Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

"Circulatia si integrarea MERCEDES-ului in natura"

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ehee jud Alba!Multe amintiri frumoase si multa palinca.
    Numai bine!
    Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
    Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

    Comment


    • Originally posted by doktor4carz
      Superba aia cu pescarii... genial e putzin zis. Detaliaza locul, Mircea... p-acolo nu am ajuns in viatza asta... Si trebuie.

      Off-topic... fa si tu rost de un CST sa pui la numarul mashinii... ar fi ceva, nu ? Si fute-ne si o prezentare... shtii tu unde...
      Dupa ce intri in Sebes (dinspre Bucuresti) mergi prin oras si la un moment dat intri intr-un sens giratoriu, acolo o iei la stanga spre munte sau mai bine zis spre Sugag. Din Sebes pana la barajul de sus sunt aprox. 60 de km.
      Pana acolo mai sunt alte doua baraje mai mici. Cel mai aproape de Sebes e cel pe care sunt pozele cu pescarii si ceata.
      Din cate stiu pe acest drum se poate ajunge chiar catre Tg. Jiu dar nu am incercat si nu stiu cum e. Drumul e bun ...cea mai mare parte asfaltat recent insa sunt si cateva portiuni foarte rele.
      Sus la barajul mare este si o cabana, nu cine stie ce dar e ok, preturi bune si la mancare,poti gasi Carlsberg cu 4 lei ...de fapt toate berile costa 4 lei acolo...de la Timisoreana la Carlsberg...si din cate stiu au si cazare.
      Trebuie sa treci barajul sa ajungi la cabana...pe partea cealalta e Manastirea Oasa...
      In rest vorbeste peisajul de la sine ....si ar fi fain sa fie vreme buna.
      Am sa revin si cu prezentarea....
      Last edited by mircea_cst; 09-09-2009, 20:48 PM.
      Ford Transit 2.5d ex
      Mercedes 230 E ex
      Mercedes 200 TE ex
      BMW 320d touring

      Comment


      • Stiu sensul giratoriu ca pe acolo m-am invartit in o dimineata pe la 4.
        Prin Sebes am trecut acum 1 luna de zile spre Vintzu de Jos (langa Alba Iulia).
        Drumu e practicabil si iarna ? Si daca da cabana e deschisa si iarna?
        Ar fi fain daca ai un numar de telefon de la cabanier.
        Eu vreau sa ajung la Sacarb la vreo 30 km de Deva si pe acolo-i fain.Liniste si pace exact ce ii lipseste bucuresteanului.
        No bine!
        Mercedes Benz W124 250 Turbo Diesel
        Mercedes Benz 190E din 1983.-Fosta

        Comment


        • Citeva foto de pe STRATEGICA si TRANSALPINA(partea neasfaltata...inca).
          Sper sa va placa peisajele.










          Comment


          • Frumoase poze...frumoase peisaje!
            W123 280E Blue Green Metallic

            W126 280SE Champagne Metallic
            W126 280SE Black Blue Metallic
            W126 500SE Lapis Blue Metallic
            W126 500SE Midnight Dark Blue

            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

            Comment


            • Transalpina este cea mai inalta sosea din tara...am avut 2080 m pe GPS.
              Din pacate se asfalteaza de la RANCA spre Obirsie.
              Natura este frumoasa fara interventia omului...4x4 deschide orizontul exponential...

              Comment


              • Satul de atit 4x4 am vrut sa vad ce poate un 4x2....si mi-am integrat mercedesul in dunele de nisip de la VADU.
                Actiunea a fost una de ecologizare impreuna cu CORB44 (Club Off-Road Bucuresti).Voi face un post separat cu gunoiul adunat.





                Comment


                • Am profitat de vremea frumoasa si am mers pana la marginea orasului in Parcul National Lunca Muresului!
                  E frumos dar din pacate plin de gunoaie ! Nu stiu ce pazesc angajatii si pe ce isi iau salariile!







                  Last edited by dan500se; 11-21-2009, 19:06 PM.
                  W123 280E Blue Green Metallic

                  W126 280SE Champagne Metallic
                  W126 280SE Black Blue Metallic
                  W126 500SE Lapis Blue Metallic
                  W126 500SE Midnight Dark Blue

                  W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                  W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                  Comment


                  • Ma integrez si eu...
                    Pe langa Caransebes, la Poiana Marului.
                    Attached Files
                    Last edited by nickbal; 11-21-2009, 19:23 PM.
                    W203 - 2001

                    Comment


                    • Tot Lunca Muresului...Peisaj de iarna!




















                      W123 280E Blue Green Metallic

                      W126 280SE Champagne Metallic
                      W126 280SE Black Blue Metallic
                      W126 500SE Lapis Blue Metallic
                      W126 500SE Midnight Dark Blue

                      W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                      W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                      Comment


                      • Dane da' ce zapada si pe la voi...Tare frumos.
                        Acum iti pregatesc si eu un raspuns pe masura, abia m-am intors din natura...

                        Comment


                        • Dane da' ce zapada si pe la voi...Tare frumos.
                          Acum iti pregatesc si eu un raspuns pe masura, abia m-am intors din natura...

                          Comment


                          • Originally posted by vladruse View Post
                            Dane da' ce zapada si pe la voi...Tare frumos.
                            Acum iti pregatesc si eu un raspuns pe masura, abia m-am intors din natura...
                            M-a surprins si pe mine aseara venirea ei...Desi a fost deja zapada inca de saptamana trecuta dar ieri a inceput sa ninga puternic....sa zic asa: ca-n povesti!

                            Astept pozele!
                            W123 280E Blue Green Metallic

                            W126 280SE Champagne Metallic
                            W126 280SE Black Blue Metallic
                            W126 500SE Lapis Blue Metallic
                            W126 500SE Midnight Dark Blue

                            W202 C180 T-Modell Tourmaline Green Metallic
                            W202 C220 CDI T-Modell Tourmaline Green Metallic

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF