Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

W 124 coupe

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • W 124 coupe

    Ce pot sa spun de masina mea, este cea mai tare, am sa pun aici datele date de site-ul rusec:

    VIN WDB1240401B863749
    Model 200 CE / E 200
    Chassis 1240401B863749
    Engine 111940 10 002546
    Transmission 717413 06 240729
    Order 0 2 543 27087
    Lights HELLA
    Wiper BOSCH
    Cab 00149
    Delivery date 09.10.92
    Dealer Italy (543)
    Interior cloth light brown (064)
    Paint
    199 metallic blue-black (с 01.01.1983)
    Options
    240 outside temperature indicator (с 01.03.1982)
    341 additional lamp (с 01.09.1982)
    570 folding armrest front w202/210 stowage box front with armrest (с 01.04.1970)
    front folding armrest w202 - housing at front with armrest
    587 front folding armrest
    automatic climate control and electric window lifters (front doors) (с 01.01.1977)
    592 heat-insulating glass, all-around, heated rear window pane (laminated glass), band filter
    green heat-insulating glass all round, heated rear window, laminated safety glass - tinted strip (с 01.01.1972)
    620 emission control system
    vehicles with catalyst technique (с 01.03.1985)
    731 wood trim, burred walnut root (с 01.08.1980)
    855 telephone TELE-AID, Nokia, D-net
    Attached Files

  • #2
    Arata bine , nu cumpara interioru ala negru care il vrei ca e oribil asta da frumos rau pe masina .
    Perfection is everything , Perfection is Mercedes-Benz` !!!

    Comment


    • #3
      De cat e motorul,ca eu fiind copil mic nu imi dau seama din VIN.Cat consuma,cat platesti impozit si asigurare?Oricum e crima masina,visu oricarui copil.
      God, If you give us Tupac back, we will give you Justin Beiber

      Comment


      • #4
        Crezi ca este greu ptr. un copil mic sa-si dea seama daca este Model 200 CE / E 200 reprezinta un motor de 1998 cm, 136 hp, consum in oras 12-13%, impozit subtire rau , 230 ron/an, asigurarea este mai mare, ptr ea, cam 700 ron/an. Asta este Romania.

        Comment


        • #5
          Mersi de raspuns,am trecut cu ochii peste locul in care scrie Model 200 CE / E 200.
          God, If you give us Tupac back, we will give you Justin Beiber

          Comment


          • #6
            Ptr. Sor3L ms de sfat , masina a avut dupa cum ai vazut si din cod VIN interior light brown (bej), si eu i-am pus scaune piele negre si fetele de usa, si gasisem la Galati acel interior la 100 euro si am crezut ca da mai bine cu el pe negru sau gri, dar nu este o urgenta, masina merge super, asa ca o sa mai renut o vreme la ideea cu schimbat interiorul.

            @sebastian04: La experienta ta, nu cred ca ai sarit, a fost o mica rautate a unui copil mic, iar ca sa-ti realizezi visul , masina este de vanzare, da-mi un pret si te poti juca cat vrei cu ea dupa ce o cumperi.
            Last edited by Luxian; 05-28-2010, 13:03 PM. Reason: double post

            Comment


            • #7
              Chiar am sarit,ce rautate...:O.Intrebam de motorizare pentru ca masinile astea au si motoare de 3000 de cmc si toata lumea stie ce impozite si asigurari platesti pentru un motor de 3000,eram decat curios,pentru ca mie imi place masina asta dar pana sa o cumpar tre' sa muncesc ... si mai este pana sa muncesc.Mersi oricum de raspuns.
              God, If you give us Tupac back, we will give you Justin Beiber

              Comment


              • #8
                Originally posted by romulus_69
                La experienta ta, nu cred ca ai sarit, a fost o mica rautate a unui copil mic, iar ca sa-ti realizezi visul , masina este de vanzare, da-mi un pret si te poti juca cat vrei cu ea dupa ce o cumperi.
                Salutare!...Daca tot ar fi de vanzare , da-ne tu un pret ...!
                Sa vedem daca esti abordabil....! Merci !
                P.S. Posteaz-o la vanzari....Poate iese ceva , dar oricum trebuie un pret informativ ! Clienti cred ca ar putea fi...!

                Comment


                • #9
                  Salut.Intradevar arata foarte bine,ai putea sa-i lasi scaunele negre si fetele de portiera originale-asa zic eu ca arata cel mai bine. O curiozitate am :vad ca e modelul cu facelift si totusi e din '92.Ai schimbat capota si farurile?
                  Stefan

                  Comment


                  • #10
                    Capota e verde bre dog ..deci cred ca e schimbata. :P.

                    OFF: Mai da si tu un semn de viata ..vrei sa dau foc la ceva sa te vad ?
                    `87 W126 EX 420 SE - NOW 250D + WEBASTO - GENERALUL - sold

                    now - bicicleta !

                    0744 239 949

                    WEB
                    http://garajautodiag.blogspot.com

                    Comment


                    • #11
                      Sa mor de am vazut, ma-am uitat mai bine acum .
                      @romulus_69 : Un pret orientativ la coupeu?

                      OFF: Ne vedem mai bine pe 12 si daca vrei sa dai foc la ceva da foc la cuibul astora care ne conduc.
                      Stefan

                      Comment


                      • #12
                        Dog, am sa-ti dau un pret "informativ" 6000 euro. asta ca sa nu plece de la mine.

                        Comment


                        • #13
                          Spor la vanzare.
                          Stefan

                          Comment


                          • #14
                            Distractie pe aici... Masina e draguta, o vad aproape in fiecare zi. Astept sa vad cum arata cu folie de carbon pe capota, dom' sef!
                            1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
                            1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
                            dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

                            Comment


                            • #15
                              Salut,vreau sa te intreb cum ti se pare masina in comparatie cu altele.Vad ca multi sunt foarte multumiti de w124 si spun ca ar fi cam ultimul model Mercedes construit asa cum trebuie.

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF