Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W202 - 1.8 - '95 - "alerg dupa o stea"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • #16
    Multumesc!!!
    Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
    https://w124-coupe.com

    Comment


    • #17
      Originally posted by cosfru View Post
      De astazi "Steluta" are un frate mai in varsta.O sa-i spun..."Stelut'" !)
      E tot negru, doar ca in doua usi...desi unii "acreditati" l-au vazut ca fiind gri
      E vorba de un W124 CE 200.
      Sa te poarte in siguranta pe autostrazile lumii fara probleme si ai grija de ea, stii ca aceasta motorizare a fost doar pe aproximativ 7900 autoturisme, deci ai o piesa rara. Bafta.

      Comment


      • #18
        Originally posted by romulus_69 View Post
        Sa te poarte in siguranta pe autostrazile lumii fara probleme si ai grija de ea, stii ca aceasta motorizare a fost doar pe aproximativ 7900 autoturisme, deci ai o piesa rara. Bafta.
        Romulus,

        Iti multumesc inca o data. De acum, "Stelut' " are si el o prezentare separata.http://www.clubmercedes.ro/7848-fabr...00-t28272.html

        Costin
        Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
        https://w124-coupe.com

        Comment


        • #19
          Frumoasa masina. Pacat ca n-are AC.
          Spune-mi, te rog, e diferenta mare dpv al confortului intre jantele de vara si cele de iarna? Cinstit...
          Mercedes CL 200 Kompressor
          Mercedes C 180 Kompressor

          Diamonds are forever. Mercedes-Benz is working on it.

          Comment


          • #20
            Originally posted by Maxmann View Post
            Frumoasa masina. Pacat ca n-are AC.
            Spune-mi, te rog, e diferenta mare dpv al confortului intre jantele de vara si cele de iarna? Cinstit...
            Multumesc de urare!Pentru mine nu este un disconfort lipsa AC sunt oricum sensibil la diferente bruste de temperatura, si cand am avut ...nu l-am folosit.

            Vis a vis de confort, ce pot sa iti spun, e doar atat : se simt cele 4 cauciucuri de iarna daca le ai. Eu am 2 randuri de roti - vara/iarna, am preferat sa investesc intr-un rand de jante si sa nu mai dau banii apoi la vulcanizari. Daca este gheata sticla...te "duci" sanie la fel cu ambele, asa ca, cauciucurile de iarna nu tin loc de prudenta.Iar pentru zapada foarta mare si gheata sub, am lanturi.
            Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
            https://w124-coupe.com

            Comment


            • #21
              De cand cu Stelut,nu am mai apucat sa mai scriu pe aici.

              Dupa cum spuneam, asta primavara am bagat Steluta la vopsit...Problemele nu erau grave, se puteu rezolva poate si partial ( retusuri ) insa era mai dare daraua ca ocaua...La bani nu mai vorbesc. Plus, ca nu aveam incredere in ce-o sa iasa.

              Lucrarile au durat ceva mai mult dar cu acordul meu (aparuse si Stelut intre timp si nu mai depindeam de o singura masina ), si bineinteles si cu un discount deloc de neglijat Dar mai ales zic eu cu o relatie de prietenie-colaborare cu cel care a raspuns de noua imagine a Stelutei.
              Totodata am zis ca prefer o chestie facuta cu simt de raspundere si bibilita.Si asa a fost.

              Cum nu vopsesti masina in fiecare zi, i-am aplicat si o curatare a podelei plus antifonare .La final ceruire la tot ce inseamna aripi.

              Cat a stat in atelier i-au fost inlocuite si amortizoarele (toate 4), apoi i-au fost schimbate filtrele si uleiul, placutele frana ( fata-spate) si sabotii de la frana de mana. Toate piesele - noi.

              Bomboana de final a fost ITP-ul.

              Drept urmare, masina era pregatita macar de-o tura.)

              Vara asta am facut cu ea cateva drumuri la mare - Vama Veche si Bulgaria. Insa provocarea din acest sezon a fost un traseu combinat (numa o luna jumate ) care a inclus : Romania-Bulgaria-Macedonia-Albania-Muntenegru-Serbia-Romania, cam vreo 5000 si ceva de km. Zic traseu combinat pentru ca Steluta a dat de tot ce inseamna conditii de drum :macadam,drum coala,pasuri,serpentine,autostrada,peisaje care mai de care...Ca vorba aia in Balcani gasesti de toate.

              La vecinii nostri sarbi am gasit niste chitibusuri de care aveam si n-aveam nevoie si pe care aici nu le-am gasit la momentul cand le-am cautat.

              Masina s-a comportat exemplar.

              Se implinesc mai bine doi ani de cand o am ( aprox 40000 km facuti ) si ce sa zic...e o masina pe cinste.

              De Craciun i-am luat cadou o antena electrica de pe EBAY, nou nouta, 50 euro cu tot cu transport. Inca n-am reusit sa o montez,urmeaza.
              Caut si ceva poze si le postez.
              Last edited by cosfru; 01-22-2013, 12:58 PM.
              Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
              https://w124-coupe.com

              Comment


              • #22
                Hai cu pozele ca povestea suna bine
                Mb C220 CDI S203

                Comment


                • #23
                  Ne facusi curiosi.
                  Cand ai timp prezintane si noua pe Steluta in haine noi

                  Comment


                  • #24
                    Hei, se asternu' prafu pe aici...282000km, 7 ani de posesie. In continuare o masina pe cinste.

                    Ce am mai facut de cand am vopsit-o -pai in afara de schimburile de lichide, mai nimic. A, ba da - i-am inlocuit plafonul, cel vechi a cedat intr-un final. A fost munca multa si migala - masina avand si trapa.Insa a iesit bine. i_au mai fost inlocuiti si carbunii + rulmentii la alternator si o curatare exemplata a corpului clapeta - in ultimul timp dadea niste semi-balbaieli in relanti - si se pare ca asta a fost solutia castigatoare.

                    La 5 ani si ceva de cand am vopstit-o, masina arata inca bine,vopseaua e inca vie si credeti-ma sau nu - nu i-am dat vreun polish in toti acesti ani. Doar ceara, si e drept nu am mai dus-o la spalatorii deloc - am spalat-o tot timpul singur.Zic eu mai grijuliu.
                    Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                    https://w124-coupe.com

                    Comment


                    • #25
                      Cateva poze
                      Attached Files
                      Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                      https://w124-coupe.com

                      Comment


                      • #26
                        si alte poze
                        Attached Files
                        Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                        https://w124-coupe.com

                        Comment


                        • #27
                          O masina foarte frumoasa si intretinuta! Sa ai parte de ea multi ani de acum incolo

                          Comment


                          • #28
                            Multumesc frumos, asemenea!
                            Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                            https://w124-coupe.com

                            Comment


                            • #29
                              Iar s-a asternut praful ) In anul de gratie 2020...Steluta a facut 10 ani! Si aproape 300000km ( mai are un pic ). In continuare o masina super, ma felicit ca nu am vandut-o pana acum - desi va recunosc ca eram cat pe ce acum doi ani. Bine ca nu s-a intamplat.

                              Ce i-am mai facut : mici retusuri pe la caroserie, schimburile uzuale de filtre si uleiuri iar ca si retrofit-uri : stergatoare la faruri, semnalizatoare fata US style, parasolare cu lumini, stingator si casetofon OEM.

                              Revin cu poze
                              Doua stele si alerg dupa ele...Steluta & Stelut
                              https://w124-coupe.com

                              Comment


                              • #30
                                Felicitari! Sper sa apuc si eu sa fac 9 ani cu masina mea. DEja jumate i-am facut. Mai vedem.

                                Ce e fain cu masinile astea e ca le compari cu una mai noua si inca ramai la concluzia ca e o masina bine facuta.
                                Sta bine pe drum, iti da o senzatie ca stai in ceva calumea, de calitate.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF