Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

My W210 E280 4MATIC 2001

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #31
    Originally posted by cutaresku View Post
    Arata ghini, oare asa va fi si la mine?
    Sper ca merge schimbata cea Classic cu asta.
    Salut,

    Sigur ca merge, sunt la fel ca dimensiune.

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #32
      Ii sta frumos cu noua grila

      Cea cu stema pe mijloc e ...
      Mercedes-Benz C180 Elegance

      Just like he said..."Now go home and get your f****n' shinebox !

      Comment


      • #33
        Jante

        Stimati concetateni posesori de mercedese,

        Avand in vedere ca a venit caldura, sunt nevoit sa-mi schimb rotile la fierul din dotare.
        Incerc sa ma obisnuiesc cu aspectul sau fizic de ceva vreme, dar imi este cu greutate, dat fiind si faptul ca aproape zilnic mi-e dat sa-mi vad fosta masina, acum vanduta (foto).
        Asa ca orice fel de pareri legate de ce fel de jante sa-i pun sunt binevenite, poate se mai amelioreaza look-ul...
        Jantele din poza m-au costat atunci vreo 800 euro si am mai dat si pe flanse vreo 200, nu as vrea sa mai repet experienta. Undeva pe la 500 cu gume de vara cu tot m-as avanta.

        Astept propuneri cu viu interes, altfel voi fi tentat sa folosesc Corsa pe sezonul estival.
        Attached Files

        https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

        Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
        Va rugam sa le schimbati din User Settings.

        Comment


        • #34
          Aruncă o privire și pe topicul colegului eltigretm, poate îți plac alea ca ale lui.



          (mare)

          Mai multe poze, și ceva mai faine ca asta găsești la el pe topic: https://www.clubmercedes.ro/node/11264
          ...

          Comment


          • #35
            17", 18"?
            Daca te tenteaza ale mele, iti fac un pret bun. Au anvelope foarte bune, n-au bube.
            https://www.clubmercedes.ro/forum/hai-sa-ne-prezentam/912676-regulament

            Comment


            • #36
              Originally posted by cutaresku View Post
              17", 18"?
              Daca te tenteaza ale mele, iti fac un pret bun. Au anvelope foarte bune, n-au bube.
              17" dar neaparat originale mercedes. Ai avut unele AMG, pacat ca nu le mai ai.

              Originally posted by Luxian View Post
              Aruncă o privire și pe topicul colegului eltigretm, poate îți plac alea ca ale lui.



              (mare)

              Mai multe poze, și ceva mai faine ca asta găsești la el pe topic: https://www.clubmercedes.ro/node/11264
              Alea nu-mi plac in mod deosebit, erau unele pe 17" la W210 Avantgarde originale din fabrica, nu gasesc poze acum, sunt mai rare.
              Last edited by Luxian; 03-23-2012, 16:42 PM. Reason: 2 in 1 + remove tapatalk signature

              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

              Comment


              • #37
                Originally posted by victoria View Post
                erau unele pe 17" la W210 Avantgarde originale din fabrica, nu gasesc poze acum, sunt mai rare.
                Presupun ca te referi la alea in 5 spite...originale de w210. Au fost cele mai reusite facute pentru modelul asta. Dar si unele AMG daca gasesti nu ar fi rau deloc.
                Oo\=|=/oO

                Comment


                • #38
                  Originally posted by PapyVicK View Post
                  Presupun ca te referi la alea in 5 spite...originale de w210. Au fost cele mai reusite facute pentru modelul asta. Dar si unele AMG daca gasesti nu ar fi rau deloc.
                  Ohoooo, chiar ma gandeam azi la tine. Ti-am admirat asta-vara jantele, prin Mangalia cand ne-am intalnit, tu la shaorma, eu la asigurari.

                  De alea in 5 spite vorbesc, nu gasesc poze acum. Sap dupa ele.

                  Numai bine !

                  https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                  Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                  Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                  Comment


                  • #39
                    Originally posted by victoria View Post
                    Ohoooo, chiar ma gandeam azi la tine. Ti-am admirat asta-vara jantele, prin Mangalia cand ne-am intalnit, tu la shaorma, eu la asigurari.

                    De alea in 5 spite vorbesc, nu gasesc poze acum. Sap dupa ele.

                    Numai bine !
                    ) cu siguranta te prinsesem intr'un moment nepotrivit

                    Astea sunt nu? eu am folosit excavatorul si le'am gasit mai repede Te salut!
                    Attached Files
                    Oo\=|=/oO

                    Comment


                    • #40
                      Exact !

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • #41
                        Pfffuuuii!!!

                        Foarte fain utilajul!! Arata foarte bine..de dotari numai vorbim!!

                        Super masina...sa o folosesti sanatos!!

                        Drumuri bune..

                        ALecsu`
                        S210/E220CDi Classic - http://www.clubmercedes.ro/ochiosu-m...di-t14160.html
                        Telefon: 0763.77.22.87
                        E`mail:
                        tiger4ever_17@yahoo.com

                        Comment


                        • #42
                          Sa o stapanesti cu placere!

                          Comment


                          • #43
                            Zapada...

                            Multumesc pentru urari.

                            Dimineata am dat la lopata... din nou.
                            A nins toata noaptea la Predeal si de unde alaltaieri era primavara,
                            acum e iarna din nou.
                            Attached Files

                            https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                            Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                            Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                            Comment


                            • #44
                              Am dat de lumina !

                              Am descoperit niste lampi galbene la atelaj, la picioare stanga dreapta fata spate, la manerele de la usi si la oglinda (sub ea).
                              Ar fi fost interesant sa lumineze mai puternic daca tot sunt acolo, dar sunt leduri asa ca n-am ce-i face.
                              Oricum nu le inteleg scopul, doar daca esti in bezna ignorantei si ai toate luminile de la plafoniere si de la usi arse se vad.
                              Attached Files

                              https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                              Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                              Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                              Comment


                              • #45
                                Sunt foarte misto luminile ambientale...

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF