Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Banat - Intalniri ClubMercedes

Collapse
This is a sticky topic.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Banat - Intalniri ClubMercedes

    Acum ca a trecut si Craciunul si Revelionul propun sa facem o prima intalnire pe 2010.Astept parerile voastre despre data,locatie si ora la care sa ne intalnim.

    1.Mircea600sel- data si locatia las la latitudinea dvs.
    2................
    3................
    Last edited by mircea600sel; 05-19-2018, 22:13 PM.

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

  • #2
    Originally posted by mircea600sel View Post
    Acum ca a trecut si Craciunul si Revelionul propun sa facem o prima intalnire pe 2010.Astept parerile voastre despre data,locatie si ora la care sa ne intalnim.

    1.Mircea600sel- data si locatia las la latitudinea dvs.
    2................
    3................

    Nimeni nu se anunta?Domnu' SergiuMB,Claudiu g. ,Orvo,Luxian,Demiurgos,Brunorej......etc...va astept....

    sigpic

    "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

    Comment


    • #3
      Eu sunt pe lista si anu' asta doar sti Domnu Mircea
      W203 C180K Wetterauer Stage 1|K&N Intake|MAE Rims|H&R Spacers|CL Smoked Taillights|Llumar|Stein Springs
      E93 335i COBB V3|BBS Rims|H&R Spacers|HiFlo Gas Pump|Catless X Pipes|NGK Iridium|BMS Dual cone intake|V-max On|Performance Grills
      YFZ 450 5V|DOHC|HMF Stage 4 DynoJet|HMF Race Spec Exhaust|K&N Intake|ProTaper HandleBar|ÀDX Nerfbars|White Brothers Spacers|NGK Iridium IX Spark|Smoked Headlamps|DID Chain|ZipTie Mod
      GRAND CHEROKEE 4.0 Ironman

      Asphalt F*ck*r

      Comment


      • #4
        Si pe mine va puteti baza !

        Comment


        • #5
          1.Mircea600sel
          2.SergiuMB
          3.Orvo
          4.Claudiu g.{daca poti vino cu balena..poate ii facem niste poze frumoase ptr calendar}

          Ii asteptam pe brunorej,demiurgos,mirel...etc...si neaparat pi-photo{fotograf profesionist}
          Astept din partea voastra propuneri despre o locatie cat mai potrivita pentru o sesiune foto.

          sigpic

          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

          Comment


          • #6
            Ma inscriu si eu, numai sa se stabileasca data. In week-end-ul asta s-ar putea sa plec sa-mi inscriu masina, dar nu e sigur inca.
            ...

            Comment


            • #7
              Eu in numa sa se stabileasca data cat de curand sa imi fac programu de asa natura sa pot ajunge...freelancerii astia muncesc si cand nu trebuie :P
              www.pi-photo.com
              w123 200D| w123 300D

              Comment


              • #8
                1.Mircea600sel
                2.SergiuMB
                3.Orvo
                4.Claudiu
                5.Luxian
                6.pi-photo
                7.Brunorej
                8. .........
                9. .........

                Ii asteptam pe stronger666,demiurgos,mirel,adidc{e sambata intalnirea...acum poti veni}...etc.

                Intalnirea are loc in data de 09.01.2010{sambata},ora 12-13 la Hotel Aurora{e o locatie buna pentru o sesiune foto}


                P.S.Masinile sa fie spalate cu cate un top-model langa {imbracate sumar},deoarece colegul pi-photo va face poze ''fiarelor'' pentru calendar.

                sigpic

                "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                Comment


                • #9
                  Primele poze de la intalnirea din Timisoara...facute cu telefonu'{acelea profi sunt la pi-photo ptr. prelucrat}.Printre noi am avut si un ''tradator'' pe nume Claudiu,care in loc sa vine cu unul din S-uri a preferat sa participe cu un beamveu 850.{pe care l-am si filmat}


                  P.S. Pozele prelucrate le asteptam in cat mai scurt timp de la colegul pi-photo.

                  Attached Files
                  Last edited by mircea600sel; 12-23-2010, 01:08 AM.

                  sigpic

                  "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                  Comment


                  • #10
                    Jalnic.....filmam si pozam bemveuri pe forum de Mercedes...halal pasiune...
                    La urmatoarea pun pariu ca urmeaza o masinutza cu telecomanda....

                    Comment


                    • #11
                      Originally posted by VLADD View Post
                      Jalnic.....filmam si pozam bemveuri pe forum de Mercedes...halal pasiune...
                      La urmatoarea pun pariu ca urmeaza o masinutza cu telecomanda....
                      Jalnic, nejalnic, s-a facut intalnire clubmercedes.ro in Banat. Cum ne-am descurcat si noi. Sunt sigur ca nu ne comparam cu intalnirile de la Focsani. Dar incercam.

                      Legat de poze si clip.Astea sunt doar pozele pe care le-am facut cu telefonul. Pozele care conteaza vor fi puse pe forum de colegul Pi-photo. Sper sa se ridice la nivelul asteptarilor tale.

                      sigpic

                      "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                      Comment


                      • #12
                        Originally posted by mircea600sel View Post
                        Jalnic, nejalnic, s-a facut intalnire clubmercedes.ro in Banat. Cum ne-am descurcat si noi. Sunt sigur ca nu ne comparam cu intalnirile de la Focsani. Dar incercam.

                        Legat de poze si clip.Astea sunt doar pozele pe care le-am facut cu telefonul. Pozele care conteaza vor fi puse pe forum de colegul Pi-photo. Sper sa se ridice la nivelul asteptarilor tale.
                        Speranta moare ultima...
                        La Focsani
                        Last edited by mircea600sel; 03-09-2010, 02:48 AM.

                        Comment


                        • #13
                          Dragii mei banateni...dupa cum am discutat si la intalnirea de astazi,voi propune sa facem o intalnire mai de amploare impreuna cu colegii din Arad,Oradea si de ce nu din toata tara.
                          Propun ca urmatoarea intalnire sa aiba loc la Baile Felix sau Oroshaza.
                          As dori daca se poate sa va expune-ti punctele de vedere despre aceste doua locatii si daca sunte-ti de acord putem gasi linistit hoteluri sau pensiuni in ambele locatii.{am fost de nenumarate ori si e foarte frumos}
                          Despre data acestei intalniri eu zic sa fie la sfarsitul lunii ianuarie/inceputul lui februarie.

                          P.S. La aceasta intalnire sunt accepta parinti,neveste,amante,catei,pisici...etc.

                          sigpic

                          "Sunt printre voi,dar nu sunt unul dintre voi"

                          Comment


                          • #14
                            Cred ca situatia mea a fost inteleasa de cei prezenti.
                            Pentru mine conteaza oamenii din spatele monitorului si nu fiarele.

                            Iar in privinta masinilor de Italia, inca nu sunt suficient de instarit pentru a-mi permite un Mercedes inmatriculat. Incerc si eu sa tin pasul ...



                            Una peste alta, o intalnire reusita din punctul meu de vedere.

                            Comment


                            • #15
                              Ma simt onorat sa fac parte din acest club exclusivist Mercedes...

                              Sincer, sunt de acord cu claudiu.g cand spune ca totusi conteaza oamenii din spatele monitorului si nu fiarele... La urma urmei suntem o comunitate, o mana de oameni care schimba impresii de tot felul. Masinile sunt doar un pretext de a ne intalnii cu oameni pe care in mod normal nu i-am fi intalnit in alte circumstante.

                              Am fi ipocriti sa spunem "Mercedesurile sunt peste orice" si sa aruncam cu pietre in orice alta gramada de tabla cu roti. Am avut, avem, vom avea sau poate nu vom avea niciodata un Mercedes dar ne plac masinile bune, stim sa apreciem o masina rara, o masina frumoasa, deci suntem bineveniti in aceasta comunitate.

                              Bineinteles ca preferam Mercedes-urile in fata altor masini (asta e politica forumului, convingerea daca ii putem spune asa), dar totusi... Nu cred ca vedem in fiecare zi un BMW 850csi, sau mai mult, sa schimbi impresii cu proprietarul, sa il compari cu o alta masina (un Mercedes de exemplu).
                              Asa ca domnul VLADD cu tot respectul, vreau sa va spun ca din punctul meu de vedere nu aveti dreptate. Aveti o gandire incuiata si invechita, indiferent de varsta pe care o aveti, de la a compara un BMW 850CSI cu o masinuta cu telecomanda la discriminarea legata de locul unde este inmatriculata o masina. Intalnirea a fost foarte reusita, datorita oamenilor de calitate care au luat parte la ea. Jalnic... este modul dumneavoastra de exprimare.


                              Cu riscul de a lua ban sau mai stiu eu ce sanctiune, ma inclin in fata nababilor cu masini inmatriculate, care admira doar Mercedesurile si nici o alta masina.
                              * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
                              * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


                              In trecut:
                              2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
                              2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
                              1999 Peugeot 106 1.4i

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF