Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Bijuterie clasica in centrul Timisoarei

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bijuterie clasica in centrul Timisoarei

    Ma plimbam azi pe la orele pranzului prin centrul orasului si dau fata in fata cu o masina deosebita. Era o randunica. Mut de uimire, ma trezesc fata in fata cu proprietarul masinii care tocmai a coborat din masina. Am reusit sa-l intreb doar unde a stat masina asta pana acum. Omul m-a privit putin curios mi-a raspuns ca in garaj si s-a departat grabit de mine. Am scos aparatul foto si am reusit sa trag cateva cadre, timp de 6 min cat a fost parcata masina. Cand s-a intors omu m-a intrebat daca am pozat masina. Am raspuns afirmativ, si l-am intrebat in cei 3-4 metri care ne desparteau pana la masina, unde a fost restaurata masina. Mi-a spus ca in Timisoara. S-a urcat in masina grabit, i-am dat o carte de vizita si adresa forumului nostru si atat. Ca un vis frumos, a disparut ...

    Continuare...
    Attached Files
    Last edited by doktor4carz; 04-24-2008, 04:51 AM.
    Prostia si Hotia au cucerit Romania.

  • #2
    Superb, iti inteleg sentimentu, asa am fost si io cand l-am vazut pe cel identic aici in Bucuresti, acum cateva zile.

    Ati observat ca are semn de Maybach in fata?

    Tapiteria aia rosie ma omoara.
    1979 Mercedes 200D, manual - fosta mea batranica
    1993 Mercedes 200CE-16, automat - armasarul #1
    dar si alte sase roti, grupate doua cate doua: Honda, Vespa si Electra

    Comment


    • #3
      Ce smechera e,se inbolnaveste Pneu .... Semnul ala de maybach e discutabil, oglinda de fata e de 1300 sau mi se pare mie? Asta e intr-adevar bijuterie.
      Vedeti dumneavoastra, noi educatorii, pedagogii suntem ca niste doctori .....
      http://www.youtube.com/watch?v=f_-XE9GP4mc
      http://www.youtube.com/watch?v=56a7YHK-i0c

      Comment


      • #4
        Originally posted by 200ce16 View Post

        Ati observat ca are semn de Maybach in fata?
        Si pe spate la fel
        .. ________ ..
        o/____https://www.clubmercedes.ro/core/ima...ilies/cool.png____\o
        (Oo\==/oO)
        ..U...............U.
        Ma plimb dimineata ca sa fiu liber dupa amiaza si sunt de acord cu orice afacere care nu degenereaza in munca.
        http://img99.imageshack.us/img99/342...icuminejg5.gif

        Comment


        • #5
          Originally posted by carmine View Post
          Ce smechera e,se inbolnaveste Pneu .... Semnul ala de maybach e discutabil, oglinda de fata e de 1300 sau mi se pare mie? Asta e intr-adevar bijuterie.
          Sunt deja bolnav, oglinda e de 1300 cu piciorushu original, pacat ca acu numa originala nu mai e, ce i-a trebuit sa schimbe scaunele?!...(ii dadeam io o pereche gratis) si dunga aia rosie de pe laterala arata nasol ca sa zic asa, masina in rest pare buna!!!
          W110-2.0 D 1966
          W115-2.0 D 1971
          W123-2.4 D 1982

          Comment


          • #6
            masina e direct superba!!...IOANE, nu fi invidios!!...stau bine si scaunele astea pe ea...e facuta "beton"...iar dunga visinie de pe laterale,chiar ii da asa,un aer "de epoca"...imi place mult masina !!

            Comment


            • #7
              Ii da un aer de tziganeala da!! Hai ma keziule, tocma tu?!
              Ce mare branza e sa tapitzezi un scaun original, ia zi care arata mai bine?
              Asta e original de la mama lui!
              W110-2.0 D 1966
              W115-2.0 D 1971
              W123-2.4 D 1982

              Comment


              • #8
                Fiecare cu gusturile lui. Cinste omului ca a reconditionat si merge intr-o masina clasica in loc sa-si ia o Octavia.
                Mai este un aspect. Poate nu toata lumea stie dar scaunele astea vechi nu sunt tocmai comode. Stiu de la botul meu de cal ca au o forma simpla, adancita, nu urmaresc liniile spatelui cum fac scaunele moderne si la drum lung se cam simt.

                Comment


                • #9
                  Inseamna ca spatele meu e stramb!!!
                  .
                  W110-2.0 D 1966
                  W115-2.0 D 1971
                  W123-2.4 D 1982

                  Comment


                  • #10
                    mai IONUTZ....asta e una si masina e alta....arata bine, acu' tziganeala,nu vad a fi...mie unul imi place babornitza...sincer, e facuta frumos, ma rog, daca tu zici ca sunt altele mai bashinoase, asa este, aia pe afara au si alte conditzii...acu' ,sa fim corecti, cine doamne iarta-ma cumpara o masina sa o tina de bibelou ? sa o scoata cind si cind ?...UN BOGAT !!...Asa ca, am spus totul, conditii, intretinere...etc...ASTA E VIATA !...pentru ROMANIA,io consider ca timisoreanu' a facut treaba grozava,...te pupa taticu'...!!

                    Comment


                    • #11
                      Ai dreptate si tu, totusi a salvat-o de la casare!
                      W110-2.0 D 1966
                      W115-2.0 D 1971
                      W123-2.4 D 1982

                      Comment


                      • #12
                        Interiorul ala rosu este de-a dreptul superb,totusi degeaba ai asa o masina daca stii sa fii mai amabil putin.Ma asteptam ca un om care iubeste o asa masina sa fie mult mai deschis.Pacat.
                        Pt Timisoreanul:Era pe benzina masina ,nu?
                        MÃREAȚA COBRA

                        Comment


                        • #13
                          Sincer nu stiu daca era pe benzina. N-am avut timp sa ascult motorul. In timp ce el pleca eu il pozam.
                          Prostia si Hotia au cucerit Romania.

                          Comment


                          • #14
                            Originally posted by timisoreanul View Post
                            Sincer nu stiu daca era pe benzina. N-am avut timp sa ascult motorul. In timp ce el pleca eu il pozam.
                            La o masina atat de veche,daca era diesel ai fi auzit fara sa vrei,parerea mea.
                            MÃREAȚA COBRA

                            Comment


                            • #15
                              Originally posted by ionutz_ng View Post
                              Interiorul ala rosu este de-a dreptul superb,totusi degeaba ai asa o masina daca stii sa fii mai amabil putin.Ma asteptam ca un om care iubeste o asa masina sa fie mult mai deschis.Pacat.
                              Pt Timisoreanul:Era pe benzina masina ,nu?
                              Colegu si io am coada, si tot alba, numa ca e rablagita, m-am saturat sa ma tot intrebe lumea de masina incontinuu si ma comport deci la fel ca timisoreanu.
                              Masina ar trebui sa fie benzina, in spate scrie 190, daca era dizel era 190 D....da cine stie ce motor are daca e tziganita!!!
                              Last edited by pneu; 04-24-2008, 13:00 PM.
                              W110-2.0 D 1966
                              W115-2.0 D 1971
                              W123-2.4 D 1982

                              Comment

                              Working...
                              X
                              Logan | Dacia Logan |Anulare DPF