Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cum se află codul de la casetofon?

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Buna ziua! Un cod de radiocasetofon pentru WDB1400501A081869.
    Multumesc!

    Comment


    • Originally posted by MercedesAclass View Post
      Buna ziua , ma poate ajuta cineva sa găsesc codul pentru casetofon?
      Vin: WDB1681331J923697
      Mulțumesc anticipat!
      Originally posted by adriancostea View Post
      Salut!
      Am o rugaminte la voi. As avea nevoie de un cod de casetofon.
      VIN: WDB2020181A110145.
      Va multumesc!
      Originally posted by gabrielzota1987 View Post
      Buna ziua! Un cod de radiocasetofon pentru WDB1400501A081869.
      Multumesc!
      Salutare,

      După ce treceți pe la Hai să ne prezentăm și My Car Mercedes-Benz... .

      A 2-a variantă, duceți-vă la reprezentanță.
      Regulament general Club Mercedes.

      Comment


      • Va salut , va rog sa ma ajutați cu un cod pt audio 10, pentru un A class.
        WDB1681091J629506
        Mulțumesc anticipat !
        Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

        Comment


        • Cu plăcere!

          Încearcă 83383.
          Regulament general Club Mercedes.

          Comment


          • Originally posted by Florin_WES View Post
            Cu plăcere!

            Încearcă 83383.
            Super , merge ...mulțumesc .
            Traim in Romania si asta ne ocupa tot timpul!

            Comment


            • Originally posted by Florin_WES View Post
              hannymax și TiniV6,

              Am întrebat pentru voi azi la reprezentanțã.

              În program zice cã a venit fãrã cod. Ori fostul proprietar a pus cod (dacã e posibil... habar n-am), ori a schimbat aparatul.
              Buna seara!

              Revin cu aceeasi problema... Nu am rezolvat nimic pentru ca iarna masina sta in garaj, dar in curand vine caldura si, oricat de mult imi place sa aud motorul, am nevoie de radio la drumurile lungi.
              Am demontat casetofonul si acum am urmatoarele info suplimentare:
              BE ----
              Se poate afla cumva codul dupa aceasta serie? Am cautat in google, dar in afara de un site care imi cerrea 8 lire, nu am gasit nimic folositor.
              Mulțumesc
              Last edited by Florin_WES; 03-27-2018, 21:31 PM.

              Comment


              • Salutare TiniV6,

                Pe forumul ăsta, doar în baza VIN-ului.
                Poți încerca site-ul respectiv... sau pe la băieții care decodează așa ceva.

                Dacă tot ai scos aparatul, trimite-mi o poză cu seria și toate cele, în mesaj privat. Poate aflu ceva prin Craiova... .
                Regulament general Club Mercedes.

                Comment


                • Originally posted by TiniV6 View Post
                  Buna seara!

                  Revin cu aceeasi problema... Nu am rezolvat nimic pentru ca iarna masina sta in garaj, dar in curand vine caldura si, oricat de mult imi place sa aud motorul, am nevoie de radio la drumurile lungi.
                  Am demontat casetofonul si acum am urmatoarele info suplimentare:
                  BE ----
                  Se poate afla cumva codul dupa aceasta serie? Am cautat in google, dar in afara de un site care imi cerrea 8 lire, nu am gasit nimic folositor.
                  Mulumesc


                  Codul este 0103


                  Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

                  Comment


                  • Multumesc! Il voi incerca we asta cand voi ajunge la garaj si revin cu un raspuns.

                    Comment


                    • Din pacate nu este bun. Codul meu are doar 3 numere...

                      Comment


                      • Originally posted by TiniV6 View Post
                        Din pacate nu este bun. Codul meu are doar 3 numere...


                        Atunci incearca 103 dar nam auzit pana acum ca au 3 cifre


                        Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

                        Comment


                        • Exact 103 este!!!
                          Asta este scula, in care se vede pe afisaj cum cere doar 3 cifre.

                          Ma bucur ca s-a terminat povestea. Multumesc foarte mult pt ajutor!
                          Attached Files

                          Comment


                          • [emoji106]Toate cele bune.


                            Enviado desde mi iPhone utilizando Tapatalk

                            Comment


                            • Va salut , va rog sa ma ajutați cu un cod pt audio 10, pentru un A class W168.
                              WDD1680091K049171
                              Mulțumesc anticipat !
                              __________________

                              Comment


                              • Cu plăcere!

                                Încearcă 47311.
                                Regulament general Club Mercedes.

                                Comment

                                Working...
                                X
                                Logan | Dacia Logan |Anulare DPF