din masina,si dupa ce plec cu masina de pe loc la 15/20 km la ora,nu stiu ce sa mai fac sa i dau de cap ,va rog frumos daca ati avut aceeasi problema si ati rezolvato sa mi spuneti cum. Multumesc frumos!
        Last edited by Mercedesc180 ko; 11-20-2016, 13:03 PM.

        Comment


        • #64
          C200 cdi

          Originally posted by Mercedesc180 ko View Post
          Salut,sunt nou pe aici,detin de curand un Mercedes c180 kompresor w203 din 2003,de cand am cumparat masina proprietarul mi-a spus ca nu mere inchiderea centralizata si nici casetofonul,atunci pe moment entuziasmat de masina am zis ca nu-i problema le rezolv pe parcurs,de catrva saptamani ma tot chinui sa rezolv problema am mers cu cheia la un electronist ,mi-a spus ca e "defecta pe partea radio" a zis ca a reparat acolo mi-a schimbat si bateriile si nimic ,am incercat sa sincronizez apasand de 2 ori pe butoane,dupa in contact pana la treapta doi ,am incercat cheia dupa si tot nu merge,mentionez nu imi merg ambele chei,beculetul rosu de pe chei se aprinde cand apas pe butoane,am desfacut si casetofonul crezand ca e ceva si pe acolo in legatura cu radio,nu am putut sa l repar si am luat altul after market am inlocuit mufa de radio ca nu se potrivea si radio acum imi merge perfect prind multe posturi chiar bine,mentionez ca usile se blocheaza din butonul din masina,si dupa ce plec cu masina de pe loc la 15/20 km la ora,nu stiu ce sa mai fac sa i dau de cap ,va rog frumos daca ati avut aceeasi problema si ati rezolvato sa mi spuneti cum. Multumesc frumos!
          Daca gasesti o rezolvare te rog sa scri aici o explicatie. Eu mai am putin si renunt la masina doar din cauza asta. Merge centralizata doar cand vrea ea. Pe tester nimic....

          Comment


          • #65
            Va rog sa ma ajutati si pe mine
            Am un mercedes c clase din 2002 berlina .si dimineata cand am folosit cheia sa deschid usile .sau deschis toate usile cu exceptia cea a pasagerului din dreapta fata care nu sa deschis .nu face nici un zgomot .nu se ridica bumburasul acela in sus deloc
            Am incercat pe interior ,nu vrea deloc.
            Am facut mai multe inchideri si deschideri .se deschid toate inafara de cea cu pricina .
            Am lovit in usa .nimic .sm luat bateria pentru 10 min.la fel nu vrea
            Este pe vacum sau electric ???
            Ce as putea sa fac .va rog sa ma ajutati

            Comment


            • #66
              Bună ziua! Am o problemă pe care nu reușesc să îi dau de cap. Am un W203 2002. Am dat jos CD-ul in vederea montării unei navigatii. La ușile din stânga față-spate am avut problema cu arcurile pe care le-am schimbat. Am încercat și din telecomandă să țin câte 2 butoane odată încercând faza cu geamurile. Nu funcționează la masina mea. Am această mașină de 10 ani și o țin pentru soție fiind foarte mulțumit de ea. Închiderea centralizata de la șofer nu mai funcționează decât într-un singur sens. Adică motorașul merge doar într-un sens. Am luat motorașul de la usa spate și aceiași simptomă are. Are doar 2 fire. Am măsurat cu multimetrul comanda din panoul de control. Într-un sens intra 12 V, iar pe invers nu intră deloc. Am cumpărat de la dezmembrări altă comanda la ușă și am aceleași simptome. Ce este de făcut. Mulțumesc anticipat!

              Comment


              • #67
                Multumesc celor care si-au facut timp sa scrie in acest post si in special lui Black_emu pentru postarea amanuntita si poze, aceiasi problema am intalnit-o si eu am cumparat un W203 coupe din 2004 si masina nu se deschidea decat cu cheia lipita de senzorul de infrarosu, dupa mai multe testari inclusiv cu STAR in care nu-mi gasea nimic am hotarat sa iau amplificatorul radio de la dezmembrari (care apropo m-a costat 50 de lei - cred ca am dat mai mult pe baterii de cheie pana acum) l-am inlocuri si EVRIKAAA am inchidere de la distanta si char si inchiderea geamurilor din cheie. Tin sa accentuez si eu ceea ce Black_emu a subliniat, mare grija la chestiile de cauciuc care fac contact intre placa electronica si antene de pe luneta, din cauza imbatranirii sau cauciucului sunt foarte fragile iar la desfacerea benzii dublu adezive se rup. Iar o mare problema este cu montarea, probabil ca aceste module au fost montate inainte de lipirea lunetei si este imposibil de lipit inapoi cu banda dublu adeziva pentru ca trei sferturi din modul este bagat intre luneta si rama ei, eu le-am pos pe pozitie si am fixat intre modul si rama metalica niste cauciuc expandat apoi am siliconat cat am putut imprejurul modulului. Pentru cei care indampina aceiasi problema tin sa va spun ca nu e greu de montat daca ai putina indemanare si Muuuuuuulta rabdare. Succes!

                Comment


                • #68
                  Am uitat sa scriu, pentru inchederea geamurilor din cheie; se apasa o data pentru inchederea masinii si a doua oara lung pana se inchid geamurile, pentru deschidere; o data schurt pentru deschiderea masinii, o data lung pana la deschiderea geamurilor, inca o data lung si se deschide trapa.

                  Comment

                  Working...
                  X
                  Logan | Dacia Logan |Anulare DPF