Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Ecologizare PLAJA VADU...dupa grataragii

Collapse
This topic is closed.
X
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Ecologizare PLAJA VADU...dupa grataragii

    Neavind o sectiune de ECOLOGIE,postez aici :

    La initiativa CORB 44 (Club Off Road Bucuresti 44) am participat impreuna cu fetita mea ,la o actiune de ecologizare(stringere de deseuri) dupa sezonul estival 2009.

    Am ramas stupefiat de nesimtirea si indolenta aratata de turistii la care as fi avut pretentie de civilizatie.Se presupune ca iubitorii de natura ar trebui sa o si protejeze...si este extraordinar de simplu ca dupa ce bei o sticla sau o doza de bere sa o arunci in portbagaj si nu in tufisul de linga tine.

    Las fotografiile sa vorbeasca...Toti sacii de gunoi sunt adunati in appx 20 de ore.











  • #2









    Comment


    • #3
      Unde se afla plaja asta?

      Cat despre gradul de civilizatie al respectivilor...no comment.

      Tot e bine ca se mai gasesc oameni cu initiativa si cu simt civic.
      Felicitari pt actiune si rezultate!

      Comment


      • #4
        Plaja se afla in GRINDUL CHITUC....Un pic mai sus de CORBU..spre Delta.
        La Corbu este si mai mare durerea...Chiar aici pe forum am pus foto de anul trecut,cind am facut un gratar cu colegii CLUBMERCEDES de aici si din tara si am facut 2 focuri...Unul pentru mincare si unul ...sa ardem gunoiele din zona...Bleaahh.

        Meritul actiunii apartine exclusiv CORB 44 Bucuresti ,care a facut si anul trecut aceeasi actiune.Speram sa nu mai fie nevoie si la anul...

        Comment


        • #5
          Originally posted by asfalttango View Post
          Meritul actiunii apartine exclusiv CORB 44 Bucuresti ,care a facut si anul trecut aceeasi actiune.Speram sa nu mai fie nevoie si la anul...
          Felicitari pentru ce faceti si rusine pentru cei ce nu inteleg ca nu exista "femeie de serviciu" sa stranga in urma lor.

          In general sunt un tip pesimist si tare imi este teama ca am dreptate cand spun ca aproape sigur va fi nevoie si la anul.
          W203 - 2001

          Comment


          • #6
            Daca va fi nevoie si la anul ...voi anunta din timp...si poate vom gasi sprijin si in rindul colegilor CLUBMERCEDES

            Comment


            • #7
              Anul asta am fost la mare in septembrie la Eforie.Mi-a fost scarba de ce am gasit pe plaja de la Ana hotel.De la pet-uri si mucuri de tigara la tot drumul , coji de seminte si resturi de porumb pana la pampers si tampoane...
              Mi-a fost scarba de mizeria de pe plaja.Parca am trai in somalia !
              Felicitari pt ce ati facut voi acolo!!!
              Se pare ca team spirit exista numai in cluburile de 4x4 , cluburi din care cu mandrie pot sa spun ca am facut parte.
              Dar cum imi revin cu marafeti ..imi cumpar iara agregat ! Deabia astept !

              Comment


              • #8
                O initiativa laudabila, felicitari.
                @stefan: in somalia nu cred k sunt plajele mai murdare ca la noi k le pazesc piratii acum ...ca inainte acolo aruncau toti gunoaiele de toate felurile pana s-au enervat oamenii si au inceput sa captureze vase )
                @asfalttango: ce model de Toyota e aia din poze ? imi place
                Respect.

                Comment


                • #9
                  Nu ma pricep foarte bine la Toyota dar cred ca este LAND CRUISER si motorul este mare...v6 cel putin peste 3000cm3

                  Comment


                  • #10
                    Originally posted by asfalttango View Post
                    Nu ma pricep foarte bine la Toyota dar cred ca este LAND CRUISER si motorul este mare...v6 cel putin peste 3000cm3
                    Scuze de Off-topic dar cred ca este LAND CRUISER intradevar ca seamana cu cea din attach-ul meu, si da e mare motorul... e asta din al doi-lea attach
                    Attached Files
                    W203 - 2001

                    Comment


                    • #11
                      Pozele vorbesc despre bunul simt la romani. Pot sa aiba cosul langaei, ca tot pe jos arunca.

                      Comment


                      • #12
                        Astfel de initiative sunt intotdeauna binevenite , dar ar fi mai bine ca lumea sa se mai civilizeze.

                        Comment


                        • #13
                          Si in acest an CORB44 BUCURESTI a organizat o actiune de ecologizare,in speranta ca in acest an vom gasi mai putine gunoaie.
                          Ne-am inselat.

                          Nesimtirea este intacta la romani.











                          Comment


                          • #14









                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by asfalttango View Post
                              Si in acest an CORB44 BUCURESTI a organizat o actiune de ecologizare.

                              Nesimtirea este intacta la romani.
                              Felicitari pentru actiune !

                              Majoritatea romanilor nu stiu sa-si stranga gunoiul intr-o punga/sac si sa-l lase la primul tomberon.

                              In prima poza din al 2-lea post este un sarpe ?
                              Pasionat w124 : Mercedes w124 blog

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF