Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Bara Fata + Spate ///AMG Mercedes W210 facelift

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Bara Fata + Spate ///AMG Mercedes W210 facelift

    Salutare Tuturor,

    am de vanzare o bara fata si o bara spate originale AMG pentru W210 Facelift.
    Bara fata i a fost rupta partea de jos dar s a reparat si s a intarit.
    Bara spate a avut si ea la randul ei o fisura mica pe coltul din partea dreapta, reparata foarte bine.

    Codul de culoare este 197, dar totusi trebuie revopsite ambele.

    Pret : 450 euro amendoua.

    Bara spate are toate accesorile incluse (3 bandouri cu ornamente cromate + Absorbant si suport)

    Cu bara fata sunt incluse numai cele 3 absorbante AMG si suportu lor!
    Amendoua bandouirile, capacul de carlig, suport de numar, capacele pentru stropitor far si elemente de prindere se potrivesc de pe o bara standard.

    Mai am 2 seturi de proiectoare originale AMG, care le pot oferi separat la un pret resonabil.
    Mai am inca pentru bara fata grila centrala originala AMG, 50 euro, altfel mi-o tin mie de rezerva.

    Mai multe detalii la telefon : 0749545372

    Cu stima
    Attached Files

  • #3
    Fă un preț la bara față, spatele nu mă interesează, mașina mea e break.
    Ce-i diferit la grila aia față de una standard, că nu văd nimic?
    Last edited by Zeus; 12-10-2014, 07:31 AM.

    https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

    Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
    Va rugam sa le schimbati din User Settings.

    Comment


    • #4
      Cred ca-i vorba de grila de jos din bara nu de cea de la radiator...cel putin eu asa am inteles.
      E220 cdi W210, 2001

      E320 W210, 1997
      C180 W202, 1994
      W123 200D, 1978 cu inima de W124


      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

      Comment


      • #5
        Bara fata 200 euro.
        Da este vorbe de cele 3 grile de bara.

        Comment


        • #6
          Deci bara față are și cele trei prize de aer, nu? Te rog să pui ceva poze, mai ales cu reparația făcută. Proiectoarele sunt separat, sau în prețul bării?

          https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

          Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
          Va rugam sa le schimbati din User Settings.

          Comment


          • #7
            bara

            Proiectoare le vand separat ca se potrivesc pe mai multe modele.
            Prizele de aer / grile nu sunt incluse, am numai cea centrala care se vanda separat la 50 euro.
            O bara complet echipata nu o gasesti sub 500-600 euro IN GERMANIA.
            Bine am sa pun niste poze cu reparatie, dar acolo n ai ce sa bagi de vina ca e si boala lor si doi la mana e bine facuta (intarita cu fibra).

            Comment


            • #8
              poze bara fata

              Vezi ca iti am marcat zona reparata cu alb inainte sa fac poza.
              Cu stima
              Attached Files

              Comment


              • #9
                Salut! Stiu ca ai scris in primul post ca sunt originale dar bara fata pare din fibra toata, ma insel eu? Sau cand ai zis ca e intarita te refereai la toata bara nu doar la reparatie? Spun asta pentru ca ma intereseaza si pe mine anuntul, nu doar sa ma bag in seama. Multumesc!

                Comment


                • #10
                  Bara este originala daca vrei fac poza cu codul piesei.
                  Este de culoare galbuie pe spate, asa de fabrica + este si murdara.
                  S a intervenit numai acolo unde am incercuit.
                  Last edited by sloumacom; 12-13-2014, 11:50 AM.

                  Comment


                  • #11
                    Daca nu il mai intereseaza pe colegul Zeus pot sa-ti ofer eu 300 e pe tot ce ai la vanzare.
                    Sper ca nu te jignesc cu oferta mea, nu incerc sa te pacalesc dar atat sunt eu dispus sa ofer! Multumesc!

                    Comment


                    • #12
                      Mda, eu m-am răzgândit, cazanul meu e break și ar arăta de căc@! numai cu bara față de amegheu.
                      Baftă la vânzare!

                      https://www.clubmercedes.ro/forum/ha...676-regulament

                      Pentru functionarea corespunzatoare a conturilor si pentru evitarea blocarii acestora, va rugam sa NU mai folositi adrese de email yahoo.
                      Va rugam sa le schimbati din User Settings.

                      Comment


                      • #13
                        Salut,
                        n -ai de ce sa ma jignesti dar spune mi mai exact ce te ar interesa ca eu am multe de vanzare!
                        Sau mai bine suna-ma.
                        Cu stima

                        Comment


                        • #14
                          Pai, ma intereseaza ce ai aici la vanzare, bara fata, bara spate, cu accesoriile si grilele aferente + proiectoarele.

                          Comment


                          • #15
                            Salut,
                            mersi de oferta.
                            Sa zicem ca la 300 euro iti dau cele doua bari (pe spate echipata complet si fata cheala).
                            Au sta mai bine montate pe masina ta de cat la mine in garaj.
                            Nu pot sa includ proiectoarele.
                            Daca vrei la 400 iti dau un set de proiectoare si grila centrala AMG si restul se potriveste de pe masina ta.
                            Cu stima

                            Comment

                            Working...
                            X
                            Logan | Dacia Logan |Anulare DPF