Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W210 E280 4MATIC 2001

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #46
    Am montat ornamentul cromat la portbagaj, arata bine.
    Attached Files

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #47
      Jante

      Sunt pe cale sa fac un drum la Sibiu si sa arunc cu 400 de Euro pe jantele din poza.
      235/45/17 , ET35, 7.5J
      Nu prea imi dau seama cum ar da pe masina, le-am pus in Photopaint dar tot nu pot spune mare lucru, nu am cum sa le fac sa arate mai iesite in afara.
      Cred totusi ca la ET35 vin spre marginea aripilor spate.

      Pareri sunt binevenite.
      Attached Files

      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

      Comment


      • #48
        Originally posted by Zeus View Post
        Sunt pe cale sa fac un drum la Sibiu si sa arunc cu 400 de Euro pe jantele din poza.
        235/45/17 , ET35, 7.5J
        Nu prea imi dau seama cum ar da pe masina, le-am pus in Photopaint dar tot nu pot spune mare lucru, nu am cum sa le fac sa arate mai iesite in afara.
        Cred totusi ca la ET35 vin spre marginea aripilor spate.

        Pareri sunt binevenite.
        Arata bine pe masina.

        sigpic

        "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

        Comment


        • #49
          ET-ul e bun, nu-s probleme.
          Mie, sincer, nu-mi plac (tintele alea indeosebi), as merge pe AMG-urile pline.
          https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

          Comment


          • #50
            Intradevar nu prea se potrivesc, eu vroiam sa le iau pe ale colegului Saby-Sebastian, AMG-uri pe 18, dar toate patru sunt ET35 9j, adica sunt cam de spate. Nu stiu daca merge 9j pe fata, el le-a avut pe E500 W124 dar cu flanse.
            Daca mai era Mircea in Timisoara si daca mai avea masina il rugam sa probeze el pe masina lui.
            Poate totusi cineva din Timisoara sa ajute cu treaba asta ...

            Last edited by Zeus; 05-04-2012, 15:06 PM. Reason: adaugire

            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

            Comment


            • #51
              Originally posted by Zeus View Post
              Intradevar nu prea se potrivesc, eu vroiam sa le iau pe ale colegului Saby-Sebastian, AMG-uri pe 18, dar toate patru sunt ET35 9j, adica sunt cam de spate. Nu stiu daca merge 9j pe fata, el le-a avut pe E500 W124 dar cu flanse.
              Daca mai era Mircea in Timisoara si daca mai avea masina il rugam sa probeze el pe masina lui.
              Poate totusi cineva din Timisoara sa ajute cu treaba asta ...

              http://www.clubmercedes.ro/vand-jant...0.html?t=25150
              Mai sunt in Timisoara dar din pacate sau fericire nu mai detin Mercedes-ul W210 si nu imi intra nici pe megane/twingo

              Cunosc jantele colegului Saby-Sebastian.Sunt frumoase rau de tot.Ma batea gandul la un moment dat sa le pun pe ochios dar nu cred ca mai plecam de pe loc

              Daca vrei pot lua legatura cu Seby sa ma lase sa fac poze mai in amanunt sau poate posta chiar el niste poze mai recente cu jantele.

              Cu respect.

              sigpic

              "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

              Comment


              • #52
                E Luxian, insa nu m-as baga la 18"... Numai un set de anvelope noi te duce cat impozitul anual. Confortul se cam subtiaza si el.
                Nu te grabi, apar oferte. Stai cu ochiu' pe 4tuning, okazii.
                https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

                Comment


                • #53
                  Originally posted by mircea600sel View Post
                  Mai sunt in Timisoara dar din pacate sau fericire nu mai detin Mercedes-ul W210 si nu imi intra nici pe megane/twingo

                  Cunosc jantele colegului Saby-Sebastian.Sunt frumoase rau de tot.Ma batea gandul la un moment dat sa le pun pe ochios dar nu cred ca mai plecam de pe loc

                  Daca vrei pot lua legatura cu Seby sa ma lase sa fac poze mai in amanunt sau poate posta chiar el niste poze mai recente cu jantele.

                  Cu respect.
                  Hai ca m-am distrat cu twingo.
                  Nu e vorba de poze, pe fata ar trebui sa fie 8j si ET31 si ele sunt toate 9j ET35, care e dimensiunea pentru spate.
                  Pe de alta parte m-as potoli si as pune gume de vara pe burlanele astea pe 16, arata ca dracu dar macar nu faram bucseraia pe fata, la 4matic costa toate de vreo 3 ori mai mult...

                  Toate cele bune!

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • #54
                    Originally posted by cutaresku View Post
                    E Luxian, insa nu m-as baga la 18"... Numai un set de anvelope noi te duce cat impozitul anual. Confortul se cam subtiaza si el.
                    Nu te grabi, apar oferte. Stai cu ochiu' pe 4tuning, okazii.
                    Pai tot stau cu ochii cascati de asta iarna, acum deja e cam cazul, fac zdrente cauciucurile de iarna.
                    Nu m-ar deranja asa tare daca macar jantele mele ar fi ok, dar au lacul exfoliat si nu am cum sa le dau la vopsit, pun masina pe sticle de lapte vreo saptamana.
                    In fine, cred ca o las moarta anul asta, iau o mana de gume de vara SH pentru urmatoarele 6 luni si mai vad la anul pe vremea asta, poate intre timp se adanceste si criza si le dau baietii pe 2-3 lazi de bere.

                    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                    Comment


                    • #55
                      Sa protejezi suspensia si in acelasi timp sa ai si performante , eu cred ca 17 e cea mai buna combinatie pt w210. Eu dupa ce am pus 18, au mai scazut performantele, consumul a crescut si simtem fiecare pietricica de pe asfalt.

                      Comment


                      • #56
                        Da, 17 ar fi ideal. Astea din poza le vroiam dar nu le gasesc nici de o culoare.
                        Au fost unele, s-au dat, apoi un coleg de pe forum se gandea sa scape de ale lui dar s-a razgandit si tot asa.
                        Attached Files

                        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                        Comment


                        • #57
                          300000

                          Bruta verde a implinit azi-noapte 300.000 de kilometri tavaliti sub roti.
                          Asa ca i-am promis ceva investitii, zeama proaspata, filtre, cred ca si bujii dar ma mai gandesc, are 12.
                          Attached Files

                          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                          Comment


                          • #58
                            La multi...km!
                            Mercedes CL 200 Kompressor
                            Mercedes C 180 Kompressor

                            Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

                            Comment


                            • #59
                              Ledurile de la luminile ambientale n-ar merge inlocuite cu smd-uri? Astea-s mai puternice si pt soareci ca mine arata si bine

                              Comment


                              • #60
                                Originally posted by Srg93 View Post
                                Ledurile de la luminile ambientale n-ar merge inlocuite cu smd-uri? Astea-s mai puternice si pt soareci ca mine arata si bine
                                Sincer nu mai rabdarea necesara, SMD-urile sunt mai mari, au radiatoare de aluminiu, ar putea sa mearga dar e un efort prea mare. Ramane asa.

                                Sent from my ST18i using Tapatalk

                                https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                                Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                                Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF