Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Body kit+jante+kit motor w203 benzinar

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Body kit+jante+kit motor w203 benzinar

    Ma intrebam daca este cineva pe aici cu body kit pe o astfel de masina, ceva jante frumusele si poate chiar un kit de putere.
    Acum ceva vreme cineva spunea ca la service-ul mercedes se poate pune un kit de putere dar ei sustin ca nu au asa ceva.
    Nici nu-mi vine sa las masina la ceva "tuneri" sa imi traga pe ea un kit de porsche, jante rally si cip tuning chinezesc dar as vrea sa imi aduc niste modificari masinii.
    Body kits nu am prea vazut decat pe google si nu ma incanta, vreau ceva cu bun simt, ceva care sa sara in ochi ca fiind altfel dar nu la nivelul la care sa nu recunoasca lumea modelul masinii sau sa arat ca sarit din NFS.
    Valabil si pentru roti.
    Multumesc.

  • #2
    ) se pare ca suntem pe aceeasi lungime de unda! si eu caut cam aceleasi chestii pentru w203-ul meu
    Iti sugerez in primul rand niste stopuri gen S - Class (cum am si eu pe masina) , un kit AMG , si faruri clare in cazul in care nu ai, deasemenea iti recomanda full xenon (proiectoare, pozitii (LED) + faruri) , da un aer elegant masinii si deosebit. Mai poti folia geamurile (arata fain) si poti pune niste jante de 17' care-ti plac tie, astea se gasesc cate vrei, poti incerca niste jante replica AMG! Sunt si mai ieftine si arata si frumos!

    La motor e mai delicata treaba avand in vedere ca e pe benzina, chiptuningul nu va mai avea asa un efect semnificativ (fatza de motorina) deci nu prea se merita. Poti incerca niste filtre de aer sport si daca chiar simti ca n-ai putere, poti incerca un chiptuning, iti da cam 20% putere in plus. (dar parerea mea e ca nu prea se merita mai ales ca la VW, BMW sunt f multi care fac ciptuning pe cand la Mercedes...)

    Comment


    • #3
      Kitul AMG parca o face prea sport, eu vreau sa-i pastrez eleganta dar sa o fac ceva mai agresiva mai ales partea din fata.
      Stopurile S e foarte posibil sa le comand mai ales ca masina e neagra si cred ca ar arata bine pe ea la fel si xenon ca oricum ma irita culoarea aia de mustar pe care o au lumina farurilor.
      Folia suna bine dar vreau sa fie omologata ca nu am chef de dat explicatii la militie .
      Jantele sunt o problema, nu gasesc nimic pe 16 sau 17 care sa mearga bine cu liniile elegante ale masinii si sa arate si "suparate".
      La motor din experienta mea cu bmw-u am constatat ca filtru sport nu face nici o diferenta sau o face dar e prea mica sa conteze.
      Chiptuning daca mi-ar da 20% mi-as face dar cred ca e numai reclama asta cu 20%. E imensa o crestere de 20% doar din chip(repet zic eu).
      As prefera un kompresor pe ea dar nu stiu daca e posibil.
      Nu ca ma plang ca nu am putere ca trage f bine dar parca as vrea sa isi ia startul putin mai bine, viteza maxima nu ma intereseaza ca oricum nu am unde merge repede cu ea... In Romania rar ai ocazia sa-i dai in gura si sa nu iti tremure fundicu ca urmeaza ori o groapa ori un sant ori mai rau brusc ramai fara banda ca de la 2 s-a facut una singura.

      P.S imi place mult modelul nou de C... daca as putea "fura" de la el fata spatele si pragurile...
      Last edited by redknee; 06-26-2009, 13:03 PM.

      Comment


      • #4
        ) asta a fost si intentia mea, sa iau spoilerul fatza de la C-ul cu facelift dar deocamdata ma mai gandesc, trebuie sa iau farurile intai de toate. Si inca ceva, C-ul nu e facut sa plece, cel putin am un prieten cu un c180 kompressor si cand ii da talpa nu pleaca foarte agresiv dar dupa ce a plecat... atunci se simte! Si eu pe c220 , tot 150cp si cuplu chiar mai mare, tot nu pleaca agresiv, doar dupa ce a plecat incepe sa se simta puterea cand trage.
        Daca nu ai kompressor pe ea, cred ca e posibil sa se puna, vorbeste cu cei de la mercedes sa vezi ce-ti spun. (este model c180 si cu kompressor)
        ... EU pe a mea am niste MAK Vertigo pe 17', si arata foarte bine, am vazut si pe un C Class negru cu geamuri foliate cum statea si chiar pot spune ca e super! Totusi jantele mele de vis care poate intr-un viitor am sa mi le permit sunt Hipnotic CNote


        Cati bani ai de bagat in masina?

        Comment


        • #5
          Pai bani ar fi ei de bagat dar nu vreau sa ma arunc sa investesc foarte mult pentru ca nu stiu cat mai tin masina. Nu am planuri momentan s-o dau dar nu se stie... Un kit exterior+jante+kompresor as pune oricum.
          Jantele vreau sa fie ceva cu fanta mare si neaparat negre. Nu vreau nici un gram de crom pe masina posibil si emblema s-o vopsesc daca se poate daca nu da fac una undeva la comanda tot neagra.

          Comment


          • #6
            Pai atunci alege intre un kit AMG si un kit FACELIFT , iar la jante iti recomand MAK vertigo mirror sau autec pallas (cele necromate) arata criminal, am avut eu pe masina si inca le mai am si pot spune ca nu vreau sa le dau ca-mi plac prea mult cum arata! (am si niste poze cu masina cu jantele alea, doar ca sunt mai necalitative)
            PS: Mak-urile au deja tenta de negru, autec-urile vor trebui vopsite!

            Comment


            • #7
              Probabil ca voi face un facelift ca altfel nu prea vad rezolvarea sau eventual mai belesc ochii la ce fac astia de la brabus poate poate vad ceva pe acolo.
              Jantele de care ziceai nu au fanta deloc, vreau ceva cu fanta babana.
              Uite niste roti care cu putina vopsea neagra m-ar satisface(mai ales ca au fanta frumoasa).
              http://www.autorice.com/catalog/imag...ar_spoiler.jpg
              Last edited by florineasca; 06-26-2009, 22:30 PM.

              Comment


              • #9
                Originally posted by ionut_haisan View Post
                asta e al meu... cu putina imaginatie nu mai ai nevoie de bodykit jante pe 17 folie pe toate geam....si se mai schimba aspectul


                Nu sunt un mare fan al tunningului pe Mercedes, dar asa finut, parca arata bine, atat pot sa zic, ca ai dat-o in bara, da rau de tot cu etrierii si discurile de frana verzi.
                i used to be with IT, but then they changed what IT was. Now what i'm with isn't IT, and what's IT seems weird and stupid to me.

                Comment


                • #10
                  In cateva poze jantele sunt negre..in altele sunt gri...cum sunt pana la urma?
                  De acord cu valikwild la faza cu etrierele...oribile..
                  1995 Mercedes C200 w202 - IL 26WGD
                  2001 Bmw e46 coupe - IL 25WGD
                  Si o panarama de scuter

                  Comment


                  • #11
                    Imi pare rau, dar la fel de oribile si schimbatorul si grila...

                    Comment


                    • #12
                      Frumoasa masina dar intr-adevar verdele de la etrieri si schimbatorul sunt tare naspa. Si grila? Ce e cu ea? Nu seamana deloc cu cea originala :-?
                      http://www.okazii.ro/catalog/2882404...lass-w203.html - asta e cea originala, cam asa arata (si la asta sta mult mai bine vopsita)
                      Si baga si niste proiectoare clare daca tot ai schimbat farurile

                      Comment


                      • #13
                        Sunt si eu in asentimentul vostru... cam mult sa pui etriere verzi si grila sa o faci neagra...

                        Ce are masina daca ar arata asa ca cea de mai jos? (asta daca tot ne laudam ). Adica asa cum a venit ea din fabrica...

                        Ok, inteleg sa-i puna niste jante mai faine, dar sa ii faci grila neagra?!

                        Poate sunt eu demodat (am doar 29 de ani )...
                        Attached Files

                        Comment


                        • #14
                          Grila aia neagra mie personal imi aduce aminte de o grila de w202 classic cu ramele decojite... dar fiecare cu placerea lui.

                          Eu la a mea, mai intentionez sa ii pun faruri clare si folii... in rest mi se pare in regula.
                          Attached Files
                          Last edited by brunorej; 07-26-2009, 20:52 PM.
                          * 2011 RENAULT FLUENCE PASSION 1.5dCI 110 CP
                          * 2007 YAMAHA FZ1-N 998 cmc 150 CP


                          In trecut:
                          2001 Mercedes-Benz w203 C180 ELEGANCE
                          2002 Jaguar X-TYPE 2.5i 4x4
                          1999 Peugeot 106 1.4i

                          Comment


                          • #15
                            Eu pot intelege de ce si grila neagra, personal detest tot felu` de croame pe masina. Ii sta mai bine neagra toata decat cu cromaraia aia drept in bot. cum ziceam, neagra precum carbunele vreau sa o fac si eu pe a mea. TOATA! Ma bate gandul sa fac asa si emblema.
                            Mai vedem...

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF