Announcement

Collapse

Informatii si clarificari privind datele personale

Datele cu caracter personal pe care siteul Clubmercedes.ro le colecteaza pe Forum sunt descrise mai jos, impreuna cu scopul, modul si temeiul prelucrarii lor precum si durata pe care are loc stocarea si/sau prelucrarea. Aceste date nu sunt prelucrate in alte moduri decat cele mentionate, nu sunt folosite in scopuri de marketing, nu sunt comercializate si nu sunt transferate unor terti.

__________________________________________________ ________________________________


I. "Date necesare" - colectate la inregistrarea unui cont de membru:
Adresa de email, necesara pentru:
validarea contului
resetarea parolei, in cazul in care a fost uitata
transmitere notificari privind anumite evenimente intamplate pe Forum (optional, opt-in) - ex: reply intr-un topic urmarit, reply la un mesaj personal (PM)
comunicari ocazionale in scop informativ (non-marketing, non-comercial) din partea administratiei Forumului (optional, opt-in)
NU este afisata public pe Forum, iar ceilalti membri nu au acces la ea, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori)
Username, necesar pentru autentificare (login)
Este afisat public pe Forum, in dreptul postarilor/mesajelor scrise de membrul respectiv, pentru a putea facilita o discutie cursiva
Parola, necesara pentru autentificare (login)
NU este afisata nicaieri
NU este stocata intr-o forma citibila (plain text), ci numai in forma criptata
Motiv: fara aceste date nu este posibila crearea unui cont de membru, iar fara cont nu se poate participa la discutii.
Temei: interesul legitim.
Durata: pe toata durata existentei contului de membru
__________________________________________________ ________________________________


II. "Date optionale" - pe care membrii Forumului Clubmercedes au posibilitatea sa le introduca in contul propriu daca doresc:
Location - eliminat de tot, pentru ca in ciuda explicatiilor au aparut confuzii privind semnificatia si rolul acestui camp
Data nasterii
Hobby-uri (interests)
Model/marca si motorizarea masinii

Temei: consimtamantul (consent).
Durata: atat cat doreste persoana, datele pot fi introduse/modificate/sterse in orice moment direct din cont

Introducerea acestor date este pur optionala, iar accesul integral la toate serviciile oferite de Forumul Clubmercedes nu este conditionat in niciun fel de introducerea acestor date. Aceste date sunt prelucrate exclusiv pentru afisarea lor in pagina personala a contului (profil public - exemplu) care poate fi accesata de oricare alt membru inregistrat pe Forumul Clubmercedes(dar nu si de vizitatorii neautentificati-guest sau de crawlerii web precum Googlebot). Deasemenea, denumirile campurilor in care pot fi introduse aceste informatii sunt orientative, membrii nu au vreo obligatie sa le completeze cu acuratete.

Recomandam sa completati informatiile optionale numai daca doriti ca ceilalti membri ai Forumului sa le cunoasca. Pentru a ne asigura de acest fapt, toate datele optionale introduse pana la 18.05.2018 au fost sterse. Ele pot fi reintroduse daca membrii doresc acest lucru, luand in considerare cele mentionate mai sus.
__________________________________________________ _____________________________


III. "Date colectate automat" - pentru fiecare accesare a Forumului, indiferent daca e vorba de un vizitator autentificat (membru) sau neautentificat (guest):
Adresa IP
User-Agent: sir de caractere prin care aplicatia de web browsing se "recomanda" catre server (ex: Chrome)
HTTP Referer: pagina vizitata anterior celei curente
Aceste date NU sunt afisate in mod public pe Forum, membrii nu au acces la ele, nici macar cei din echipa de moderare (moderatori, supermoderatori).

Motiv: aceste date sunt colectate si procesate pentru indeplinirea unor obligatii legale (ex: cooperarea in investigatii ale autoritatilor, conform legii) sau pentru implementarea unor strategii de aparare impotriva unor atacuri informatice (ex: hacking, (D)DOS, crawling neautorizat)
Temei: obligatia legala, interesul legitim
Durata: 30 de zile in jurnalele de acces ale serverelor care gazduiesc Forumul Clubmercedes(webserver logs). Adresele IP sunt stocate si in baza de date a Forumului, pentru fiecare mesaj scris (permanent) si pentru sesiunile de autentificare (pana la expirarea lor sau invalidare prin log out).
See more
See less

Achizitie e220 w212

Collapse
X
Collapse
Currently Active Users Viewing This Thread: 0 (0 members and 0 guests)
 
  • Filter
  • Time
  • Show
Clear All
new posts

  • Achizitie e220 w212

    Buna seara. Sunt in cautarea unui w212 sau w204. M-am uitat puin pe autovit si mi-a sarit in ochi anuntul acesta, ce prere avei? Mi se pare cam ieftin.. nu ma pricep la Mercedes, am condus doar un ml270 din 2003 asa ca as vrea sa va cer vou câteva sfaturi, probleme comune, la ce sa fiu atent etc.. mulumesc tuturor




    Sau asta

    Autovit.ro este cel mai mare site de anunturi auto din Romania. Aici poti gasi mii de anunturi cu masini noi si second hand de vanzare.



    Sent from my iPhone using Tapatalk

  • #2
    Primul are toate componentele clasice pt a se incadra la inselaciune wdd212005 este intodeauna 200/136cp si de obicei taxi galben,

    Cel negru arata OK, doar ca nu am gasit seria postata.

    Ai aici pe forum, daca bati sus la "search" Sfaturi achizitie w212, f multe postari cu informatii pretioase.
    http://www.clubmercedes.ro/announcement.php?f=34


    www.mbretrofit.ro

    Mercedes - Perhaps the only car on earth that doesn't aspire to be anything but itself.

    Comment


    • #3
      Am citit acum câteva postri cu sfaturi achiziie, unul in minile lui cam la ce pre s-ar învârti? Pe cele sunt 12 mii le-am exclus din start


      Sent from my iPhone using Tapatalk

      Comment


      • #4
        Salut! Cel cu 13000 pare ok, nu am inteles ce ai vrut sa spui, ca le-ai exclus pe cele de la 12000 in sus? Unul bun nu il prea gasesti sub banii astia. I-ti spun din proprie experienta, l-am cumparat mai ieftin ca sa ma incadrez intr-un buget stabilit, iar apoi am investit 3000 euro in el. Grija mare la distributie, costa intre 1000-1500 euro.

        Comment


        • #5
          Cel negru pare ok...daca are si istoric service este super,chiar la km aia.OF,mare noroc am avut eu...sper si la tine sa fie bine.

          Comment


          • #6
            Parca aici pe forum am citit de unii din Sibiu care vindeau de bune niste taxiuri obosite.
            Xenon nu are , csenon da , incalzire auxiliara nu am vazut , clima 4 zone nu , caiet de service digital nu , e impecabila si fac orice test .

            Cel alb , se vede din prima ca e revopsit....
            Last edited by b97dmt; 11-30-2016, 08:28 AM.

            Comment


            • #7
              Pana la urma am sa merg in Italia sau Germania. Chiar dac sunt mai scumpe decât la noi mcar tiu ca nu sunt cârpite sau mai tiu eu ce. Motorul de 2.2 de pe modelul 2009/2010 are probleme? Ma refer la distribuie, injectoare etc. Am mai citit si ceva de span in ulei, trebuie verificat in filtru de ulei? Am gsit in Italia doua e220 din 2010 la 14.000 dar se apropie de 300.000 km, proprietarul spune ca are carte service, DPF schimbat.. pe mine nu prea ma sperie numrul de km, momentan am un Passat cu peste 500.000 km reali chiar dac in bord are 240 de mii )


              Sent from my iPhone using Tapatalk

              Comment


              • #8
                Originally posted by schneider View Post
                Pana la urma am sa merg in Italia sau Germania. Chiar dac sunt mai scumpe decât la noi mcar tiu ca nu sunt cârpite sau mai tiu eu ce. Motorul de 2.2 de pe modelul 2009/2010 are probleme? Ma refer la distribuie, injectoare etc. Am mai citit si ceva de span in ulei, trebuie verificat in filtru de ulei? Am gsit in Italia doua e220 din 2010 la 14.000 dar se apropie de 300.000 km, proprietarul spune ca are carte service, DPF schimbat.. pe mine nu prea ma sperie numrul de km, momentan am un Passat cu peste 500.000 km reali chiar dac in bord are 240 de mii )


                Sent from my iPhone using Tapatalk
                Daca vii in Italia cauta reprezentantele MB.Deobicei chiar si la multi km primesti garantie, factura , certificare km etc.
                Diagnoza (cu Star C3&C4SD) si reparatii Mercedes in Italia.

                Comment


                • #9
                  Originally posted by schneider View Post
                  Pana la urma am sa merg in Italia sau Germania. Chiar dac sunt mai scumpe decât la noi mcar tiu ca nu sunt cârpite sau mai tiu eu ce. Motorul de 2.2 de pe modelul 2009/2010 are probleme? Ma refer la distribuie, injectoare etc. Am mai citit si ceva de span in ulei, trebuie verificat in filtru de ulei? Am gsit in Italia doua e220 din 2010 la 14.000 dar se apropie de 300.000 km, proprietarul spune ca are carte service, DPF schimbat.. pe mine nu prea ma sperie numrul de km, momentan am un Passat cu peste 500.000 km reali chiar dac in bord are 240 de mii )


                  Sent from my iPhone using Tapatalk
                  OM 651 (2143 cmc CDI) - Distributie + service (Subiect multi-paginã 1 2 3 ... Ultima paginã).......citeste topicul asta din forum si gasesti toate informatiile necesare despre acest motor explicate la superlativ de colegii nostri "mai batrani"pe forum .Pe mine m a convins sa fac achizitia.

                  Comment


                  • #10
                    Azi dimineaa am fost sa vd un e220 din 2009 si un c250 tot din 2010. C-ul mi-a plcut mult, diferena de la cer la pmânt fata de passatul meu), chiar dac la interior era cam simplu.. si acum o ora am fost sa vd e-ul, maina perfecta din toate punctele de vedere, la 60/70 aveam impresia ca stau pe loc, spaiu la interior enorm, doar ca mi-a prut cam "grea", nu tiu cum sa explic, am fcut câteva depasiri si parca nu se bag cum trebuie.. concluzia e ca mi-a plcut mult mai mult e-ul chiar dac înainte aveam impresia ca un c Classe ar fi mai potrivit. Proprietarul mi-a spus ca un e din 2009/2010 in minile lui si cu vreo 200 mii km reali depete 17/18 mii. Din ce am vzut pe autovit putine sunt la banii aia.. Deci soluia ar fi sa rmân la c, bugetul meu e undeva la 15 mii. Voi ce credei ca ar trebui sa aleg? Am 24 de ani, nu ma intereseaz puterea sau chestii de genu, ci confortul la volan


                    Sent from my iPhone using Tapatalk

                    Comment


                    • #11
                      Ca fost posesor de C si Passat si Actualmente de E, desigur mai vechi dar comparabile ca si generatie pot sa spun ca fara discutii E-ul este cel mai confortabil. W202-ul meu din 95 era mai comfortabil decat Passat-ul din 2002. Legat de W210...net superior.
                      Personal nu mi-a placut foarte mult W204 dar am avut ocazia sa ma dau cu un C250 combi si am ramas placut impresionat. Cum spui pe de-alta parte interiorul parca are un aer low-cost .
                      Deci daca nu te intereseaza asa mult puterea ia un W212. Daca nu sunt bani si iei W204 posibil sa fi tot cu gandul la E.
                      Bafta.
                      E220 cdi W210, 2001

                      E320 W210, 1997
                      C180 W202, 1994
                      W123 200D, 1978 cu inima de W124


                      Romani 2:4 ...nu vezi tu ca bunatatea lui Dumnezeu te indeamna la pocainta?

                      Comment


                      • #12
                        Ai dreptate, dup ce am vzut cum e treaba cu e-ul parca numi vine sa ma mai gândesc la c Classe ) o sa mai atept, nu ma grbesc si de prin Ianuarie poate gsesc ceva in stare buna pe la 12 13 mii


                        Sent from my iPhone using Tapatalk

                        Comment

                        Working...
                        X
                        Logan | Dacia Logan |Anulare DPF