Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W203 probleme cu inchiderea centralizata

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am citit si eu multe...dar nimic concret :/

    Sent from my SM-G920F

    Comment


    • #47
      Salut,cum am zis ca am sa postez rezultatul ,cu 5 zile in urma am rezolvat problema inchiderii din cheie de la distanta vinovat fiind amplificatorul ! Intai am pus-o pe tester imi dadea avarie pe inchidere dar nu concret incat sa merg la sigur asa ca am luat la masurat continuitatea firelor ce vin din sam-ul di spate pana la amplificator si verificarea lunetei continuitatea era ok ,asa ca am desfacut amplificatorul si l-am si deschis din carcasa lui unde am gasit aproape totul oxidat (posibila cauza multa umezeala).Am cumparat al aplificator de la dezmembrari de un C w203 sport coupe desi fiind editie anterioara a functionat perfect.

      Comment


      • #48
        si ceva poze
        Attached Files

        Comment


        • #49
          Siiii ma apuc de desfacut, ca tot e racoare. Iti multumesc frumos pentru ca ai avut curajul sa postezi rezolvarea, cu tot cu poze si detalii. Cu prima ocazie dau o bere!

          Sent from my SM-G920F

          Comment


          • #50
            O mica intrebare am, imi poti spune, te rog, mai exact pe ce parte este amplificatorul? Nu am apucat sa ies la ea pana acum si as vrea sa cobor, insa, vreau sa stiu ce parte desfac mai exact ca sunt ale naibi de greu de scos... si nu as vrea sa plesneasca vreuna din bucatile alea de plastic. Mersi!

            Comment


            • #51
              amplificatorul se gaseste in partea superioara a lunetei ,cum am zis :mare grija cand il dezlipesti pentru a nu rupe acele tumburuse (am sa revin cu poze pentru a se intelege mai bine)

              Comment


              • #52
                Poti incerca sa il deslipesti cu o cartela/card de plastic(eu asa l/am dezlipit )mai ales ca daca nu e prea deteriorat inauntru (circuitele afectate rau,al meu era praf) il poti repara pe al tau la un electrician de telefoane/tv etc.. dar daca ai degand sa il schimbi complet poate sa nu te intereseze amplificatorul decat sa nu strici circuitul de pe luneta,eu am montat unul de la dezmembrari la care i/am curatat resturile de banda dubla adeziva si i-am aplicat eu alta noua ,atentie la montaj pentru a fixa bine acele tumburuse in unde trebuie si sa faca bine contact cu luneta (cand il demontezi pe al tau ai sa iti dai seama la ce ma refer daca esti atent la pozitia lor care /cum unde vine) oricum eu cand l-am montat pe cel de la dezmembrari a functionat direct de pana sa il lipesc pe luneta doar conectandu-i mufa spun asta pentru a-i face proba daca e vb despre vreunul secondhand fara a fi nevoit sa il montezi/lipesti pe luneta si dupa iar sa il dai jos in caz ca si acela e stricat.

                Comment


                • #53
                  Am inteles unde il gasesc, l.am vazut, insa trebuiesc date plasticele din parti. E groaznic, mi se pare ca le voi sparge daca le fortez.
                  Cam aici e pus al meu, insa, in stanga si in dreapta mai sunt capace de plastic pe care imi vine sa le dau afara cu totul. Am cumparat alt amplificator... dar ma lupt cu desfacutul. Mi.a fost frica sa nu le sparg. Sunt novice. E prima masina in care am incput sa umblu singur si, recunosc, mi.e frica...

                  Comment


                  • #54
                    Am editat pozele cu ceva explicatii pentru a se intelege mai bine,la mine amplificatorul are 3 conectori dintre care 2 sunt ale antenei si una adica cea principala ac ,la alte modele e diferit
                    Attached Files

                    Comment


                    • #55
                      vezi ca la tine e posibil sa ai si un surub care treburie sa il desfaci inainte sa te apuci sa tragi de ele,si da trebuie sa tragi de el destul de energic dar totodata cu grija

                      Comment


                      • #56
                        Ma refer la laterale,poate gresesc eu dar cand am desfacut amplificatorul ce l-am montat era de la un model ca al tau si imi aduc aminte ca aveau si cate un surub in afara de cleme fiecare laterala dar nu imi aduc aminte daca vine ascuns/acoperit cu un dop de plastic sau era la vedere

                        Comment


                        • #57
                          E migaleala mai ales cu acea banda dubu adeziva dar rezultatul pe masura ,nu mai stai sa deschizi masina manual cu cheia ca pe dacie

                          Comment


                          • #58
                            Pe dinafara nu are niciun surubel, cred ca tot ceva clipsuri. Insa o sa ma risc maine... trebuie cumva sa o rezolv. Amplificatorul este exact ca al tau, momentan asta e bine, sper! )
                            E cam tot ce aveam nevoie in pozele tale, si inca o data tin sa iti multumesc frumos ca ti-ai facut timp pentru sfaturi!

                            Comment


                            • #59
                              Acesta este surubul in cauza despre care iti spuneam ,il desfaci cu o surubelnita dreapta si dupa vei putea sa desfaci laterala linistit la fel si la cealalta laterala.
                              Attached Files

                              Comment


                              • #60
                                Eu capetele alea le am pline, le-am dat jos, chinuitor de greu insa nu aveau nicio legatura cu desfacerea partilor de plastic, din pacate. A trebuit sa ma chinui sa trag de ele cu grija sa nu le rup, au niste cleme idioate pe o parte si alta... bibileala maxima, insa, am reusit! Am dat jos amplificatorul al naibi de greu ca era plin de adeziv din ala gri. L-am inlocuit, l-am mufat si merge. Trebuie doar sa mai dau jos senzorul IR din manerul portierei soferului ca sa il curat si gata cu inchiderea centralizata si alte probleme legate de asta )
                                Inca o data, iti multumesc mult ca ai pastrat timp si pentru threadul asta, fara posturile tale, sincer, nu imi faceam curaj sa il schimb singur. Mersi frumos!

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF