Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Cod motor Mercedes C180

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Cod motor Mercedes C180

    Buna tuturor,sunt nou pe forum si as avea nevoie de niste informatii. Tocmai am achizitionat un C180, 122 de cai,90 kw,benzina, prima inmatriculare 27.04.1995. De 2 zile ma tot uit pe la motor si nu gasesc codul si seria motorului,poate nu ma uit unde trebuie,pentru ca m-as duce pe la RAR zilele astea,sa vad la ce norma de poluare se incadreaza masina. Normal cred ca ar trebui sa fie euro 2,dar am ceva emotii deoarece pe brief nu scrie euro 2,ci E2. Din ce am citi pe forum ar fi vorba de motor M111.in partea din fata a masinii pe o folie alba scrie M111.921/.940/.960 (E18 E20 E22),si sub asta scrie M111.920/.941/.961 (E18 E20 E22),cod 620 pentru amndoua tipurile,iar mai in jos scrie E18: 750-850 si E20/E22 : 700-800.Mai scriu si seria de sasiu daca ajuta la ceva WDB2020181F252890. Mentionez inca odata codurile astea nu le-am vazut pe motor, ci in partea din fata a masinii pe o folie alba. Daca cineva stie ce cod ar avea motoru il rog sa-l posteze.Masina are si sonda lambda si catalizator.Multumesc mult.

  • #2
    Seria nici nu prea ai cum sa o vezi... doar cu camera de filmat de la RAR. E pe partea dinspre stergator. Este euro 2.

    Comment


    • #3
      Originally posted by Dore View Post
      Buna tuturor,sunt nou pe forum si as avea nevoie de niste informatii. Tocmai am achizitionat un C180, 122 de cai,90 kw,benzina, prima inmatriculare 27.04.1995. De 2 zile ma tot uit pe la motor si nu gasesc codul si seria motorului,poate nu ma uit unde trebuie,pentru ca m-as duce pe la RAR zilele astea,sa vad la ce norma de poluare se incadreaza masina. Normal cred ca ar trebui sa fie euro 2,dar am ceva emotii deoarece pe brief nu scrie euro 2,ci E2. Din ce am citi pe forum ar fi vorba de motor M111.in partea din fata a masinii pe o folie alba scrie M111.921/.940/.960 (E18 E20 E22),si sub asta scrie M111.920/.941/.961 (E18 E20 E22),cod 620 pentru amndoua tipurile,iar mai in jos scrie E18: 750-850 si E20/E22 : 700-800.Mai scriu si seria de sasiu daca ajuta la ceva WDB2020181F252890. Mentionez inca odata codurile astea nu le-am vazut pe motor, ci in partea din fata a masinii pe o folie alba. Daca cineva stie ce cod ar avea motoru il rog sa-l posteze.Masina are si sonda lambda si catalizator.Multumesc mult.
      Model C180
      Chassis 2020181F252890
      Engine Typ M111.920
      Engine series 111920 10 149459
      Transmission 717417 06 793497
      Last edited by orca; 09-28-2008, 12:40 PM.
      .. ________ ..
      o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
      (Oo\==/oO)
      ..U...............U.
      Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
      http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

      Comment


      • #4
        Multumesc mult, sper sa fie euro 2. Aveam dubii pentru ca imi scrie E2 pe brief si nu euro2, sper sa nu fie o problema asta pana la urma,auzisem ca la E2 e posibil sa nu fie euro2 la RAR.

        Comment


        • #5
          daca stie cineva /?

          salut sint nou

          Comment


          • #6
            daca stie cineva si ma poate asuta 1 mercedes 180 c din 1993 scrie E2 daca e ? Euro 2 motor 1800 kw 90 122cp

            Comment


            • #7
              Exact la fel era si la al meu (acelasi motor ca al tau , an fabricatie 93) si cei de la rar au zis ca ar putea fi non euro si ca trebuie sa astept pana imi evalueaza norma de poluare dar pana la urma s-a dovedit a fi euro 2. Nu am auzit de nici un w 202 c 180 din 93 pana in 96 altceva decat euro 2. Succes!
              w 202 -c 180 sport an 93

              Comment


              • #8
                mersi stefanb sper sa iasa ... ar merita masina e sport ,si se tine bine...

                Comment


                • #9
                  Cititi fratilor regulamentul ca...
                  E220 cdi W210, 2001

                  E320 W210, 1997
                  C180 W202, 1994
                  W123 200D, 1978 cu inima de W124


                  Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                  Comment


                  • #10
                    cod motor

                    Pe partea dreapta cum privesti din fata a corpului motorului este o placuta. Cea din fata este cod culoare/cod caroserie

                    Comment


                    • #11
                      salutare tuturor.despre motorul diesel de la clasa c de 2000 cmc 75 de cai vad ca se vb putin.stie cineva ce cod are motorul si ce euro este? multumesc!

                      Comment


                      • #12
                        Salutare, nu stiu acuma codul de motor, dar sigur este Euro1!
                        Spun asta pentru ca am doi prieteni care si-au facut acuma RAR-ul si le-a iesit Euro1.
                        Taxa este enorma cu depreciere undeva la 62 de milioane.
                        Mercedes W202 motor 2.0 diesel 1993
                        Mercedes W202 motor 2,2 diesel 1995

                        Comment


                        • #13
                          Daca scrie E2 este euro 2 numai cele cu D2 sunt euro 1

                          Comment

                          Working...
                          X
                          Logan | Dacia Logan |Anulare DPF