Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Dezmembrez W210 E Classe, Avangarde

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Dezmembrez W210 E Classe, Avangarde

    Dezmembrez w210 E 300 TD An 98 dotare Avangarde.
    Masina este intreaga, are toate elementele de caroserie, singurele lucruri ce lipsesc sunt MOTORUL, CUTIA, si bordul.
    Masina se afla in Bucuresti.
    Pot fi gasit la tel. 0745.632.336 Claudiu
    Attached Files

  • #2
    Salut, parasolarele ce culoare au?

    Comment


    • #3
      Salut, voi face poza cu parasolarele sa le poti vedea.

      Comment


      • #4
        Salut,stii cumva se potriveste cirligule pe un w210 break din 2001?Sau daca nu poti sa pui niste poze cu preinderea pe masina a cirligului?Si un pret te rog?

        Comment


        • #5
          Salut, daca masina e automata m-ar interesa radiatorul de apa, daca il mai ai si un pret te rog frumos.

          Comment


          • #6
            Salut, oglinda din partea stanga e electrica? Un pret?

            Comment


            • #7
              Salut, oglinzile sunt cu reglaj electric, pret 300 de lei /buc (nu se rabateaza electric)
              Masina a fost automata, am radiatorul de apa vreau 100 ron pe el este in perfecta stare

              Comment


              • #8
                Salutare , de radiatorul de apa sunt si eu interesat ....mie mi-a explodat in mers ofer pret bun.






                stima
                Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un mercedes decat pe o bicicleta...!!!

                Comment


                • #10
                  Grila de pe capota o iau eu in week-end, asa cum am discutat telefonic.
                  Confirm si pe aceasta cale.

                  Stima.
                  Mercedes W210 - E 290 TD 1997

                  Comment


                  • #11
                    Se pare ca domnul Yayo este foarte deranjat de faptul ca am postat aici si ca sunt interesat de radiator .
                    Si se pare ca suntem majoritatea dintre noi suntem retardati din spusele dumnealui.
                    Tot respectul pentru acest individ....din partea unui "retardat"


                    Originally posted by Yayo
                    Originally posted by zavelk
                    Originally posted by Yayo
                    daca ai vazut ca sunt interesat de radiator de ce te-ai bagat si tu ca musca in lapte?
                    Si care ar fi problema pentru tine
                    Ca esti un retardat ca si majoritatea de pe acest forum infect, sa te bucuri de radiator ( poate are grija D-zeu sa il scapi din mana cand il montezi) . Ciao
                    Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un mercedes decat pe o bicicleta...!!!

                    Comment


                    • #12
                      OFF: Asta e ultima =))=))=))... Asa functioneaza piata: cine ofera mai mult! Imi cer scuze pentru off-topic, dar nu m-am putut abtine.

                      Comment


                      • #13
                        Eu am discutat cu proprietarul la tel si omul mi-a spus ca nu are o oferta concreta pentru radiator asa ca am facut eu una.
                        Acum daca domu' Yayo a postat un anunt si apoi nu a mai zis nimic eu ce vina am si pana la urma omul vrea sa-si vanda marfa , nu pe vorbe , pe bani , dar asa suntem noi majoritatea , mai retardati.






                        stima
                        Banii nu aduc fericirea, dar e mai confortabil sa plangi intr-un mercedes decat pe o bicicleta...!!!

                        Comment


                        • #14
                          Eu spre deosebire de multi de pe acest forum care nu au nimic mai bun de facut decat sa stea 24 din 24 de ore online, am ce sa fac cu timpul. Eu l-am intrebat pe acel individ care dezmembreaza masina de radiator, urmand sa il si sun logic, dar nu am mai avut loc de mister ZAVELK, care cika el isi comandase radiator cum spunea in alte posturi. Si chiar asta e adevarul, multi de pe acest forum sunt retardati care nu au ce face sau care nu au avut in viata lor nici bicicleta, dar sunt membri si comenteaza sau isi dau cu parerea ca niste adevarati experti. Pt cine se simte cu musca pe " fes " imi pare rau dar asta e adevarul. Acest forum chiar a devenit infect si de tot rahatul, am ajuns sa vindem tuica, borcane etc. si toti peste noapte am devenit " experti " Mercedes.
                          TOT RESPECTUL PT VOI.

                          Comment


                          • #15
                            Originally posted by zavelk View Post
                            Se pare ca domnul Yayo este foarte deranjat de faptul ca am postat aici si ca sunt interesat de radiator .
                            Si se pare ca suntem majoritatea dintre noi suntem retardati din spusele dumnealui.
                            Tot respectul pentru acest individ....din partea unui "retardat"
                            Pai si ce am zis gresit? Asta e parerea mea personala. Nu ma face un radiator sau orice alt ceva, era vorba doar de gest, dar in fine, bucurate de el.

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF